خرید زندگی
مناف هاشمی عنوان كرد

شناسایی ۲۰۰ اتوبوس نو در ایران

شناسایی ۲۰۰ اتوبوس نو در ایران

به گزارش خرید زندگی معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از شناسایی تنها ۲۰۰ اتوبوس در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: اگر در خرید آنها تعلل نماییم سایر شهرداری ها كه در حال رایزنی هستند آنها را می خرند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مناف هاشمی بامداد امروز در دفاع از لایحه پیشنهادی شهرداری تهران برای خرید ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و افزایش اختیارات مالی شهردار اظهار داشت: ما در این دو ماه که از مسئولیت بنده در معاونت حمل و نقل می گذرد همکاری تنگاتنگی با کمیسیون حمل و نقل داشتیم اما به سبب اهمیت این لایحه دو فوریتی و تمرکز بر روی برگزاری جلسات نتوانستیم درخواستی برای حضور در شورا و دیدار با اعضا داشته باشیم.
وی با بیان این که بامداد امروز برای نخستین بار در تاریخ شهرداری تهران مجمع اتوبوسرانی با حضور شهردار تهران برگزار شد، اظهار داشت: ما در لایحه پیشنهادی درخواست کردیم که سقف معاملات مالی شهردار تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان افزایش داشته باشد تا بتوانیم علاوه بر ایران خودرو با مابقی شرکت های خصوصی خودروسازان و در مورد ورود اتوبوس خارجی با کمک بخش خصوصی رایزنی نماییم.
وی در تشریح ردیف های مالی برای تأمین اتوبوس اظهار داشت: بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان در بودجه ردیف مالی داریم و همین طور از محل اعتبارات غیر نقد می توانیم در حد اختیارات شهرداری ۷ هزار میلیارد تومان جابجا نماییم و این در حالیست که ما رایزنی را با بانک رفاه برای عاملیت اوراق مشارکت آغاز کردیم که می توان از این محل ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر زنده کرد.
مناف هاشمی با بیان این که نکته دیگر این است که به دنبال توافق شهردار تهران با نوبخت دولت قبول کرده است که ۴۰ درصد قیمت، ۱۲۰ اتوبوس و ۱۳۰ مینی بوسی که ثبت سفارش کردیم را پرداخت کنند، اظهار داشت: ما از همه مسیرها برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می نماییم و پس از یک دوره هفت الی هشت ساله، سال جاری اراده کردیم که یکهزار اتوبوس داشته باشیم که در فاز اول می توانیم ۱۲۰ دستگاه اتوبوس بخریم.
وی با بیان این که باید اعلام کنم که فقط در ۱۱ کارخانه اتوبوس سازی ایران، تنها ۱۲۰ اتوبوس وجود دارد که البته ۸۰ اتوبوس دیگر هم شناسایی کرده و در حال رایزنی هستیم اظهار داشت: سال جاری فقط در ایران ۲۰۰ دستگاه اتوبوس وجود دارد که همه شهرداری ها در حال رایزنی هستند و اگر تعلل نماییم این اتوبوس ها را هم می برند.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی به شوخی خطاب به سالاری اظهار داشت: اگر سالاری بگذارد که آن نیم طبقه ساخته شود می توان ۹۰ درصد اعتبارات دولتی را زنده کرد.
سالاری هم خطاب به هاشمی اظهار داشت: گردن من نیندازید که هاشمی در پاسخ اظهار داشت: اتوبوس برای تهران به نیم طبقه می ارزد.
منبع:

1399/04/17
13:59:06
5.0 / 5
2207
تگهای خبر: دولت , ساخت , شهرداری , كمك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
خرید زندگی