خرید زندگی
رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران:

ضدعفونی معابر تأثیر آنچنانی در كنترل كرونا ندارد

ضدعفونی معابر تأثیر آنچنانی در كنترل كرونا ندارد

به گزارش خرید زندگی رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران اظهار داشت: ضدعفونی معابر از ابتدا هم مشخص بود كه نمی تواند تأثیر بسزایی در كنترل كرونا بگذارد چونكه هم وسعت زیاد است و این كار زمان زیادی می برد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، رضا كرمی محمدی رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران در نشست خبری مجازی كه قبل از ظهر امروز به صورت ویدئو كنفرانس برگزار، شد با اشاره به اینكه نخستین اقدام این سازمان در مورد كرونا در اوایل اسفند ماه انجام گرفت اظهار داشت: همان زمانی كه فریاد می زدیم باید كارهای بزرگ تری صورت گیرد. وی با اشاره به اینكه پنج كارگروه در همان ابتدای كار شروع به كار كرد كه در كنار این پنج كارگروه سه سازمان شهرداری و تمام شركتهای شهرداری فراخوان شدند، خاطرنشان كرد: بهداشت محیط شهری نخستین كاری بود كه می توانستیم انجام دهیم كه با ضدعفونی محل های پرتردد شهری شروع كردیم تا مردم از ویروس دور بمانند. رئیس سازمان مدیریت بحران شهردار تهران اضافه كرد: در حوزه دفع پسماند اقدام خوبی شروع شد و در كنار آن به مبحث دفن اموات هم به درستی پرداخته شد. ضمن اینكه ما ازدحام های شهری مثل نمایشگاه های بهاره و مراكز ورزشی را تعطیل كردیم. كرمی محمدی افزود: كالای لازم برای سه ماه بعد در فروشگاه های شهروند و میادین میوه و تره بار در نظر گرفته شده تا مردم كمبودی نداشته باشند.
وی تصریح كرد: مبحث بعدی سامان دهی سامان سراها بود. می دانید كه ظرفیت شهرداری برای نگهداری معتادان و افراد بی خانمان كافی نبود و بارها از دكتر زالی خواستیم تا به كمك ما بیایند. كرمی محمدی اضافه كرد: ما خواستیم تا اولاً بهزیستی وارد كار شود و ثانیاً ردیابی درستی از این افراد نیازمند صورت گیرد كه متأسفانه محقق نشد. رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران اضافه كرد: یكی از اقدامات دیگر ما مبحث استفاده از ظرفیت یگان حفاظت شهرداری تهران برای روز طبیعت بود. وی اظهار داشت: همه این اقدامات به دل مناطق برده شد تا هر منطقه بتواند وظیفه ای كه به دوش آن است را انجام دهد و برای این كار نظارت درستی هم انجام گرفت. كرمی محمدی در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت امروز شهر تهران و اینكه آیا هنوز شهر وضعیت بحرانی را پشت سر می گذارد یا خیر اظهار داشت: آنچنان كه دكتر زالی عنوان كردند، روند مبتلایان و فوتی ها رو به افزایش است. وی ادامه داد: این مورد باید جدی تر گرفته شود و شهروندان بدانند كه وضعیت در شهر تهران مناسب نمی باشد. رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران همینطور در پاسخ به این سؤال كه دكتر زالی گفته است كه ضدعفونی مترو و اتوبوسرانی با نخستین حضور شهروندان بی اثر می شود اظهار داشت: ما هم این مورد را می دانیم ولی تاثیر اصلی را فاصله گذاری ایفا می كند. كرمی محمدی اضافه كرد: ضدعفونی معابر از ابتدا هم مشخص بود كه نمی تواند تاثیر بسزایی بگذارد چونكه هم وسعت زیاد است و هم زمان زیادی می برد. وی اظهار داشت: فعلاً ۸ سوله مدیریت بحران آماده شده است و تنها در یكی از اینها دو نفر از شهروندان در آن مستقر شدند در حالیكه هركدام اینها ظرفیت پذیرش ۶۰ تا ۷۰ نفر را دارند.


منبع:

1399/01/23
14:00:20
5.0 / 5
3274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
خرید زندگی