خرید زندگی
خزانه دار شورای شهر تهران خبر داد

كسب ۶۸ درصدی درآمد شهرداری تهران در ۱۱ماه سال ۹۸

كسب ۶۸ درصدی درآمد شهرداری تهران در ۱۱ماه سال ۹۸

خرید زندگی: خزانه دار شورای شهر تهران اظهار داشت: طی دوره یازده ماهه سال 98 مبلغ 149هزار و 902 میلیارد ریال معادل 68 درصد درآمد كسب شده همینطور كسری عملكرد 71هزار و 798 میلیارد ریال معادل 32 درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، سیدحسن رسولی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران درباره حساب های درآمد و هزینه شهرداری تهران (دی و بهمن ماه سال ۱۳۹۸) اظهار داشت: در دو ماه دی و بهمن شهرداری تهران موظف بوده نسبت به تامین منابع در سقف ۳۵هزار و ۸۴۵ میلیارد ریال اقدام نماید. میانگین تحقق درآمد در این دو ماه مبلغ ۲۵هزار و ۴۰۶ میلیارد ریال بوده و معادل ۷۱ درصد درآمد كسب شده است.
وی ادامه داد: شهرداری تهران برمبنای بودجه مصوب اولیه شورا موظف بوده است در برش عملكردی دی ماه خود نسبت به تامین منابع در سقف ۱۵هزار و.۶۹۰ میلیارد ریال اقدام نماید. ماخذ محاسبه درآمد دی ماه بودجه مصوب (۱۸۸هزار و۲۸۱ میلیارد ریال) است. در دی ماه مبلغ ۱۰هزار و۶۱۱ میلیارد ریال معادل ۶۸ درصد درآمد كسب شده است همین طور در برش عملكردی بهمن ماه با اضافه شدن متمم بودجه (۲۴۱هزار و ۸۵۴ میلیارد ریال)، شهرداری موظف به تامین منابع در سقف ۲۰هزار و ۱۵۵ میلیارد ریال شده، كه مبلغ ۱۴هزار و ۷۹۵ میلیارد ریال معادل ۷۳ درصد درآمد كسب شده است.
خزانه دار شورای شهر تهران در بخش عملكرد هزینه ای دی و بهمن سال ۹۸، اظهار نمود: شهرداری تهران در دو ماه دی و بهمن تا سقف ۲۹هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال اجازه هزینه كرد داشته كه با بیان مبلغ ۲۵هزار و ۸۹۹ میلیارد ریال در دو ماه تقریباً معادل ۸۸ درصد مصارف خودرا منظور و ثبت كرده است.
رسولی در تشریح جزیی تر عملكرد هزینه ای اظهار داشت: شهرداری تهران در دی ماه تا سقف ۱۴هزار و ۶۱۹ میلیارد ریال اجازه هزینه كرد داشته است. با بیان مبلغ ۱۰هزار و ۹۲۶ میلیارد هزینه ثبت شده در این ماه، تقریباً ۷۵ درصد مصارف خودرا منظور و ثبت كرده از این مبلغ ۹۰درصد بصورت پرداخت نقدی و ۱۰ درصد هزینه غیرنقدی است. همین طور در بهمن ماه تا سقف ۱۴هزار و ۵۳۳ میلیارد ریال اجازه هزینه كرد داشته و با بیان مبلغ ۱۴هزار و ۹۷۳ میلیارد هزینه ثبت شده، حدودا ۱۰۰ درصد مصارف خودرا منظور و ثبت كرده از این مبلغ ۸۹ درصد بصورت پرداخت نقدی و ۱۱ درصد هزینه غیرنقدی است.
وی درباره عملكرد حساب درآمد و هزینه یازده ماهه سال ۹۸ نیز اظهار نمود: شهرداری تهران برمبنای بودجه مصوب موظف بوده، در برش عملكردی یازده ماهه خود نسبت به تامین منابع در سقف ۲۲۱هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اقدام نماید. طی این دوره یازده ماهه مبلغ ۱۴۹هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال معادل ۶۸ درصد درآمد كسب شده است. بدین سبب طی یازده ماهه مذكور كسری عملكرد ۷۱هزار و ۷۹۸ میلیارد ریال معادل ۳۲ درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می شود.
وی افزود: از كل درآمد یازده ماهه سال ۹۸ (۱۴۹هزار و ۹۰۲) مبلغ ۱۲۲هزار و ۹۰۵ میلیارد ریال آن معادل ۸۲درصد نقد و ۱۸درصد آن (۲۶هزار و ۹۹۷ میلیارد ریال) غیرنقد است. از كل درآمدنقدی وصولی ۴۱درصد آن درآمد پایدار و ۵۹ درصد آن درآمد ناپایدار است.

خزانه دار شورای شهر تهران در توضیح عملكرد هزینه ای اشاره كرد: در این دوره، شهرداری اجازه داشته حداكثر تا سقف اعتبار مصوب به مبلغ ۱۵۹ هزار و ۸۶۲ میلیارد ریال هزینه كند. طی دوره مذكور مبلغ ۱۳۲ هزار و ۸۹۲ میلیارد ریال (۸۳ درصد ) هزینه در دفاتر ثبت شده است. كه از این مبلغ ۹۵ درصد بصورت پرداخت های نقدی و پنج درصد هزینه غیرنقدی است. بدیهی است این شاخص نمایانگر میزان ثبت رویدادهای هزینه ای در دفاتر مالی بوده و آثار دیگری بر آن مترتب نیست.
رسولی در تحلیل و ارزیابی عملكرد درآمد و هزینه شهرداری تهران در دی و بهمن ماه سال ۹۸ اظهار داشت: در این دو ماه كسب درآمد نسبت به زمان مشابه سال قبل به میزان ۱۵ درصد كاهش پیدا كرده است. همین طور ثبت هزینه ها در دفاتر مالی سال قبل طی همین بازه زمانی ۳۶ درصد بوده و طی ۱۱ماهه اخیر این شاخص به ۸۳ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: از كل درآمدهای دی ماه (۱۰هزار و ۶۱۱ میلیارد ریال) مبلغ ۹هزار و ۹۸۹ میلیارد ریال آن معادل ۹۴درصد نقد و ۶ درصد (۶۲۲ میلیارد ریال) آن غیرنقد و از كل درآمدهای بهمن ماه(۱۴هزار و ۷۹۵ میلیارد ریال) مبلغ ۱۳.۷۹۹ میلیارد ریال آن معادل ۹۳درصد نقد و ۷ درصد (۹۹۶ میلیارد ریال) آن غیرنقد است.
خزانه دار شورای شهر تهران اشاره كرد: از كل درآمدنقدی وصولی دی ماه (۹هزار و ۹۸۹میلیارد ریال) ۴۹درصد آن(۴هزار و ۸۸۲میلیارد ریال) پایدار و ۵۱درصد آن (۵هزار و ۱۰۷ میلیارد ریال) ناپایدار است. از كل درآمدنقدی وصولی بهمن ماه (۱۳هزار و ۷۹۹میلیارد ریال) ۴۰درصد آن(۵هزار و ۵۳۰میلیارد ریال) پایدار و ۶۰درصد آن (۸هزار و ۲۶۹ میلیارد ریال) ناپایدار است.

وی با اعلان اینكه شاخص عدم تحقق درآمد از ۱۴ درصد دوره گذشته (ده ماهه)، به ۳۲ درصد عدم تحقق در این دوره (یازده ماهه) رسیده است، اشاره كرد: هر چند گزارش درآمدها، پرداخت های نقدی و هزینه های غیرنقدی اسفند ارائه نشده ولی این شاخص ها به خصوص میزان كسب درآمد غیر نقد نگران كننده است.
نایب رییس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران همین طور اظهار داشت: آثار مالی و اقتصادی بحران كرونا در عملكرد بودجه ۹۸و پیش بینی تداوم بحران و شدت یافتن عدم تعادل منابع و مصارف بودجه ۱۳۹۹ تا اختتام نیمه اول سال جاری مستلزم تغییرات اساسی سیاست ها و اقدامات مالی و اقتصاد مدیریت شهریست. هم چنانكه در نطق قبل از دستور جلسه ۱۷ فروردین امسال متذكر شدم تصمیم گیری عاجل شورا و شهرداری در این خصوص حیاتیست و هرگونه تعلل و تاخیر در ستاندن تصمیمات ثمر بخش در دو بخش درآمدی و هزینه ای نه فقط برای اداره پایتخت بلكه برای كلیت نظام تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت.1399/01/31
22:06:18
5.0 / 5
3025
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی