خرید زندگی
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور:

شهرداری ها به استارتاپ ها برای دانش بنیان كردن تولید میدان دهند

شهرداری ها به استارتاپ ها برای دانش بنیان كردن تولید میدان دهند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور با تاكید بر اینكه موتور اصلی حركت كشور در بخش های عمرانی، اقتصادی، صنعتی، ... بخش خصوصی است، اظهار داشت: باید در عرصه های مدیریت شهری و روستایی زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی را برای اجرای پروژه ها و تقویت اقتصاد شهر و روستا فراهم آوریم.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد در حاشیه بازدید از شهرستان کلات در استان خراسان رضوی با تاکید بر کاهش اتکای مدیریت شهری و روستایی به درآمد حاصل از فروش نفت و کمک های دولتی، اضافه کرد: هم اکنون همراهی شوراها، شهرداریها و دهیاریها با حضور بابرنامه و موثر، بخش خصوصی یک اجبار است و نباید نسبت به حضور سرمایه گذاران و بخش خصوصی فضای منفی وجود داشته باشد.
جمالی نژاد با اشاره به اینکه حضور موثر و برنامه محور بخش خصوصی در عرصه امور اجرایی و همینطور مدیریت شهری و روستایی کشور می تواند بخش زیادی از مشکلات را حل و امور متوقف شده را به حرکت در آورد، اظهار داشت: در سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در حال رفع مشکلات حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران در پروژه های عمران شهری و حمایت قانونی از این مورد هستیم.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه مدلهای جدید کسب و کار سبب پیشرفت و رونق تولید در بخش های اقتصادی، صنعتی، عمرانی، .... شده، اظهار نمود: هم اکنون نسل جدیدی از کارآفرین ها به طور جدی در حال فعالیت هستند که نگاه و تفکرات و دغدغه هایشان با دست اندرکاران قدیمی متفاوت می باشد و باید در عرصه برنامه ریزی و امور اجرایی از صاحبان جوان این تفکرات بعنوان سرمایه های انسانی جدید بهره ببریم تا بتوانیم سرعت پیشرفت امور را افزایش دهیم.
جمالی نژاد افزود: در دورانی که با تحریم های ظالمانه ضد کشورمان مواجهیم، برای ساختن آینده مطمئنی برای کشور و اداره بهتر شهرها و روستاها باید به سرمایه های جوان این مرزوبوم متکی باشیم و شهرداری ها هم باید به استارتاپ ها برای هوشمندسازی و دانش بنیان کردن تولید در ساختار مدیریت شهری و ایجاد تحول در ساختارهای قدیمی با هدف افزایش رضایت شهروندان و بهره وری بیشتر میدان دهند.
وی با اشاره به وجود جاذبه های طبیعی و گردشگری و میراث فرهنگی و تاریخی شهرستان کلات، اظهار داشت: با تقویت و ایجاد زیرساخت ها، بسترها و امکانات رفاهی لازم و اطلاع رسانی و معرفی گسترده، صنعت توریسم می تواند وضعیت اقتصادی منطقه کلات را متحول و درآمد و اشتغال پایدار ایجاد نماید و در معاونت عمرانی وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از کلات حمایتهای لازم را به عمل می آوریم.
رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور همینطور از حمایت این سازمان ازپروژه های عمرانی شهرداری شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت با عنوان پروژه های ۱۴۰۰ اطلاع داد و اظهار داشت: از پروژه هایی حمایت خواهد شد که دارای طرح مشخص در قالب اعلام شده باشد و پروژه حتما تا آخر کار دولت به پایان برسد.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، معاون عمرانی وزیر کشور همینطور خاطرنشان کرد: دولت در حال برنامه ریزی برای جبران خسارتهای ناشی از انتشار کرونا در بخش های مختلف همچون مدیریت شهری و روستایی، صنایع مختلف و حتی بخش خصوصی است تا با تدابیر اتخاذ شده بخش های مختلف کشور کمتر گرفتار صدمه شوند.1399/03/31
15:26:03
5.0 / 5
2368
تگهای خبر: تولید , دولت , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی