خرید زندگی

نجات باغ ۸۰۰ متری در تجریش

نجات باغ ۸۰۰ متری در تجریش

به گزارش خرید زندگی اعضای شورای اسلامی شهر تهران بررسی چند پرونده پلاك ثبتی در مورد باغ بودن یا نبودن املاك را بررسی كردند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، به مانند هر سه شنبه این دفعه نیز در جلسه علنی شورای شهر تهران، بررسی پلاک های ثبتی در دستور کار اعضای شورا قرار گرفت و در ابتدا محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی با تشریح مشخصات یک پرونده اظهار داشت: این ملک در منطقه ۲۰ و در شهر ری قرار دارد و ۳۰۶۵ متر است.
وی با بیان این که در سند تک برگ این ملک نوشته است که عرصه و عیان باغ مشجر است، اضافه کرد: در سند سال ۳۲ این ملک نیز نوشته شده است که این ملک باغ است.
سالاری با بیان این که حد نصاب درختان باید ۱۱۵ اصله درخت باشد اما حالا تنها ۴۶ درخت دارد، اظهار داشت: با آنکه ۴ بلوک ساختمانی در این ملک وجود دارد اما از آن جایی که سند این ملک باغ است نظر کمیسیون ما نیز این است که این ملک در منطقه شهر ری باغ است.
حسن خلیل آبادی در اعتراض به این نظر اشاره کرد: این زمین محل سبزی کاری است و ۸۰ الی ۹۰ واحد مسکونی نیز در این پلاک ساخته شده و حالا اهالی می خواهند نسبت به بازسازی خانه هایشان اقدام نمایند.
ناهید خداکرمی در دفاع از نظر کمیسیون اظهار داشت: در سند این ملک نوشته شده است که باغ مشجر است و اگر حالا می خواهند ساختمان هایشان را نوسازی و مرمت کنند می توانند از ضوابط خانه – باغ استفاده کنند.

به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، نهایتا نظر کمیسیون شهرسازی در خصوص باغ بودن این پلاک ثبتی به تصویب رسید.

در ادامه محمد سالاری با تشریح جزئیات یک پرونده دیگر اظهار داشت: این ملک در منطقه ۱۲ و در محله دروازه شمیران به مساحت ۹۰۱ متر است.

وی با بیان این که سند تک برگی عنوان کرده است که این ملک با بنای احداثی "باغچه" است، افزود: سند قدیمی این ملک نیز تاکید دارد که شش دانگ این ملک باغچه محصور است.
سالاری با بیان این که حدنصاب درختان باید ۲۵ اصله می بود اما حالا فاقد درخت است اظهار داشت: از آن جایی که این ملک درخت ندارد و سند آن نیز باغچه است نظر تخصصی کمیسیون شهرسازی نشان میدهد که این ملک باغ نیست.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز بدون اعلام نظر موافق یا مخالف، نظر کمیسیون تخصصی در خصوص باغ نبودن این ملک را تصویب کردند.
در ادامه محمد سالاری اظهار داشت: پرونده دیگر مربوط به یک ملک ۸۰۰ متری واقع در میدان تجریش در منطقه یک است که در سند تک برگ آن قید شد که عرصه و عیان آن زمین است اما سند قدیمی عنوان دارد که این ملک دارای باغ اندرونی است.
وی با بیان این که حد نصاب درختان باید ۳۴ اصله درخت باشد اما تنها ۱۳ درخت باقی مانده اظهار داشت: به استناد تصاویر هوایی و بررسی های انجام شده این ملک باغ است.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز بدون بیان نظراتی نظر کمیسیون معماری و شهرسازی در خصوص باغ بودن این ملک را تصویب کردند.
1399/03/13
23:20:57
5.0 / 5
2406
تگهای خبر: ساخت , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی