خرید زندگی
رئیس شورای اسلامی شهر تهران خبر داد

افزایش درآمدهای شهرداری در شرایط كرونایی با تصویب بسته محرك اقتصادی

افزایش درآمدهای شهرداری در شرایط كرونایی با تصویب بسته محرك اقتصادی

خرید زندگی: رئیس شورای اسلامی شهر تهران از تصویب نهایی بسته محرك اقتصادی شهرداری تهران در سه بخش آگاهی داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شورای شهر امروز بامداد میزبان سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ بود چونکه وی از مدیریت شهری کمک خواست تا بتواند ساختار جدید را در تهران عملیاتی کند. امید است اعضای شورا به این مهم توجه نمایند و کمک یار پلیس باشیم.
وی با بیان این که امروز وقت زیادی از جلسه به بررسی لایحه بسته مرک اقتصادی اختصاص داده شد اظهار داشت: هفته گذشته شهردار تهران این لایحه را تقدیم شورای شهر کرد و در این هفته همه فعال بودند تا نهایتا امروز این بسته 17 ماده ای به تصویب رسید.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه این لایحه دارای سه بخش است اظهار داشت: بخش اول مربوط به خوش حسابی شهروندان است چونکه شهرداری بابت خدماتی که عرضه کرده پول هایی را از مردم می خواهد و در این لایحه تاکید شد که اگر مردم زودتر بدهی شان را تسویه کند از تخفیف ببشتری بهره مند می شود.
وی با اعلان اینکه در بخش دوم موضوع کمک های مومنانه و داوطلبانه مورد تاکید قرار گرفت اشاره کرد: در بخش سوم بحث افزایش درآمد بوسیله ماده 100، خط آسمان و غیره مورد بررسی قرار گفت چونکه گاهی مشکلاتی وجود دارد که شهرداری نمی تواند مجوزهای نهایی را بدهد و کار مردم نیز می ماند.
هاشمی با اعلان اینکه شورا به سبب شرایط کرونایی اجازه داد که شهرداری درآمد کسب کند، اظهار داشت: البته همه این مجوزها منوط به تایید کمیسیون های قانونی ازجمله ماده 5 شد.
وی ادامه داد: یکی از این راه های تامین درآمد کمیسیون ماده 100 است چونکه حدود 80 هزار پرونده در این کمیسیون داریم که حتی مربوط به 40 سال قبل است که حالا قوانین عوض شده و مشکلاتی در امتداد اجرای احکام به وجود آمده است. و باید این موارد بررسی شود و علاوه بر این که مشکل مردم حل می شود ممکنست درآمدی هم برای شهرداری داشته باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که یکی از مسائل دیگر تنظیم خط آسمان است اظهار داشت: به سبب توافقات و شاید مجوزات گاهی غیر قانونی که در سال های گذشته بوده شهر بالا و پایین دارد و اصطلاحا ساختمان ها دندان موشی هستند. یا به عبارتی دیگر در یک معبر در یک قسمت مجوز ساخت ساختمان های شش طبقه دادند، در این سمت معبر ساختمان ها 5 طبقه هستند و در وسط ساختمان ها 4 طبقه هستند و در بعضی مکان ها مجبور هستند خط آسمان را اصلاح کند که البته این مسئله حتما باید مجوز کمیسیون ماده 5 را دریافت کند و تنها در مکان هایی که فضای مناسب دارد و نه در کوچه های 5 الی 6 متری این خط باید اصلاح گردد.
وی ادامه داد: خط آسمان باید تنظیم شود و شاید درآمدی هم در این عرصه کسب شود.
هاشمی در پاسخ به این پرسش که به دنبال لایحه تصویب شده بسته محرک اقتصادی میزان درآمد شهرداری به چه میزان افزایش خواهد یافت افزود: بوسیله خوش حسابی حدود 30 درصد از درآمدها را ممکنست زودتر دریافت نماییم. اما در حوزه مصوباتی که در مسئله شهرسازی است، اختیاراتی که به شهرداری ها داده شده سبب می شود که پرونده ها زودتر بررسی شده و در نهایت شاید شاهد افزایش انگیزه ساخت و ساز باشیم و ممکنست به صورت غیر مستقیم نیز حدود 30 درصد درآمدها افزایش یابد.
منبع:

1399/02/14
20:58:47
5.0 / 5
2535
تگهای خبر: پلیس , خدمات , ساخت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خرید زندگی