خرید زندگی
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲:

اجرای ویژه برنامه های رمضانی با بهره بردن از شبكه های اجتماعی

اجرای ویژه برنامه های رمضانی با بهره بردن از شبكه های اجتماعی

خرید زندگی: همزمان با فضاسازی معنوی و اكران طرح های فرهنگی و مذهبی، ویژه برنامه های گسترده فرهنگی، ورزشی، مذهبی و.. متناسب با شرایط ناشی از بحران كرونا در محلات 21 گانه منطقه اجرا می شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، یوسف مزارعی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲ با بیان این خبر اظهار داشت: باتوجه به شرایط ناشی از انتشار ویروس کرونا، همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه های متنوع در بخش های فرهنگی، ورزشی، مذهبی، سلامت و… با بهره بردن از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در سطح محلات ۲۱ گانه انجام می شود. معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲ با اعلان اینکه انتشار و ترویج مبانی انسان ساز قرآن و عترت به صورت مجازی باتوجه به شیوع ویروس کرونا و پویش همگانی «در خانه بمانیم» مورد توجه مدیریت منطقه قرار دارد، اضافه کرد: برگزاری مسابقات قرآنی، همه خوانی مجازی قرآن، قصه گویی، سرودهای رمضان، موسیقی رمضان، رمضان در اقوام ایرانی، رمضان و ملل مسلمان، کتاب های رمضان، تولید پادکست های رمضان، مسابقه سفره های افطار رمضان، گردشگری مجازی در رمضان، از مهم ترین برنامه های فرهنگی در این ایام است که به صورت مجازی انجام می شود. وی با اشاره به اینکه یکی از ارزشمندترین جلوه های ماه مبارک رمضان اکرام و پشتیبانی از نیازمندان است اضافه کرد: در همین راستا طرح کمک مومنانه بمنظور کمک به اقشار لطمه پذیر اقتصادی ناشی از ویروس کرونا و نیازمندان این منطقه با مشارکت خیرین محلی و شورایاری محلات در آستانه ماه مبارک رمضان شروع شد. مزارعی افزود: بعد از سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز ولادت امام زمان و اشاره به ضرورت پشتیبانی از اقشار ضعیف و نیازمندی که با شیوع بیماری در سطح کشور و قرنطینه انجام شده لطمه دیده اند این طرح اجرا می شود. معاون شهردار منطقه ۲ به برگزاری مسابقه بالکن های نورانی ویژه ساختمان ها و برج های بلند مرتبه منطقه اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به تعطیلی مجموعه های ورزشی و لزوم مشارکت شهروندان در چالش «درخانه بمانیم»، مسابقات ورزشی مجازی همزمان با ماه مبارک رمضان انجام می شود. و همین طور تقدیر از کادر درمانی بیمارستان های سطح منطقه با اهدا گل و نشان شهروندی منطقه ۲ را از دیگر برنامه ها برشمرد و اظهار داشت: پخش مناجات و دعاهای ماه مبارک رمضان و اذان از بلندگوهای تمامی بوستان ها و مساجد سطح منطقه، در کنار برنامه ریزی به جهت برگزاری متمایز شب های احیا در محلات منتخب در دستور کار است.
مزارعی در آخر با اشاره به فضاسازی های محیطی در میادین و معابر سطح منطقه با اکران طرح های فرهنگی و مذهبی با، از شهروندان منطقه ۲ خواست تا کماکان با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی در کنترل این ویروس تا بازگشت کامل سلامتی به جامعه، تلاش نموده و از ایام ماه مبارک رمضان برای ستاندن آرامش و افزایش تاب آوری خود و اعضای خانواده با محوریت ارتقای کارهای معنوی بهره ببرند


منبع:

1399/02/06
23:11:58
5.0 / 5
3166
تگهای خبر: آرام , اجتماعی , بهداشت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
خرید زندگی