خرید زندگی
در گزارش رییس سازمان بازرسی به رییس قوه قضاییه مطرح شد

ماموران شهرداری به آسیه پناهی اسپری فلفل زدند

ماموران شهرداری به آسیه پناهی اسپری فلفل زدند

خرید زندگی: رئیس سازمان بازرسی كل كشور به رئیس قوه قضاییه در مورد پیگیری پرونده «آسیه پناهی» گزارش داد.به گزارش خرید زندگی به نقل از قوه قضاییه، حجت الاسلام درویشیان پیرامون بررسی های سازمان بازرسی در زمینه تخریب آلونک آسیه پناهی زن کرمانشاهی، اظهار داشت: ماموران شهرداری فاقد دستور قضایی تخریب بودند و به جهت اینکه مقاومت متوفی را بشکنند تا مانع تخریب آلونک نشود، از اسپری فلفل غیرمجاز بهره برده اند.

درویشیان در جلسه شورای عالی قوه قضاییه پیرامون بررسی های سازمان بازرسی در زمینه تخریب آلونک زن کرمانشاهی، اظهار نمود: به محض اطلاع از این موضوع، هم سازمان بازرسی و هم دادگستری استان کرمانشاه ورود کردند.

وی به بیان چند نکته دراین زمینه پرداخت و اشاره کرد: در اینکه زمین اوقافی بوده و تصرف شده و کاربری آن فضای سبز است و ساخت و ساز در آن از هر جهت غیرمجاز بوده، تردیدی وجود ندارد، ولی برخورد مامورین شهرداری با این خانم و برخی از بستگانش که در محل حاضر بودند، غیرقابل قبول است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: مطابق بررسی های سازمان بازرسی و دادگستری، ماموران شهرداری به جهت اینکه مقاومت متوفی را بشکنند تا مانع تخریب آلونک نشود، از اسپری فلفل غیرمجاز بهره برده اند که با همین عنوان، تحت تعقیب دادگستری قرار گرفتند و قرار برای آنها صادر گردیده است.

درویشیان با اعلان اینکه ماموران شهرداری فاقد دستور قضایی تخریب بودند، اظهار داشت: البته این افراد به دستور کلی یکی از سرپرستان نواحی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه که سال قبل و برای مدت یک سال صادر شده بود و هنوز مهلت آن به پایان نرسیده، استناد کرده اند و این درحالی است که مجوز مذکور فقط برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز صادر شده و برای تخریب نبوده که این مساله هم یکی از موارد اتهامات است.

وی از صدور دستورات لازم به بازرسی استان کرمانشاه برای پیگیری موارد مشابه از برخوردهایی که شهرداری انجام می دهد، آگاهی داد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور همین طور به تشریح پیگیری های سازمان بازرسی در مورد وضعیت آب آشامیدنی دهستان غیزانیه پرداخت و اظهار داشت: مطالعات دراین زمینه از سال ۸۰ شروع و پروژه در سال ۹۴ با اعتباری که از صندوق توسعه ملی تخصیص یافته، شروع شده است، ولی هنوز به بهره برداری نرسیده و ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: بررسی ها از کوتاهی های مسئولین مربوطه در حوزه های مختلف همچون آب و فاضلاب و شرکت های نفت و گازی که این پروژه در راه آنها بوده و بموقع اجازه اجرای پروژه را ندادند، حکایت دارد.

درویشیان اشاره کرد: تاکید شده که تخلفات به صورت دقیق بررسی و مستند شود و برخورد لازم صورت گیرد.

منبع:

1399/03/12
22:23:31
5.0 / 5
2385
تگهای خبر: ساخت , سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی