خرید زندگی

هدایت آب های سطحی با حفر چاه جذبی جنب متروی آزادگان

هدایت آب های سطحی با حفر چاه جذبی جنب متروی آزادگان

خرید زندگی: معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 19 از حفر چاه جذبی در شهرك دولتخواه جنب متروی آزادگان برای جلوگیری از آب ماندگی در این محدوده آگاهی داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، سعید صالح محمود رباطی با اشاره به بارش های اخیر و پرشدن چاه جذبی واقع در شهرک دولتخواه و پیام های ۱۳۷ شهروندان در این خصوص بیان کرد: در پاسخ به پیام اهالی این شهرک و نیز بمنظور پیش گیری از آب ماندگی هنگام بارش ها و درنتیجه تردد راحت تر خودرو ها و شهروندان، یک حلقه چاه جذبی در محدوده خیابان رجب حیدری کوچه پاییزان در حال حفر است.
بگفته او امروز نیز عملیات اجرایی حفر یک حلقه چاه جذبی در مجموعه شهربانوی بوستان ولایت برای سهولت تخلیه آب استخر این مجموعه شروع شد.
رباطی تصریح کرد: زهکشی و حفر دو حلقه چاه جذبی در زیرگذر دانشگاه یادگار امام (ره)، ۴ حلقه چاه در بوستان ولایت به سبب عدم کفایت فضای چاه های موجود برای جذب آب ناشی از بارندگی ها و نیز حفر دو حلقه چاه در بوستان های نرگس و گلریز از دیگر اقدامات انجام شده برای نگهداشت شهر و پیش گیری از آب ماندگی در مواقع بارش های جوی است.
این مسئول در بخش دیگری اجرای مستمر عملیات لایروبی را از دیگر اقدامات لازم برای جلوگیری از آبگرفتگی اعلام نمود و اضافه کرد: رسیدگی به وضعیت کانال ها و حوضچه های رسوبگیر منطقه بطور منظم و طبق جدول زمانبندی شده صورت می گیرد تا ضمن جلوگیری از بروز آبگرفتگی، شرایط زیستی مناسبی برای شهروندان ایجاد شود.
درهمین راستا روزانه نزدیک به ۷۰۰ متر لایروبی در کانال ها و مسیلهای محدوده منطقه انجام می شود.


منبع:

1399/02/23
23:48:58
5.0 / 5
2403
تگهای خبر: خدمات , دولت , شهروند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خرید زندگی