خرید زندگی
فرمانده مرزبانی ایران خبر داد:

كشف بیش از ۳۷ تن مواد مخدر در سه ماهه نخست امسال

كشف بیش از ۳۷ تن مواد مخدر در سه ماهه نخست امسال

به گزارش خرید زندگی فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به كشف بیش از 37 تن انواع مواد مخدر در سه ماهه نخست امسال، اظهار داشت: 270 نفر از اشرار و معاندین نیز دستگیر شدند.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، سردار سرتیپ ستاد احمد علی گودرزی بامداد چهارشنبه در جریان بازید از پاسگاه های مرزی شهرستان مرزی بندر آستارا در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان گیلان در عملیات های مختلف برضد رژیم بعث عراق و در طول ۸ سال دفاع مقدس، اظهار نمود: شهدای استان گیلان در خط مقدم جبهه همیشه پیشرو بودند.
وی با اشاره به آمادگی پاسگاه های مرزبانی و همین طور توان عملیاتی نیروهای مرزبانی هنگ مرزی آستارا، اظهار داشت: امنیت بسیار خوبی را در این خطه مرزی شاهد می باشیم.
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه با کشور مقابل از سال ۱۲۹۹ هجری قمری در حوزه های دریایی و خشکی تفاهم نامه داریم، اضافه کرد: استان گیلان با داشتن مرزی طولانی و به طول ۲۷۲ کیلومتر مرز دریایی در دریای خزر و مرز خشکی در آستارا از مرزهای امن کشور و در عین حال از مرزهای زیبا و توریست پذیر شمال ایران بشمار می رود و در حوزه مبارزه با کالای قاچاق و محصولات ضد فرهنگی فعال است.
وی، افزود: در بحث معاهدات و پروتکل ها، جمهوری اسلامی ایران از ۱۰۰ سال قبل با کشور جمهوری آذربایجان همکاری بسیار خوبی داشته است.
گودرزی با تاکید بر اینکه مرزهای استان گیلان از امنیت بسیار بالایی برخوردار است، اضافه کرد: توان عملیاتی مرزبانان در گیلان بسیار بالاست و کارهای آموزشی مرزبانان در این استان افزایش خوبی داشته است.
وی، اظهار داشت: با کشور جمهوری آذربایجان در زمینه های انواع قاچاق و سایر موارد مرزی و همین طور در بحث های اقتصادی، رفت و آمدهای مرزی و کرونا همکاری خوبی داریم. فرمانده مرزبانی ناجا، اظهار نمود: یکی از وظایف مرزبانان مبارزه با قاچاق و مواد مخدر است.
کشف بیش از ۹۰ درصد مواد مخدر جهان در ایران
وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد کشفیات مواد مخدر از نوع تریاک در دنیا توسط نیروهای انتظامی و مرزبانی جمهوری اسلامی ایران کشف و ضبط می شود، اظهار داشت: ۴۶ درصد کشف مرفین در جهان توسط پلیس ایران انجام می شود.
فرمانده مرزبانی ناجا با اعلان اینکه ۲۱ درصد هروئین جهان نیز توسط پلیس جمهوری اسلامی ایران کشف می شود، اظهار نمود: ۳ هزار و ۸۰۰ شهید گلگون کفن تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.
وی اشاره کرد: ایران در مبارزه با مواد مخدر مقتدر است و اگر این اقتدار نباشد کشورهای اروپایی از موضوع مهم مواد مخدر ضربه شدیدی خواهند دید.
گودرزی با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست سال جاری ۳۷ تن و ۴۴۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کرده ایم، اضافه کرد: نسبت به زمان مشابه سال قبل این کشفیات ۸۷ درصد افزایش دارد.
وی، اظهار داشت: در بحث قاچاق، دستگیری اشرار و معاندین ۲۷۰ نفر نیز دستگیر شده اند.
فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، اشاره کرد: مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر و سایر تخلفات عزم جدی و عملکردی مقتدرانه دارد.
تقویت نیروهای مرزبانی در دستور کار ناجا
وی با اعلان اینکه مرزبانی جمهوری اسلامی ایران تقویت نیروهای مرزی را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار داشت: به زودی شناورهای تیزرو و قابل قبول و بروز همراه با دستگاه های الکترونیکی و اپتیکی را در اختیار نیروهای مرزبانی قرار خواهیم داد و در آینده بسیار نزدیک یک فروند شناور ۶۰ فوتی بسیار پیشرفته را به استان گیلان اختصاص می دهیم.
گودرزی، اشاره کرد: مردم مرزنشین به سفارش های مرزبانی ما توجه نمایند و مرزنشینان نیز باید حریم قانونی مرز را تا ۶۰ متر رعایت نمایند.
وی با اعلان اینکه یکی از وظایف اصلی مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بحث انسداد مرزهای کشور در جاهای حساس و اولویت دار است، اظهار نمود: ستاد کل نیروهای مسلح در اجرای اوامر مقام معظم رهبری توجه ویژه ای داشته و امسال اعتبارات خوبی درباب انسداد نوار مرزی کشور پیش بینی شده است.
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مرزهای کشور باتوجه به حضور اشرار و معاندین اولویت بندی شده اند، اشاره کرد: سیستم های الکترونیکی، راداری، اوپتیکی و شناورهای تیزرو ازجمله تجهیزات پیش بینی شده برای مرزهای استان گیلان است.
وی، مرزها را حریم امن کشورها دانست و بیان کرد: اقدامات صورت گرفته درباب حفظ حریم مرزهای جمهوری اسلامی ایران قابل قبول نیست و انتظار داریم دولت، مجلس و ستاد کل نیروهای مسلح در ابعاد مختلف با تصویب اعتبار و پی گیری آن در امتداد امنیت پایدار مرزهای کشور گام بردارند.


منبع:

1399/04/04
11:52:44
5.0 / 5
2224
تگهای خبر: آموزش , امنیت , پلیس , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی