خرید زندگی
مدیركل منابع طبیعی استان قزوین:

50 هكتار از زمین های جنگلی روستای فتح آباد بویین زهرا دچارحریق شد

50 هكتار از زمین های جنگلی روستای فتح آباد بویین زهرا دچارحریق شد

به گزارش خرید زندگی مدیركل منابع طبیعی استان قزوین اظهار داشت: آتش افتاده به جان 50 هكتار از منابع طبیعی و تاغزارهای روستای فتح آباد در شهرستان بویین زهرا با تلاش مأموران امدادی مهار گشت.


علی اکبر اسداللهی دقایقی قبل در گفتگو با خبرنگار مهر درباب حریق به وجود آمده در منطقه بویین زهرا گفت: متأسفانه با افزایش گرمای هوا شاهد بالا رفتن حریق در مناطق مختلف استان قزوین هستیم که در این راستا باید اطلاع رسانی برای هشدار به مردم و جلب مشارکت افراد هم بیشتر شود. اسداللهی بیان کرد: حوالی ظهر امروز دوشنبه گزارش هایی در خصوص وقوع حریق در محدوده ای از شهرستان بویین زهرا دریافت کردیم که بلافاصله مأموران آتش نشانی، یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروهای محلی برای اطفای حریق وارد منطقه شدند. مدیرکل منابع طبیعی استان قزوین اشاره کرد: این حریق در تاغ زارهای روستای فتح آباد از توابع بویین زهرا به وقوع پیوست که خوشبختانه درختان تاغ منطقه لطمه جدی ندیده است.
وی اضافه کرد: بخش زیادی از زمین های جنگلی تاغزار روستای فتح آباد شهرستان بوئین زهرا گرفتار آتش سوزی شد که با تلاش گسترده نیروهای آتش نشانی، هلال احمر، منابع طبیعی، نظامی و انتظامی، دستگاه های خدمات رسان و نیروهای مردمی این حریق در ساعت ۱۳.۳۰ دقیقه مهار گشت.۵۰ هکتار تخریب منابع طبیعی در حریقاسداللهی اظهار داشت: هنوز میزان دقیق تخریب منابع طبیعی مشخص نشده اما پیش بینی می نماییم حدود ۵۰ هکتار از اراضی ملی گرفتار حریق شده و لطمه دیده باشد. وی گفت: از شروع سال جاری تابحال تعداد ۸۰ فقره آتش سوزی در اراضی ملی و منابع طبیعی استان رخ داده که بیشتر آنها ناشی از بی احتیاطی و سهل انگاری بهره برداران محلی و مردم بوده است.
مدیرکل منابع طبیعی استان قزوین تصریح کرد: از این پس صاحبان اراضی زراعی و باغی که زمین های خودرا رها کرده و با سهل انگاری سبب وقوع حریق در این گونه اراضی شوند برخورد قضائی صورت خواهد گرفت و متخلفان به دستگاه قضائی معرفی خواهند شد. وی افزود: از مردم و بهره برداران و به ویژه ساکنان محلی انتظار داریم ضمن احتیاط کامل در هنگام استفاده از اراضی طبیعی نسبت به صیانت از این ثروت های ملی مسئولیت پذیر باشند و با مأموران حفاظت منابع طبیعی نیز همکاری کنند.


منبع:

1399/04/16
17:41:22
5.0 / 5
2226
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
خرید زندگی