خرید زندگی
ابراز امیدواری حناچی؛

افتتاح بوستان شهدای ارتش در هفته دفاع مقدس

افتتاح بوستان شهدای ارتش در هفته دفاع مقدس

به گزارش خرید زندگی شهردار تهران اظهار داشت: امیدواریم در هفته دفاع مقدس درب این بوستان به روی مردم باز شود.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه مراسم بهره برداری از بوستان ارتش اظهار داشت: توافقی که امروز صورت گرفت نتیجه ۱۰ سال مذاکره و اراده برای آنکه کاری به نفع شهر انجام گیرد.

وی ادامه داد: این اقدام تجربه خوبی بود که نشان میدهد اگر در شهر همه هم فکر باشند، بطور قطع آن هدف تحقق خواهد یافت. این کار ابتدا در دل شهرداری تهران و سپس کمیسیون ماده پنج و سپس در شورای عالی شهرسازی و با همکاری وزارت دفاع و راه و شهرسازی و وزارت میراث فرهنگی و شورای شهر تهران صورت گرفت.

شهردار تهران با اشاره به اینکه جلسات گوناگون کارشناسی برای آن انجام شد اضافه کرد: برمبنای قانون خروج پادگان ها از شهرها موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

حناچی اضافه کرد: از ۴۹ هکتار کل فضای پادگان ۱۵ هکتار در اختیار ارتش و ۳۵ هکتار هم در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت و مقرر است ساختمان های موجود در آن مرمت و مورد استفاده قرار گیرد

حناچی با ابراز امیدواری از افتتاح این بوستان در هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امیدواریم در هفته دفاع مقدس درب این بوستان به روی مردم باز شود و حلاوت آن برای همه مردم تهران قابل لمس باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که در قسمتی از پادگان ۰۶ که در اختیار ارتش است مقرر است چه چیزی ساخته شود اظهار داشت: کلیات سطح و سطوح در شورای عالی شهرسازی به تصویب رسیده است و حدود ۳۲۰۰ نفر مسکونی خواهد داشت و یک هتل پنج ستاره در آن دیده شده است.

شهردار تهران افزود: بخش هایی تجاری و اداری نیز در آن دیده شده و همین طور اتصالی هم از داخل صیاد شیرازی به داخل مجموعه که تأثیر زیادی در داخل مجموعه نخواهد داشت دیده شده است و تنها تأیید دریافت پروانه ساخت خواهد بود و به لحاظ حقوقی مرحله دیگری پیش رو نداریم چونکه به تأیید شورای عالی شهرسازی رسیده است.
وی در پاسخ به سوالی درباب پادگان دوشان تپه اظهار داشت: هنوز در این خصوص توافقی صورت نگرفته است چونکه درمورد پادگان هایی صحبت خواهیم کرد که قبلاً گردش کار خودرا در نیروهای مسلح انجام گرفته باشد.

حناچی در پاسخ به سوالی درباره اینکه نخستین روز اجرای طرح ترافیک سال ۹۹ در شهر تهران چگونه بوده است، اظهار داشت: ارزیابی خودرو ها در امروز را نگرفته ام اما بطور طبیعی و قطع باید حدود ۴۰ درصد ترافیک در مناطق مرکزی تهران کاهش پیدا کرده باشد.منبع:

1399/03/17
23:25:30
5.0 / 5
2407
تگهای خبر: ساخت , شهرداری , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
خرید زندگی