خرید زندگی
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران عنوان كرد

خسارت 70 میلیاردی كرونا به سازمان فرهنگی

خسارت 70 میلیاردی كرونا به سازمان فرهنگی

به گزارش خرید زندگی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با بیان خسارت 70 میلیارد تومانی كرونا به این سازمان اظهار داشت: افرادی كه دارای ایده های نو و خلاقانه دارند می توانند از امكانات و فضاهای این سازمان استفاده كنند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی بامداد امروز در نخستین جلسه خبری خود که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پردیس سینمایی ملت انجام شد با اعلان اینکه هفت ماه از حضور من در این سازمان می گذرد که چهار ماه آنرا با کرونا روبه رو شده ایم، اظهار داشت: سازمان فرهنگی و هنری به سبب ماهیت و جنس فعالیتش یک سازمان حقیقی بود که به برگزاری مراسم های تجمعی و کلاس های آموزشی متنوع شهرت داشت؛ اما با آمدن کرونا تمامی برنامه های خودرا معطوف به فضای مجازی کردیم. به شکلی که در طول این مدت که خیلی از ادارات ما تعطیل بودند بیش از ۱۴۰ اثر فرهنگی تولید کردیم و ما توانستیم تهدید کرونا را به یک فرصت تبدیل نماییم.
وی با اعلان اینکه در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به سه عنصر فرهنگ، هنر و رسانه توجه ویژه ای می شود، اشاره کرد: معتقدم فضای فرهنگی نیاز به آرامش دارد و لازمه موفقیت در این دو حوزه فرهنگ و هنر نیز ورود رسانه و پرداختن به آن است.
وی با اعلان اینکه کوشیدیم در طول این مدت از حاشیه های غیر فرهنگی و هنری به دور باشیم تا بتوانیم در یک فضای آرامش بخش اقدامات لازم را برای ترویج کارهای فرهنگی و هنری انجام دهیم، اظهار داشت: در طول این مدت سازمان فرهنگی و هنری جدیدی ظاهر شد به شکلی که در فضای مجازی عمده کلاس ها و برنامه های فرهنگی مان را اجرا کردیم.
افتتاح بزرگترین پردیس تئاتر در باغ کتاب
وی با اشاره به برگزاری این جلسه خبری در پردیس سینمایی ملت اظهار داشت: پیشنهاد داده ام که هر نشست خبری در یکی از مکان های این سازمان اجرا شود تا همگان با اقدامات این سازمان آشنا گردند و می دانید که در دهه فجر سال قبل ۹۰۰ صندلی جدید به ظرفیت پردیس ملت افزوده شد و این پردیس تنها پردیس سینمایی است که تمام شاکله و اجزای آن متعلق به سینما و مسائل سینمایی است و این پردیس یک فضای فاخری است که به زودی بزرگترین پردیس تئاتر در باغ کتاب در اینجا افتتاح می شود و منتظر ستاندن مجوزها برای برگزاری مراسم افتتاحیه هستیم.
اکران خانوادگی فیلم ها در پردیس ملت
امرودی در ادامه با اعلان اینکه از امروز مردم می توانند از همه مجموعه های سینمایی شهرداری تهران همچون راگا و فیروزی، رازی، آزادی و... با رعایت فاصله گذاری اجتماعی استفاده کنند، اظهار داشت: دیدید که در هنگام ورود به پردیس ملت علاوه بر سنجش دمای افراد، تونل ازن نیز نصب شده است و مردم می توانند از سانس های سینمایی این مجموعه استفاده کنند و این در حالیست که فاصله بین هر ۲ سانس نیم ساعت برای ضد عفونی کردن محیط در نظر گرفته شده است.
وی با اعلان اینکه مردم در طول این مدت خسته شده اند و به ایده هایی نوین برای پر کردن اوقات فراغت شان نیازمندند، اظهار داشت: به همین دلیل تصمیم گرفتیم در سالن های سینمایی کمتر از ۴۰ نفر ظرفیت، شرایطی را فراهم نماییم که خانواده ها با رعایت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی به اکران فیلم ها بپردازند.
آغاز ثبت نام کلاس ها در فرهنگسراها
وی با اعلان اینکه از اول تیر ماه ثبت نام کلاس های فرهنگسراها شروع شده است، اظهار داشت: ۱۵۰۰ دوره آموزشی در ۱۰۸ مکان دایر است و مردم می توانند برمبنای مصوبه ستاد ملی کرونا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این کلاس ها شرکت نمایند.
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با اعلان اینکه امروز جامعه به امید احتیاج دارد و همه باید دست به دست هم دهیم تا با خدمت مومنانه این دوران بحران را پشت سر بگذاریم، اظهار داشت: در طول این مدت توانستیم از فرصت کرونا استفاده کردیم و فرهنگسراهای مجازی را نیز برگزار نماییم. به شکلی که مردم می توانند از اول تیرماه به سایت سازمان مراجعه نموده و کلاس خودرا که به صورت مجازی برگزار می گردد انتخاب کنند و این در حالیست که با استان های مختلف تفاهم نامه منعقد کردیم تا در صورت تمایل افراد دیگر در سایر شهرها بتوانند در دوره های مجازی شرکت نمایند.
وی ادامه داد: البته برگزاری کلاس های مجازی فرهنگسراها که با حضور اساتید برتر در هر حوزه انجام می گیرد متقاضی بین المللی نیز دارد. چونکه جمعیت زیادی در خارج از کشور زندگی می کنند و مایل هستند که در این دوره ها شرکت نمایند که به همین دلیل کلاس های مجازی مان را نیز برای ایرانیان خارج از کشور نیز در نظر گرفته و آنها می توانند در این کلاس ها شرکت نمایند.
امرودی با اشاره به کارهای جهادی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در طول این مدت اظهار داشت: یک قرارگاه جهادی تشکیل دادیم و شاید باورتان نشود که در روز اول ۲۰ چرخ خیاطی در فرهنگسرای خاوران برای دوخت ماسک و گان تهیه کردیم اما حالا تعداد چرخ خیاطی ها به ۲۰۰۰ دستگاه رسیده که در ۱۸۵ مرکز محصولات را تولید می کنند.
وی با اعلان اینکه با کمک مردم به قرارگاه جهادی شاهد کمک مومنانه سازمان فرهنگی به حاشیه نشینان و مردم جنوب تهران هستیم اظهار داشت: چند روز پیش کلاس های توانمندسازی کودکان کار خودرا آغاز کردیم.
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران اضافه کرد: البته با برگزاری نماز جمعه نیز فرهنگسرای منتظر با راه اندازی گالری های مختلف و... در جنب محل برگزاری نماز جمعه فعالیت خودرا آغاز می کند.
وی با اشاره به ایجاد شوراهای اندیشه ورز در حوزه های مختلف در سازمان فرهنگی و هنری اظهار داشت: با حضور شخصیت های برتر در حوزه های مختلف همچون خانواده، مهدویت، محیط زیست و... شوراهای اندیشه ورز را برای تبیین برنامه ها تشکیل دادیم که بر این اساس هر شورای اندیشه ورز در یک فرهنگسرای هویتی فعالیت خودرا آغاز می کند.
امرودی با اشاره به برنامه های این سازمان در تابستان اظهار داشت: به هر میزانی که کرونا اجازه بدهد برنامه های تابستانه خودرا پیگیری می نماییم که برنامه هایی همچون دهکده نوجوانان پلاس، عصرانه های شادی، تورهای تهران گشت و طرح کتابستان و... همچون برنامه هایی است که برای تابستان ۹۹ در نظر گرفته شده است.
امرودی با اشاره به تولید بیش از ۱۴۵ هزار اثر، برگزاری حدود ۵۹۰۰ دوره کلاس آموزشی، ۷۲ هزار کلیپ، موشن، ۳۵ هزار مطلب آموزشی، ۵۰۰۰ فتوکلیپ در دوران کرونا اظهار داشت: پیش تولید سمفونی گام دوم و منظومه نمایشی و صوتی در مورد سردار سلیمانی و شهدای سلامت در دستور کار است و این در حالیست که ستاد بزرگداشت شهدای کرونا نیز تشکیل شده است.
وی در بخش دیگر از سخنان خود در پاسخ به سوالی در خصوص گلایه های رئیس قبلی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری در مورد مشکلات بودجه ای این سازمان و کسری شدید بودجه اظهار داشت: به سبب شیوع ویروس کرونا بیش از ۷۰ میلیارد تومان منفعت را از دست دادیم اما بنده آدم پر سر و صدایی در مسائل مالی، قضایی و... نیستم و من نمی توانم بگویم که پول بدهید تا کار کنم.
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با اعلان اینکه رئیس پیشین سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مدیری کاربلد در حوزه کاری خود و مالی بود اما به شدت در مضیغه بود، اظهار داشت: ایشان مشکلات را بیان می کردند اما من در مورد مشکلات صحبت نمی کنم و باید بگویم که همین شب گذشته برق فرهنگسرای امام را به سبب بدهی قطع کردند اما به رسانه ها نگفتیم.
وی با اعلان اینکه به مشکلات فعلی، موضوع کرونا و حقوق موسسات را هم اضافه کنید، افزود: شهردار تهران رئیس هیات امنای این سازمان است و حتما دغدغه مالی این سازمان را نیز دارد اما ما باید بتوانیم از فرصت ها خوب استفاده نمائیم و تا حالا نیز تمام تلاش خودرا برای حل این مشکلات بکار بستیم اما قابل بیان نیست و اهتمام داریم با برگزاری جلسات مختلف و تدبیر این مشکلات را حل کنیم؛ اما بدانید که سازمان وضعیت بسیار بدی دارد به شکلی که یک فرهنگسرای ما که در حالت عادی ماهانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان سود داشت حالا درآمدش به ۲.۵ میلیون تومان کاهش یافته است اما من مسئول همه قسمت های این سازمان هستم و علاوه بر مسائل فرهنگی باید مسائل مالی و اقتصادی آنرا نیز پوشش دهم.
امرودی در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص سرانجام ساخت فیلم سردار سلیمانی اظهار داشت: با چند کارگردان در این مورد صحبت کردیم تا کارگردانی خوب با سناریویی زیبا، فیلم متعلق به سردار سلیمانی را بسازند که تا حالا با دوکارگردان در این خصوص صحبت کردیم اما اسمی از آنها نمی برم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص دیدار حاتمی کیا و سردار سلیمانی در سوریه اظهار داشت: تا آنجایی که می دانم حاتمی کیا یک کاری را در مورد سردار سلیمانی آغاز نموده اما حاج قاسم سلیمانی دارای شخصیتی با زوایای دید مختلفی است و نباید حاج قاسم را در یک ژانر یا بعد محصور کرد و حتما در انتخاب کارگردان و نویسنده به شخصیت والای این سردار دقت می نماییم.
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در مورد سرانجام بازبینی در مجموعه های این سازمان به ایسنا اظهار داشت: سیاست های کلی در مورد بازبینی در همه مجموعه ها تصویب شده است و سند استراتژیک در حال تدوین می باشد.
وی در مورد مشارکت در حوزه کتاب نیز با تاکید بر اینکه هشت سال است که کتابی به کتابخانه های متعلق به شهرداری تزریق نشده، اظهار داشت: ۱۱۰ کتابخانه بالای ۳۰ هزار عنوان کتاب داریم و با شهردار تهران صحبت کردیم که در هفته کتاب کمک هایی دراین زمینه داشته باشیم.
امرودی درباب استفاده از افراد و ایده های نو در سازمان فرهنگی و هنری اظهار داشت: ما برای کار هنری نیازمند ایده های نو هستیم اما از طرف دیگر با مشکل منابع مالی مواجه هستیم. به شکلی که اگر امسال تمام بودجه مصوب را به ما بدهند تنها می توانیم حقوق پنج ماه را بدهیم اما با آنکه منابع مالی نداریم اما امکانات و فضا داریم و باتوجه به ضرورت رعایت اقتصاد هنری از همه افراد خلاقی که دارای ایده های نو هستند و می توانند از فضا و امکانات استفاده کنند دعوت می نماییم که به ما کمک کنند.
منبع:

1399/04/02
23:45:13
5.0 / 5
2308
تگهای خبر: آرام , آموزش , اجتماعی , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خرید زندگی