خرید زندگی

افزایش 3 برابری مسافران مترو در روز گذشته

افزایش 3 برابری مسافران مترو در روز گذشته

به گزارش خرید زندگی نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: روز گذشته متروی تهران شلوغ ترین روز كاری خودرا در سال جدید با جابجایی 288 هزار نفر پشت سرگذاشت.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، نوبخت با اشاره به تصمیم ستاد ملی مقابله با كرونا در خصوص كاهش حجم فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه كرد: باتوجه به افزایش تعداد مسافران بااینكه طبق برنامه ریزی های انجام شده باید با ۷۰ درصد ظرفیت به مردم خدمات رسانی می كردیم، اما ظرفیت جابجایی مسافر را افزایش دادیم تا مسافران بتوانند فاصله اجتماعی را رعایت نمایند.
وی اشاره كرد: روز ۱۶ فروردین ماه ۹۹ بیش از ۲۸۸ هزار نفر مسافر مترو بوده اند، كه این آمار نسبت به ایام تعطیلات نوروزی ۳ برابر افزایش داشته است.
نوبخت با اشاره به اینكه میزان مسافران مترو نسبت به نخستین روز كاری در سال قبل بیش از هشت درصد كاهش داشت، اضافه كرد: اگر روند افزایش مسافر در ایام آینده ادامه داشته باشد امكان اجرای طرح فاصله اجتماعی در مترو امكان پذیر نیست.
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه اشاره كرد: میزان جابجایی مسافر روزانه در متروی تهران بیش از یك میلیون و هشتصد هزار نفر است اما در این شرایط كه تنها بعضی از دستگاه های خدماتی و ضروری، كادر درمانی و بیمارستان ها، اورژانس و فعالیت ۳۰ درصد كاركنان دستگاه های اداری، در حال انجام می باشد انتظار می رود تا تردد های غیر ضرور انجام نشود، چونكه ظرفیت واگن های مترو مشخص است و برای رعایت فاصله اجتماعی وقتی تعداد مسافران بالا رود هر چقدر هم خدمات رسانی را افزایش دهیم، این امر محقق نمی گردد.
او در آخر اظهار داشت: همچنان تمامی قطارها و ایستگاه ها به صورت روزانه شستشو و ضد عفونی می شوند، اما از شهروندان و مسافران محترم می خواهیم حتما در زمان استفاده از مترو مسائل بهداشتی را رعایت كرده، فاصله اجتماعی را مدنظر قرار داده و از ماسك استفاده كنند.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه، نوبخت اضافه كرد: مسافرانی كه مشكوك به مبتلاشدن به این ویروس هستند درخواست داریم از این شبكه برای تردد استفاده نكنند. همین طور مسافران از دستفروشان خرید نكنند و اگر كار واجبی ندارند از خانه بیرون نیایند و از شبكه مترو استفاده نكنند.
منبع:

1399/01/17
23:49:49
5.0 / 5
3107
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
خرید زندگی