خرید زندگی

لغو مراسم پنجشنبه و جمعه آخر سال در بهشت زهرا

لغو مراسم پنجشنبه و جمعه آخر سال در بهشت زهرا

به گزارش خرید زندگی مدیرعامل سازمان بهشت زهرا با اشاره به لغو مراسم پنجشنبه و جمعه آخر سال در بهشت زهرا اظهار داشت: عاجزانه از همه شهروندان می خواهم كه مراسم پنجشنبه و جمعه آخر سال را به زمان دیگری موكول كنند و در این ایام تنها برای كار ضروری تدفین به بهشت زهرا بازگشت كنند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، سعید خال، در برنامه ای تلویزیونی درباب اقدامات سازمان بهشت زهرا در مقابله با كرونا و آمار فوتی ها اظهار داشت: باید در این خصوص دیدگاهی منطقی داشته باشیم. اساسا به لحاظ علمی آمار درستی وجود ندارد. 30 درصد از فوتی هایی كه در بهشت زهرا دفن می شوند ابتدا به پزشكی قانونی ارجاع داده می شوند و بعدا علت مرگ آنها اعلام می شود. در مورد آمار دفنی ناشی از مبتلاشدن به كرونا ویروس نیز آمار دقیقی نداریم.
وی ادامه داد: گاهی ممكنست جواب آزمایش فرد پس از مرگ وی مشخص شود و در این میان حتما باید تدفین صورت گیرد. در حقیقت كار شهرداری تهران خدمت رسانی به شهروندان است. در این حوزه نیز مردم باید به مرجع اصلی اعتماد كنند.
وی اشاره كرد: كار سازمان بهشت زهرا (س) خدمت رسانی است و در این راه تمام تلاش خودرا به كار گرفته تا خدمت خوب و در خور ارائه كند پس ازخداوند طلب می نماییم كار كسی به سازمان بهشت زهرا نیفتد و گرفتار این بیماری هم نشود اما ما در نهایت تكریم به خانواده های متوفیان خدمت رسانی می نماییم. خانواده ها هنگامی كه به ما بازگشت می كنند در هر كجا از بهشت زهرا كه بخواهند ما برای متوفی آنها جا می دهیم و برمبنای پروتكل های وزارت بهداشت و رعایت مسائل شرعی كار تدفین را انجام می دهیم.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا در پاسخ به سوالی درباب شستشوی بیماران مبتلا به كرونا ویروس اظهار داشت: برمبنای توافق انجام شده این افراد از بیمارستان به صورت ایزوله تحویل سازمان می شوند و در مكان ایزوله كه واحد روحانیون حضور دارند با رعایت شرعیات قطعه مشخص و كار دفن انجام می شود.
وی ادامه داد: اهتمام كرده ایم نهایت تمهیدات را برای حفظ جان پرسنل بهشت زهرا با بكارگیری تجهیزات لازم داشته باشیم اما بوسه به دستان تك تك پرسنل بهشت زهرا می زنم كه در كنار كادر درمان این روزها جهادگرانه حضور دارند و مردم را تكریم و احترام می كنند.
وی در تشریح روش تدفین بیماران كووید 19 اظهار داشت: دستورالعمل وزارت بهداشت آماده شده و ما نیز برمبنای تجربه 45 ساله سازمان بهشت زهرا دستورالعملی تهیه كردیم. از حضور خانواده ها جلوگیری نمی نماییم اما سفارش می نماییم كه كمتر حضور پیدا كنند. تمامی سازمان بهشت زهرا با بكارگیری ماشین های مه پاش بزرگ ضدعفونی می شود و تمام موارد بهداشتی در سازمان رعایت می شود.
سعید خال درباب مراسم پنجشنبه و جمعه آخر سال نیز اظهار داشت: من هر سال در چنین مواقعی به مردم سفارش می كردم چه تمهیداتی برای آمدن به بهشت زهرا در نظر بگیرند اما امسال درخواست متفاوتی از همشهریان و مردم عزیز دارم كه زیارت اهل قبور در ایام پایانی سال همچون فردا و هفته آینده را به زمان دیگری موكول كنند. بی شك امروز كادر پزشكی نیازمند این حمایت ماست كه شیوع این بیماری با تدبیر ما مردم جلوی آن گرفته شود.
وی اشاره كرد: عاجزانه تقاضا می كنم شهروندان تنها برای كار ضروری یعنی تدفین عزیزان خود به بهشت زهرا بیایند و حتی از مراجعه به آرامستان های سراسر كشور اجتناب كنند و اجرای این مراسم را به زمان دیگری موكول كنند.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا به مصوبه استانداری تهران اشاره نمود و اضافه كرد: در این مصوبه تاكید شده مراسم پنجشنبه و جمعه آخر سال در آرامستان های تهران و قطعات شهدا برگزار نخواهد شد. امیدواریم با تلاش ملی و همه جانبه جلوی گسترش این بیماری را بگیریم.
وی افزود: قرار بود در این ایام پروژه های مهمی در بهشت زهرا همچون سنگ قبر نمادین سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در قطعه سرداران مقاومت و بسیاری پروژه های دیگر افتتاح شود كه تمام اینها كنسل شده، در حقیقت اهتمام مجموعه شهرداری این است كه به مردم سفارش شود از رفتن به اماكن عمومی پرهیز كنند. هر روز شهردار و معاونت خدمات شهری مسائل بهشت زهرا را شخصا دنبال می كند.
وی افزود: اساسا مقابله با كرونا ویروس با اراده ملی امكانپذیر است. تحلیل ها نشان میدهد كه این مساله تنها با همكاری مردم امكانپذیر است.
خال در بخش دیگری از صحبت های خود به پروژه تعریف QR كد برای شهدا اشاره نمود و اضافه كرد: این پروژه كه مطالبه شهردار تهران در جهت زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا بود اجرایی شد. به شكلی كه QR كد بر روی سنگ مزار شهدا قرار گرفته و با اسكن این كد توسط موبایل زندگینامه و اطلاعات مختلفی از هر یك از شهیدان قابل رویت خواهد بود. همین طور قرار بود در این ایام یكی از زیباترین و بزرگترین گنبدهای كشور در مجتمع عروجیان بهشت زهرا افتتاح شود. علاوه بر اینها آبنمای تاریخی بهشت زهرا نیز مقرر بود كه در این ایام افتتاح شود كه همگی این مراسم لغو و به بهار موكول شده است. هم اكنون تمامی كنفرانس ها در شهرداری تهران به صورت ویدئو كنفرانس برگزار می گردد.
وی اشاره كرد: از همه همكارانم در مجموعه شهرداری تهران كه در این ایام مشغول به خدمت رسانی شهروندان هستند قدردانی می كنم.
منبع:

1398/12/22
14:46:43
5.0 / 5
3381
تگهای خبر: آرام , بهداشت , پزشك , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خرید زندگی