خرید زندگی
استاندار تهران اعلام كرد

رایزنی برای تعویق برگزاری نماز جمعه

رایزنی برای تعویق برگزاری نماز جمعه

به گزارش خرید زندگی استاندار تهران با اشاره به شرایط خاص استان تهران، پیشنهادات ستاد مقابله با كرونا استان تهران را شرح داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به پیشنهاد ستاد مقابله با کرونا استان تصریح کرد: تالارها هنوز برای برگزاری مراسم عروسی نباید اجازه فعالیت داشته باشند، البته برای سرو غذا و پذیرش مشتریان انفرادی با رعایت پروتکل های بهداشتی ممنوعیت وجود ندارد.

وی افزود: در محیط های شلوغ همچون بازار تهران، پاساژ علاالدین و غیره اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، ادامه فعالیت آنها تجدید نظر می شود؛ در این حوزه نتیجه بررسی تیم نظارت متشکل از سه دانشگاه شهید بهشتی، تهران و ایران تا آخر هفته عرضه می شود.

استاندار تهران سپس با اشاره به اینکه مشغول رایزنی با ستاد نمازجمعه هستیم تا همچنان نماز جمعه در شهر تهران به تعویق بیفتد خاطرنشان کرد: بیشتر از ۹۰ درصد مسافرین مترو از ماسک استفاده می کنند؛ البته عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و حجم زیاد مسافر در انتقال چرخه بیماری اثرگذار می باشد و بایستی ناوگان حمل و نقل عمومی و اتوبوس را افزایش دهیم.

محسنی بندپی تصریح کرد: سامانه نظارت های مردمی در ارتباط با نحوه نظارت بر فعالیتهای مختلف در شرایط کرونا این هفته در استان تهران راه اندازی می شود چون که بهترین و اثرگذارترین اقدام، کمک گرفتن از مردم در ابعاد نظارتی است.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، بندپی در مورد فعالیت شهربازی ها اظهار داشت: فعالیت در فضای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی مشکلی ندارد، مشکل عمده در محیط های بسته است چون که شیوع بیماری در محیط های بسته زیاد می باشد همچنانکه طبق نظر سازمان بهداشت جهانی ذرات بیشتر در هوا معلق هستند و از راه تنفس منتقل می شوند، از اینرو مدت زمان حضور در محیط های بسته باید کمتر باشد و فاصله یک و نیم تا دو متری باید رعایت شود.1399/04/09
13:40:17
5.0 / 5
2301
تگهای خبر: اجتماعی , بهداشت , سازمان , كمك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خرید زندگی