خرید زندگی

ضرورت تامین امكانات برای اطفای حریق در زاگرس

ضرورت تامین امكانات برای اطفای حریق در زاگرس

خرید زندگی: نماینده مردم كهگیلویه وبویر احمد درشورای عالی استانها بر ضرورت تامین تجهیزات اطفای حریق درمنطقه زاگرس تاكید نمود.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا فرزاد آذریان درسی وسومین اجلاس عمومی شورای عالی استانها اظهار داشت: رشته کوه زاگرس با طبیعت منحصر به فردش یکی از حیاتی ترین سرمایه های کشور است که از آغاز این سرزمین چون میراثی به جا مانده است. استان کهگیلویه و بویر احمد در جنوب این رشته کوه قرار دارد که دارای غنی ترین محیط زیست و حیات وحش است.

وی اضافه کرد: جنگل های بلوط شکوه بی همتایی دارند و در رشته کوه زاگرس جلوه ای دو چندان دارد که متاسفانه بعضی از افراد به اهمیت آن پی نبرده اند اما نابودی این جنگل ها فاجعه ای اسفناک است. در چند سال قبل جنگل های بلوط بارها طعمه حریق شده اند و در این حوادث مردم با دست خالی و تنها با شاخه های سر درختان به اطفای حریق پرداختند.

آذریان با اعلان اینکه نبود امکانات کافی در بخش اطفای حریق خسارات جانی و مالی بسیاری را به مردم منطقه وارد کرده است، اظهار داشت: حفظ جنگل ها از وظایف دولت می باشد و در ادوار گذشته با رها شدن وضعیت جنگل ها به حال خود لطمه های بسیاری به سرمایه های ملی کشور وارد شده است.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد درشورای عالی استانها در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که تنها 10 درصد از بودجه جنگل ها صرف نگهداری منابع طبیعی شده است، اظهارکرد: اختصاص چنین رقمی جای تاسف دارد برای اینکه خیلی از بودجه حفظ جنگل ها صرف پرداخت حقوق می شود. کمبود نیروی محیط بان، نبود بودجه و تجهیزات اطفای حریق، دشواری مسیر عبور، نبود بالگرد برای حمل نیروهای داوطلب همگی موجب تشدید آتش می شود و در آخر ویرانی طبیعت به دنبال داشته و خاموش کردن آتش به بهای جان جوانانی از منطقه تمام شده است.

منبع:

1399/04/19
22:46:52
5.0 / 5
2113
تگهای خبر: دولت , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
خرید زندگی