خرید زندگی

از بازدید مجازی موزه ها تا برگزاری دوره های آنلاین آموزشی

از بازدید مجازی موزه ها تا برگزاری دوره های آنلاین آموزشی

به گزارش خرید زندگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به دنبال شیوع كرونا و در جهت عمل به شعار «در خانه بمانیم» با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و شبكه های اجتماعی به شهروندان خدمات فرهنگی هنری عرضه می كند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گزارشی اعلام نمود كه در پی شیوع كرونا و به منظور رعایت نكات بهداشتی و عمل به شعار «در خانه بمانیم»، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بعد از لغو همه برنامه های فرهنگی و هنری، با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و شبكه های اجتماعی به شهروندان خدمات فرهنگی هنری عرضه می كند.

كتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگی هنری
مدیریت امور كتابخانه ها و ترویج فرهنگ كتابخوانی سازمان فرهنگی هنری «كتابخانه دیجیتال» این سازمان را به نشانی dtlib.ir راه اندازی كرده كه بعضی از كتاب های پرمراجعه كتابخانه ها به صورت فایل های قابل استفاده در كامپیوتر در آمده و در اختیار مراجعان قرار می گیرد. پایگاه های داده ای كتاب شناختی، كتاب های الكترونیكی، كتاب های گویا، رساله ها، طرح های پژوهشی، فیلم، جزوات، عكس ها، داده های عددی، نشریات الكترونیكی و مقالات الكترونیكی بعضی از منابع دیجیتال این كتابخانه هستند.
تا كنون برای توسعه كتابخانه دیجیتال اقداماتی مانند تهیه ۸۰ هزار عنوان منبع لاتین، تهیه بیشتر از پنج هزار كتاب گویا، تهیه بیشتر از سه هزار عنوان كتاب فارسی و بیشتر از پنج هزار عنوان مقاله فارسی انجام شده است و رفتن به این سایت، می تواند جایگزین مناسبی برای رجوع حضوری به كتابخانه ها باشد.

بازدید مجازی از موزه ها
برای رعایت نكات بهداشتی در مقابله با شیوع كرونا، بازدید آنلاین از موزه های سازمان فرهنگی هنری به جای بازدید حضوری از آنها می تواند انتخاب خوبی باشد.
باغ موزه قصر یكی از این موزه هاست كه گنجینه ای پرارزش از تاریخ معاصر ایران به حساب می آید و در سامانه بازدید مجازی از آن می توانید بخش های مختلف مجموعه شامل موزه ماركوف، موزه زندان سیاسی و محوطه باغ ایرانی باغ موزه قصر را به صورت مستقیم و ۳۶۰ درجه مشاهده كنید.
خانه موزه انتظامی دیگر موزه ای است كه می توانید از بخش های گوناگون آن به صورت مجازی دیدن كنید. این موزه در سال ۱۳۹۲ افتتاح شده و قبل از آن محل سكونت آقای بازیگر سینمای ایران مرحوم عزت الله انتظامی بوده است.
موزه هنرهای دینی امام علی(ع) هم از مراكز فرهنگی هنری مؤثر در زمینه هنرهای تجسمی است. در بخش بازدید مجازی سایت این موزه به نشانی iaram.ir، می توانید برخی از آثار هنری در زمینه های نقاشی، خوشنویسی، عكاسی و آثار حجمی را به صورت آنلاین تماشا كنید.

دوره های آموزشی آنلاین
جشنواره «خدمت» همزمان با تعطیلی مدارس و عدم برگزاری دوره های آموزشی در مراكز سازمان فرهنگی هنری برگزار می گردد. این جشنواره با هدف عرضه خدمات مطلوب و بی وقفه به فراگیران آموزشی فرهنگ سراها و خانه های فرهنگ، دوره های آموزشی را در فضای مجازی با استفاده از ظرفیت مربیان كارآزموده رشته های مختلف برگزار می نماید تا خللی در روند آموزشی فراگیران در شرایط كنونی رخ ندهد.
محتواهای تولیدشده در چارچوب فیلم، پادكست، ویدئو، ویدئو كنفرانس، جزوه، مقاله، متن آموزشی، پاورپونیت، اینفوگرافی است و به صورت آنلاین و آفلاین در فضای مجازی برای فراگیران توسط مربیان آموزشی عرضه می شود. پیشبینی می شود بیشتر از ۱۳۰۰ بسته آموزشی توسط مربیان تولید و در فضای مجازی انتشار پیدا كند.
دوره های آموزشی سازمان فرهنگی هنری در رشته های متنوع برنامه ریزی شده و قرآن و حدیث، فقه و زندگی، تاریخ، گفتمان انقلاب اسلامی، نغمه های دینی، مهارت اجتماعی، فرهنگ، آداب و مهارت های شهرنشینی، ادیبات، هنرهای صناعی و سنتی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، هنرهای موسیقیایی، تغذیه و بهداشت و سلامت، روزنامه نگاری و روابط عمومی، نجوم، كامپیوتر، زبان های خارجی، ورزش و آفرینش های خانگی بعضی از دوره های مورد توجه در این طرح است.
بنا براعلام رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، برای اطلاع از دوره های در حال برگزاری و استفاده از كلاس هایی كه به صورت مجازی در شبكه های اجتماعی برگزار می شود، می توانید با فرهنگ سرای نزدیك محل سكونت خود تماس بگیرید.1399/01/07
22:42:37
5.0 / 5
3203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
خرید زندگی