خرید زندگی
به مناسبت روز جهانی زمین؛

چراغ های برج های میلاد و آزادی ساعت ۲۰: ۳۰ امشب خاموش می شوند

چراغ های برج های میلاد و آزادی ساعت ۲۰: ۳۰ امشب خاموش می شوند

خرید زندگی: سخنگوی صنعت برق، از خاموشی روشنایی غیرضروری ساختمان های اداری شركت های برق سراسر كشور همزمان با اجرای مراسم ساعت زمین آگاهی داد.به گزارش خرید زندگی به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی با اشاره به این كه «ساعت زمین» یك اقدام نمادین جهانی بمنظور یادآوری اهمیت صرفه جویی در مصرف انرژی است كه همه ساله در فاصله ساعت ۲۰: ۳۰ الی ۲۱: ۳۰ به وقت محلی و در آخرین شنبه ماه مارس هر سال انجام می شود، اشاره كرد: امسال این روز مصادف با ۹ فروردین ماه جاری است و ایران نیز در كنار سایر كشورها در این طرح مشاركت خواهدنمود.
رجبی با بیان این كه همزمان با اجرای مراسم ساعت زمین در جهان، روشنایی های غیرضروری ساختمان های اداری شركت های برق در سراسر كشور نیز خاموش خواهد شد، اشاره كرد: بطور معمول در ساعت زمین ساختمان ها و سازه هایی كه نماد هر شهر هستند خاموش می شوند.
وی افزود: در تهران نیز برج میلاد و برج آزادی و میادین اصلی شهر به مدت یك ساعت، خاموش خواهند شد.
به گفته سخنگوی صنعت برق، ساعت زمین یك اقدام مشترك جهانی در امتداد یادآوری اهمیت كاهش مصرف انرژی و سوخت های فسیلی است كه بر گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی اثر گذار هستند.
رجبی در عین حال با یادآوری این كه مشاركت در این طرح اختیاری است، از همه مردم دعوت كرد كه در این حركت نمادین و جهانی مشاركت كنند.
ب رپایه این گزارش، این رویداد بین المللی از سال ۲۰۰۷ میلادی تابحال هر ساله توسط صندوق جهانی طبیعت اجرا می شود و تابحال بیش از ۱۰۰ كشور جهان در اجرای آن مشاركت كرده اند.


منبع:

1399/01/09
18:47:07
5.0 / 5
3260
تگهای خبر: ساخت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
خرید زندگی