خرید زندگی

تاكید بر لزوم اطلاع رسانی همه جانبه درباره خودداری از خروج از خانه

تاكید بر لزوم اطلاع رسانی همه جانبه درباره خودداری از خروج از خانه

به گزارش خرید زندگی رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور اطلاع رسانی همه جانبه برای لزوم ماندن مردم در خانه و خودداری از حضور در اماكن عمومی و انجام امور ارباب رجوع از راه سیستم های الكترونیك را اولویت اصلی امروز مدیریت شهری و روستایی دانست.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا مهدی جمالی نژاد كه در نشست ویدیو كنفرانس با ۱۵ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ها سخن می گفت، ضمن بیان مطلب فوق اظهار نمود: لزوم دارد برای خودداری از حضور عموم هموطنان در اماكن شلوغ و پرجمعیت بخصوص در هفته انتهایی سال و روزهای ابتدایی سال آتی و تاكید بر ماندن آنها در منازل با بهره گیری از توانمندی های تمامی رسانه ها و امكانات تبلیغاتی مدیریت شهری و روستایی در فضای شهرها و روستاها، اطلاع رسانی مستمر، همه جانبه و فراگیری صورت پذیرد.

او همینطور از اقدامات شبانه روزی نیروهای شهرداری ها و دهیاری ها كه به صورت شبانه روزی در زمینه پیشگیری از انتشار ویروس كرونا در حال عرضه خدمات به مردم هستند، قدردانی و ابراز امیدواری كرد كه این اقدامات به نحو مناسبی در رسانه ها انعكاس یابد.

جمالی نژاد در ادامه اظهار داشت: بدون شك تمام ظرفیت و نیروهای استانی متعلق به یك خانواده به نام كشور ایران است و نباید در عرصه مقابله با كرونا بخشی نگر باشیم و چنانچه استانی مشكلی دارد همه باید احساس مسئولیت نماییم و استان های معین و دیگر استان ها هم برای رفع آن كمك كنند و اگر استانی در این مورد به موفقیتی دست یافته باید الگوسازی كند و آنرا در اختیار سایر استانها هم قرار دهد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور با اشاره به اینكه برخی از مسئولان استان ها در این حوزه بسیار فعال می باشند، اظهاركرد: اگر مسئولی درحوزه شهری و روستایی قصور و كوتاهی كند، شهرداری و دهیاری نخستین جایگاهی است كه صدمه خواهد دید و ما نباید بخشی نگر باشیم.

وی خطاب به معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری ها تصریح كرد: باید مبارزه با ویروس كرونا را قدم به قدم درطول شبانه روز در حمایت و پشتیبانی از ضدعفونی كردن و گندزدایی مستمر معابر عمومی، ناوگان حمل و نقل شهری و روستایی، دفن اصولی پسماندها، اطلاع رسانی مستمر و فراگیر، مساعدت به آن دسته از نیروهایی كه در خدمات شهری و آرامستانها در صف اول خدمت رسانی قرار دارند و رعایت دقیق دستورالعمل ها و بخشنامه ها و همكاری با دستگاه های ذیربط پیگیری كنید.

جمالی نژاد اضافه كرد: شهرداری های زیر 50 هزار نفر در امر تولید و اشتغال پایدار بویژه تولید مواد ضدعفونی و ماسك هم پیشقدم شوند تا نیاز خود و كشور را مرتفع كنند. وزارت كشور و سازمان شهرداری ها و دهیاریهای كشور دراین امر ازهرگونه كمك و مساعدت دریغ نخواهد كرد.

او همینطور بر اتخاذ تدابیری در مورد تعویق عوارض شهرداری و تخفیف در موارد اقساط و جرائم مربوطه، چك و موارد دیگر مربوط به كمیسیون های شهرداری و تنفس و تخفیف های لازم به شهروندان و طرف های قرارداد با شهرداری ها و دهیاری ها تصریح كرد.

جمالی نژاد در ادامه با تاكید براینكه در میدان مقابله با ویروس كرونا، مدیران شهری و روستایی كانال ارتباطی بین مسئولین و مردم هستند، اظهار داشت: به لطف خدا كشور با تمامی قدرت و با پشتوانه مردم از هر مشكل ازجمله تحریم سربلند بیرون آمده و خواهد آمد و ما مسئولان باید با ارتباط با مردم و مسئولین بالا دستی و تعامل و همدلی با مردم و مسئولان به عبور از این بحران كمك نماییم و از هرچه سبب بی اعتمادی بین مردم ومسئولان می شود، فاصله بگیریم.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور، وی درخاتمه اظهاركرد: با عنایت به این كه از آغاز اسفند به شكل جدی درگیر مقابله با ویروس كرونا هستیم، برای مبارزه با ویروس كرونا باید دقت بیشتری داشته باشیم و تمهیدات لازم برای ضدعفونی شهرها روستاها دیده و از ظرفیت نیروهای مردمی، بسیج، ارتش و سپاه دراین مهم به بهترین شكل ممكن كمك گرفته شود ومساعدت به دیگر مسؤلان در هر ورودی وخروجی هر شهر و روستا صورت پذیرد تا این بحران فروكش كند.
1398/12/25
21:42:45
5.0 / 5
3399
تگهای خبر: آرام , تولید , خانواده , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خرید زندگی