خرید زندگی

بارندگی شدیدتر می شود، مراقب باشید

بارندگی شدیدتر می شود، مراقب باشید

خرید زندگی: قم اداره كل هواشناسی استان قم در اطلاعیه ای از تشدید سامانه بارشی در قم خبرداد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، اداره كل هواشناسی قم با صدور اخطاریه نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی و بارش برف و باران در ساعات پیش رو آگهی داد و مردم را به فاصله گرفتن از رودخانه ها و مسیل ها سفارش كرد.
در اخطاریه شماره ۲ اداره كل هواشناسی استان قم آمده است: بارش باران گاهی با رعدوبرق، بارش برف در ارتفاعات، كاهش دما و دید افقی، وزش باد شدید موقت عصر امروز قم را درخواهد نوردید.
این اخطاریه با اشاره به منطقه اثر سامانه بارشی فعال در قم، اضافه كرده است: فعالیت این سامانه بارش حداكثر۳۰ تا ۵۰ میلی متری باران در شهر قم و بارش حداكثر۵۰ تا ۷۰ میلی متری در سایر مناطق، خصوصاً جنوب و غرب استان خواهد بود.
در ادامه اخطاریه اداره كل هواشناسی قم بیان شده است: بارش حداكثر ۱۰ تا ۲۰ سانتی متری برف در ارتفاعات، افزایش سرعت وزش باد لحظه ایی به بیش از ۷۰ كیلومتر بر ساعت نیز از خاصیت های این سامانه است.
اداره كل هواشناسی قم بابیان اثر مخاطره این سامانه بارشی، آورده است: آب گرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها، لغزندگی جاده ها و كاهش دید، سرمازدگی باغات و لطمه به سازهای غیر مقاوم در مقابل باد از مخاطرات احتمالی این سامانه خواهد بود.
اداره كل هواشناسی قم درانتها تاكید كرده است: مدیریت سدها و آب بندها، اتخاذ تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی، فاصله گرفتن از رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد جاده ای و اجتناب از سفرهای غیرضروری و حفاظت از سازه های لطمه پذیر در مقابل باد در این شرایط لازم است.
گفتنی است باتوجه به تشدید بارندگی در ساعات اخیر مسیر بستر رودخانه قمرود نیز با پیش بینی بروز سیلاب بسته شد.منبع:

1399/01/04
16:01:05
5.0 / 5
3544
تگهای خبر: جاده , زندگی , سفر , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خرید زندگی