خرید زندگی
شهردار منطقه ۲۲ تأكید كرد

ضرورت توجه به توسعه گردشگری ورزشی و مبتنی بر طبیعت در حریم تهران

ضرورت توجه به توسعه گردشگری ورزشی و مبتنی بر طبیعت در حریم تهران

به گزارش خرید زندگی شهردار منطقه ۲۲ بر ضرورت توجه به توسعه گردشگری ورزشی و مبتنی بر طبیعت در حریم شهر تهران تاكید كرد.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، علی نوذرپور در آیین رونمایی از پوشش جدید حریم بانان شهر تهران اظهار داشت: برخی وظایف در حوزه مدیریت شهری با سایر وظایف تفاوت هایی دارند و این تفاوت از باب نیاز این وظایف به اختیارات و اقداماتی است که نیازمند پشتیبانی سایر نهادها و دستگاه ها است. برای مثال سازمان آتش نشانی وظایفی دارد که جنبه فوریتی دارد و بطور قطع کارکنان آتش نشانی نمی توانند همانند یک کارمند اداری بخصوص هنگام بروز حادثه عمل کنند.

وی اضافه کرد: وظایف دیگری در مجموعه های شهرداری تهران هم به این شکل هستند که در حقیقت وظایف معمول اداری در این بخش ها صورت نمی گیرد مثل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری که در مقابله با افرادی که دست به تخلف می زنند باید اقدامات قانونی انجام دهند که در راه اجرای وظایف خود احتیاج به قوه بازدارنده دارند. بنابراین در این جا کمک سیستم قضایی شهر مطرح می شود.

نوذرپور افزود: قطعا باید در حوزه مدیریت شهری برای این مساله چاره اندیشی شود. نخستین اقدامی که به ذهن ما رسید این بود که نظم به این مجموعه داده شود تا حریم بانان از جانب مردم شناخته شوند تا در مواردی که در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و یا پیشگیری از سدمعبر اقدام می کنند مردم بدانند که این ها مأموران شهرداری هستند که جهت اجرای وظایف خود اقدام نموده اند بنابراین در اولین گام نماد هویتی آنها در چارچوب لباسی مشخص طراحی و اجرا شده است.

وی تاکید کرد: طراحی پوشش جدید حریم بانان اقدام خوبی بود که امروز انجام شده است و اقدامی آغازین به حساب می آید. بنابراین باید در آینده به سمت و سویی حرکت نماییم که مجموعه ای تحت عنوان پلیس شهری شکل بگیرد. آنچه که در شرکت شهربان و حریم بان شهرداری انجام می شود اقدامات انتظامی و پلیسی است که باید در قانون اختیارات و ملزومات آن پیشبینی شود البته در لایحه مدیریت شهری که هنوز در دولت در حال بررسی است و به سرانجام نرسیده نیرویی تحت عنوان پلیس شهری پیشبینی شده است.

شهردار منطقه ۲۲ در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به وجود یگان حفاظت شهرداری تهران اظهار داشت: این یگان بدون اینکه ضابط قضایی باشد در کنار نیروی انتظامی در حقیقت کار نصفه و نیمه ای را انجام می دهد. بنابراین باید در این مورد چاره اندیشی شود و نیرویی تحت عنوان پلیس شهری شکل بگیرد.

وی اضافه کرد: برای حریم شهر تهران سند استراتژیک تهیه شده اما هنوز از جانب استاندار تهران ابلاغ نشده است که باید علت عدم ابلاغ آن هم مشخص شود. در جهت این سند باید سند اجرایی هم هر چه سریع تر تهیه شود و در نهایت به تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری برسد. علاوه بر صیانت از حریم باید توجه ویژه ای به خدمت رسانی در حریم هم داشته باشیم. روستاها و آبادی هایی که در حریم وجود دارد و مردمی که در آنجا زندگی می کنند باید از خدمات لازم برخوردار باشند اما عرضه این خدمات در محدوده حریم نیازمند اسناد قانونی می باشد که هر چه زودتر باید تعیین تکلیف شود.

نوذرپور به ادارات حریم واقع در مناطق هم اشاره نمود و اظهار داشت: این ادارات باید به جهت پست سازمانی، اعتبارات مالی و نیروی انسانی مورد نیاز مورد توجه قرار گیرند. بدون شک در حریم می توان به موضوعاتی همچون گردشگری و توسعه گردشگری ورزشی و مبتنی بر طبیعت پرداخت. بطور قطع می توان رونق درآمد و اقتصاد در حریم را محقق کرد و از طرفی دسترسی شهروندان به طبیعت و محصولات کشاورزی را در محدوده حریم ها فراهم نمود. تحقق این مهم با پرداختن به ادارات حریم در مناطق میسر خواهد شد.

وی تاکید کرد: در حریم علاوه بر موضوعاتی همچون مدیریت پسماند باید مدیریت بحران هم مورد توجه قرار گیرد چون که تأثیرگذاری بسیاری دارد. برای مثال در حوزه اسکان های اضطراری در حریم می توان تدابیر لازم را اندیشید. همینطور در حریم پوشش گیاهی و جانوری از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. بنابراین ادارات حریم مناطق باید در همه این موارد کارشناسان لازم را به کار بگیرند و همه این موارد مورد توجه آنها باشد.
1399/02/10
20:14:21
5.0 / 5
2871
تگهای خبر: پلیس , خدمات , خدمت , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
خرید زندگی