خرید زندگی
استاندار تهران تاكید كرد:

ضرورت تنظیم سند مهارت آموزی استان تهران

ضرورت تنظیم سند مهارت آموزی استان تهران

به گزارش خرید زندگی استاندار تهران بر ضرورت تنظیم سند مهارت آموزی در استان تهران با مشاركت بخش خصوصی و دستگاه های ذی ربط تاكید نمود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای مهارت با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در تهران اظهار داشت: یکی از جلسات راهبردی استان تهران شورای اشتغال و مهارت آموزی است که مورد توجه جدی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: مهارت، ابعاد و حیطه های مختلفی دارد و متاسفانه در طول 40 سال انقلاب مهارت آموزی مورد غفلت واقع شده؛ اما هم اکنون شرایطی فراهم شده که مهارت باید بیشتر از بیش مورد توجه قرار گیرد و دغدغه خانواده ها در این عرصه مرتفع شود.
بندپی افزود: دستگاه های مختلف استان تهران تعامل و هم افزایی با ادارات کل فنی و حرفه ای باید داشته باشند. ضمن این که ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه مهارت آموزی باید مورد بهره برداری قرار گیرد چون که یکی از طریق های برون رفت از مشکلات توجه به مهارت آموزی است.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که در حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی مهارت مورد غفلت واقع شده است، اضافه کرد: همین غفلت سبب شده که فارغ التحصیلان دانشگاهی مهارت عمومی و حرفه ای کافی نداشته باشند. عدم مهارت در حوزه عمومی به ساختار و زندگی فردی و اجتماعی برمی گردد. بر همین مبنا 47 درصد طلاق ها در 5 سال اول زندگی رخ می دهد که ناشی از عدم آموزش و مهارت در زندگی و فرزند پروری می باشد.
وی ادامه داد: سند توسعه مهارت استان باید تنظیم شود و در این راستا حوزه روستایی با محوریت آموزش شوراها و دهیاران مورد توجه قرار گیرد ضمن این که کمیته امداد و بهزیستی جامعه هدفی دارند که باید مهارت آنها افزایش یابد. بطور قطع افزایش مهارت در بین کسانی که در منزل هستند با استفاده از ظرفیت صدا و سیما امکان پذیر است.

استاندار تهران با اشاره به ضرورت مشارکت ذی نفعان بخصوص بخش خصوصی در تنظیم مهارت استان تهران اضافه کرد: مهارت آموزی در بخش های مختلف بخصوص بخش کشاورزی ضروریست و از طرفی در شرایط انتشار کرونا باید پیگیری شود مهارت آموزی در حوزه های مختلف با محوریت توسعه اشتغال مورد توجه قرار گیرد. آموزش مهارت در بین معتادان متجاهر از موضوعات دیگری است که باید پیگیری شود بعلاوه در حوزه مناطق روستایی، گردشگری، پادگان ها و در بین سربازان درحوزه های مختلف مهارت آموزی باید به صورت جدی و عملیاتی پیگیری شود.
1399/03/25
23:57:29
5.0 / 5
2661
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
خرید زندگی