خرید زندگی
دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام تاكید كرد:

ضرورت تحول در ساختار مدیریت كشور و توجه به حكمرانی محلی

ضرورت تحول در ساختار مدیریت كشور و توجه به حكمرانی محلی

خرید زندگی: دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام بر ضرورت تحول در ساختار مدیریت كشور و تحقق حكمرانی محلی تاكید كرد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن رضایی در سی ودومین اجلاس عمومی شورای عالی استانها که بعنوان میهمان ویژه حضور داشت، اظهار داشت: امروز توسط نمایندگان شورای عالی استانها نکات و مسائل خوبی عنوان شد که نشان میدهد شوراهای شهر و شورای عالی استانها ظرف سال های اخیر رشد بسیار خوبی داشته است. مسئله مهمی که باید با شما نمایندگان شوراها در بین بگذارم این است که نیازمند تحول در ساختار مدیریت کشور هستیم، برای اینکه این تحول ساختار منجر به تحول در کل دستاوردهای کشور خواهد شد.
وی ادامه داد: امروز در حوزه امنیتی و دفاعی کشور تحول خوبی را شاهدیم و حکمرانی کشور این روزها مردمی شده است و همانند گذشته جناحی و منطقه ای نیست. ما و شما که میراث دار شهدا هستیم باید روز به روز کاری نماییم که جمهوری اسلامی پایبندتر به ارزش های شهدا باشد. ما امروز نیازمند حکمرانی مردمی در حوزه فرهنگ و اقتصاد هستیم.
دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه فلسفه جمهوری اسلامی را عده ای به اشتباه با فلسفه غربی ها یکی می دانند، اضافه کرد: جمهوری اسلامی فلسفه خودرا دارد، برای اینکه آماده است تا هم اراده خداوند و هم اراده مردم در جامعه را محقق کند. برخلاف آنچه که در غرب رخ داده و اراده خدا در جامعه قطع شده است. جمهوری اسلامی بوسیله مردم سالاری دینی به دنبال آن است که ولایت از پایین ترین تا بالاترین نقطه جاری وساری باشد و معنویت و ارزش های الهی باید در متن جامعه باشد. اما در کنار آن باید به خواست مردم هم جامه عمل پوشانده شود.
وی ادامه داد: متأسفانه هنوز عده ای هستند که این فلسفه را درک نکرده اند یا اگر هم درک کرده اند به آن اعتقادی ندارند. یکی از نمونه های تحقق حکمرانی مردم در بستر ارزش های اسلامی همین فعالیت شوراها در شهر و روستا است. باید نگاه نماییم ببینیم که موانع برای تحقق کامل این حکمرانی چیست تا حل و فصل شود. حکمرانی مردمی در باور و رفتار کسانی که می آیند در بعضی مسئولیت ها قرار می گیرند رخنه نکرده است. این ها در شعار حرف های خوبی می زنند اما در عمل کاری نمی کنند. پس شما باید بر تصمیمات استانی نظارت داشته باشید در صورتیکه من بر طبق گفته های خودتان به این رسیدم که گویا شما از حداقل حقوق خود هم بهره مند نیستید.
رضایی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب صحبت از تحول کردند و باید یادمان باشد در همین حوزه شهرها و روستاها هم تحول ایجاد شود. باید مسئولیت به شوراهای شهر و روستا واگذار شود تا شاهد تحولات گسترده باشیم. اگر مقرر است در کشور یک تحول اختصاصی بزرگ رخ دهد باید هم مسئولیت ها واگذار شود و هم باید اختیارات به مدیریت های محلی واگذار شود تا این ها بتوانند نقش خودرا به درستی انجام دهند.
وی افزود: هیچ شهر و روستایی نیست که منابع گسترده ای نداشته باشد و هیچ مردمی در هیچ یک از شهرها و روستاها وجود ندارند که صاحب یک پتانسیل ویژه نباشند اما مسیر آنها باید باز شود. دستیابی به موفقیت با کارهای پشت میز نشینی و فعلی محقق نمی گردد و یک تحول گسترده در نحوه انجام کارها نیاز است.
دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام در ادامه بر ضرورت تحول در ساختار مدیریت کشور و تحقق حکمرانی محلی تاکید کرد.
منبع:

1399/03/22
20:22:23
5.0 / 5
2367
تگهای خبر: امنیت , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
خرید زندگی