خرید زندگی
سردار كرمی در گزارش خرید زندگی مطرح كرد

یگان های ویژه اگر كنار مردم نباشد با پلیس آمریكا فرقی ندارد

یگان های ویژه اگر كنار مردم نباشد با پلیس آمریكا فرقی ندارد

به گزارش خرید زندگی فرمانده یگان های ویژه ناجا اظهار داشت: اگر ارتباط خودمان را با مردم ادامه ندهیم ما هم می شویم یكی مانند پلیس آمریكا، اگر در سختی ها كنار مردم نباشیم ما هم مثل پلیس فلان كشور می شویم.سردار حسن کرمی در گفت و گو با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه چرا یگان ویژه در عملیات های مردم یاری شرکت می کند، اظهار نمود: یگان ویژه یک یگان عملیاتی است و کارهایی همچون ضدعفونی کردن شهرها، توزیع محصولات بهداشتی در محلات و غیره نوعی یک کار عملیاتی شمرده می شود و جز وظایف یگان های ویژه است.
وی اضافه کرد: اینکه می گویم عملیات های مردم یاری جز وظایف یگان ویژه است نظر شخصی من نیست بلکه این موارد در سند استراتژیک یگان ویژه که مصوب ستاد کل نیروهای مسلح است، آمده است و عملیات مردم یاری در همین سند یکی از وظایف یگان های ویژه شمرده می شود.
فرمانده یگان های ویژه ناجا افزود: زمانی که ما کار اصلی خودمان را در حوزه امنیتی انجام نمی دهیم و نیروها در پادگان ها مستقر هستند به سبب اینکه واحدهای ما از آمادگی ۲۴ ساعته برخوردار می باشند و ابزار و امکانات خوبی هم دارند پس در حوادث غیر مترقبه و امدادرسانی که حضور در این حوادث هم همچون وظایف ما است به مردم کمک می نماییم، این را هم مجدد یادآور شوم که این مساله جز ماموریت های ما است و یک تصمیم محلی و یا فردی نیست.
به گفته سردار کرمی شرکت در ماموریت های مردم یاری، یک ماموریت سازمانی برای یگان های ویژه است تا هر زمانی که مردم نیاز به کمک داشته باشند، آنها به محل ورود کنند، چونکه یگان های ویژه مدافع مردم هستند و هرکجا ببینند که مردم در معرض تهدید قرار گرفته به میدان می آیند و از مردم دفاع می کنند.
تأثیر عملیات های مردم یاری از نظر فکری و روانی بر مأموران یگان ویژه
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا در پرداختن به عملیات های مردم یاری، یگان ویژه را از ماموریت اصلی خودش دور نمی کند، اظهار داشت: فرق ما با پلیس سایر کشورها در این است که یگان های ویژه در کنار مردم هستند و با این گونه کارها (عملیات های مردم یاری) یک یگان و واحد تضعیف نمی گردد و در عین حال به نیروی ما از نظر فکری و روانی کمک می نماید که وقتی فردا در یک ماموریت امنیتی در جلوی جمعیت قرار گرفت بداند که کی جلوی او ایستاده است و بتواند با مردم ارتباط برقرار کند.
به گفته فرمانده یگان های ویژه ناجا این رفتارها و شرکت در عملیات های مردم یاری به صورتی یک نوع آموزش و تمرین برای نیروهای این پلیس است؛ یعنی ضمن اینکه به مردم کمک می شود، با شرکت در این عملیات ها به اشکالات کاری و تجهیزاتی هم پی برده و در صورت نیاز دستگاه ها به روز رسانی می شود.
سردار کرمی افزود: ما به یکسری از اصول و مبانی در عملیات های خودمان در این ۴۰ سال انقلاب معتقد هستیم که این اصول، خاص جمهوری اسلامی است و با اتکا به این اصول و مبانی توانستیم این راه های پر پیچ و خم را ادامه دهیم، در کنار مردم بودن یکی از این اصول است.
وی اشاره کرد: اگر ارتباط خودمان را با مردم ادامه ندهیم ما هم می شویم یکی مانند پلیس آمریکا، اگر در سختی ها کنار مردم نباشیم ما هم می شویم مثل پلیس فلان کشور و هیچ گاه هدف ما این نیست که تنها به اهداف نظامی خود بپردازیم و در مواقع سختی در کنار مردم نباشیم.
استفاده از ۷۰۰ خودروی آبپاش برای گندزدایی خیابان ها
فرمانده یگان های ویژه با اشاره به اقدامات یگان ویژه در مبارزه با کرونا اظهار داشت: یگان های ویژه در مبارزه با کرونا از حدود ۷۰۰ دستگاه خودرو های آبپاش بهره برده و در عملیات های گندزدایی معابر از لوث وجود این ویروس شرکت کرده اند.
سردار کرمی بیان کرد: همین طور تجهیزاتی مانند دستکش و ماسک و محلول های ضدعفونی کننده را که نیاز داشتیم توانستیم در داخل یگان با همت مأموران تهیه نماییم.
وی در آخر تصریح کرد: حدود ۴ هزار و ۸۰۰ نفر از مأموران یگان ویژه در روز در عملیات های مقابله با کرونا شرکت می کردند و تا به امروز هیچکدام از مأموران این پلیس به بیماری کرونا مبتلا نشده اند.


منبع:

1399/02/05
21:05:38
5.0 / 5
2674
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بهداشت , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
خرید زندگی