خرید زندگی
سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند خبر داد

آماده سازی ۲۰۰ چادر برای اسكان شهروندان دماوند

آماده سازی ۲۰۰ چادر برای اسكان شهروندان دماوند

به گزارش خرید زندگی سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند از آماده باش كامل نیروهای خدماتی و امدادی سطح شهرستان دماوند آگاهی داد و اضافه كرد: محلی به همراه 200 چادر برای اسكان شهروندانی كه می خواهند شب را بیرون از منزل اسكان داشته باشند آماده شده است.


مرتضی حیدری در گفت و گو با ایسنا، در تشریح آخرین وضعیت شهرستان دماوند به دنبال پس لرزه های شب گذشته و تصمیمات اتخاذ شده در حوزه مدیریت بحران اظهار داشت: باتوجه به این که پس لرزه ها تعدادشان بعد از زلزله ۵.۱ دهم ریشتری افزایش پیدا کرد و همین طور قدرت آنها نیز افزایش پیدا می کرد نگرانی هایی بین مردم به وجود آورده بود.
وی ادامه داد: حدودا ساعت ۲و ۵۲ دقیقه بامدادان امروز زلزله ای به قدرت ۳.۸ دهم ریشتر داشتیم که باتوجه به این که مردم آنرا به صورت محسوس احساس کردند نگرانی ها مضاعف شد و برای امنیت بیشتری به خیابانها آمدند.
وی افزود: بر همین مبنا تمامی دستگاه های خدمت رسان و متولی خدمات بحران همچون ستاد بحران و دستگاه های مرتبط را آماده باش دادیم البته همه این دستگاه ها درآماده باش بودند ولی در وضعیت زرد قرار داشتند که این وضعیت را یک مرحله بالاتر بردیم تا آمادگی افزایش پیدا کند و تمامی این دستگاه ها در آمادگی کامل قرار بگیرند.
سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند از آماده شدن محدوده ای مشخص به همراه چادر آگاهی داد و اضافه کرد: در این محدوده ۲۰۰ چادر درحال آماده شدن است و تا امشب این محدوده آماده خواهد شد تا افرادی که می خواهند شب را بیرون از منزل اسکان داشته باشند دراین محدوده از آنها پذیرایی نماییم تا در شرایط بهتری شب را سپری کنند.
وی ادامه داد: زمینی به مساحت ۲ هکتار روبروی بیمارستان سوم شعبان دماوند پیش بینی کرده ایم و در حال آماده سازی است تا در صورت بروز زلزله ای با خسارت های تخریبی از این محدوده برای نیروهای هلال احمر و در برای استفاده این نیروها برای معاینه اولیه استفاده گردد و در مرحله بعد افراد به بیمارستان اعزام شوند.
وی تاکیدکرد: در حقیقت تمامی پیش بینی های کوتاه مدت، طولانی مدت و بهترین حالت و بدترین حالت را برای شهرستان درنظر گرفته ایم ودر هر دو حوزه سیاست گذاری و تدبییر لازم را اندیشیده ایم. امیدواریم با عنایت خداوند هیچ اتفاقی نیفتد ولی اگر اتفاقی در پیش باشد در آمادگی کامل هستیم.
وی از همه شهروندان درخواست نمود تا ضمن حفظ آرامش هوشیاری خودرا بطور کامل مد نظر داشته باشند و با تدابیر لازم که در سطح شهرستان اتخاذ شده در مقابل هر حادثه ای آمادگی لازم را داشته باشند.
منبع:

1399/02/22
17:34:59
5.0 / 5
2601
تگهای خبر: آرام , امنیت , خدمات , خدمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
خرید زندگی