خرید زندگی
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خبر داد

شناسایی اراضی مستعد در بافت های فرسوده برای خدمات پشتیبان

شناسایی اراضی مستعد در بافت های فرسوده برای خدمات پشتیبان

به گزارش خرید زندگی مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از شناسایی اراضی مستعد در بافت های فرسوده برای خدمات پشتیبان با هدف ارتقاء كیفیت زندگی در این بافت ها اطلاع داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، كاوه حاجی علی اكبری اظهار داشت: تسریع روند نوسازی مسكن در بافت های فرسوده طی سال های گذشته سبب شد تا با افزایش تراكم جمعیتی در محلات مذكور مواجه شویم.

وی با بیان این كه به منظور ارتقای كیفیت سكونت در این محلات، ضروریست اراضی مستعد شناسایی شوند و با همكاری نهادهای متولی نسبت به پیشبینی خدمات پشتیبان در این محلات اقدام گردد، اضافه كرد: یكی از مهم ترین كاربری های مورد نیاز در این نوع بافت ها با عنایت به فشردگی بافت، فضاهای سبز و باز است.

وی افزود: امسال با عنایت به اهمیت مبحث و اهتمام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و شهرداری منطقه 7 در مورد تأمین زمین مناسب برای ساخت فضای سبز در محله نظام آباد، سازمان نوسازی اجرای پروژه را در خیابان بخشی فرد شروع كرد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این كه ملك تملك شده همچون اراضی صدمه زای محله نظام آباد به شمار می رفت و تبدیل به محلی برای آلونك نشینی و باعث نارضایتی و اعتراض بخش عمده ای از ساكنین محله شده بود، خاطرنشان كرد: راه اندازی فضای سبز در زمین مذكور با مساحت 2500 مترمربع علاوه بر اینكه بخشی از سرانه فضای سبز محله را تأمین می كند، یكی از معضلات اجتماعی محله را هم از بین خواهد برد.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان نوسازی شهر تهران، علی اكبری درباره خصوصیات این محدوده، تصریح كرد: در طراحی فضای سبز مذكور علاوه بر توجه به نظرات اجتماع محلی، برخی نیازمندی های خرد محلی همچون قرائت خانه هم تأمین شده است؛ همینطور از نظر موقعیت قرارگیری، زمین انتخاب شده در مجاورت بافت متراكم و عمدتاً فرسوده محله مكان یابی شده تا بتواند حداكثر بهره وری را برای ساكنان محله نظام آباد داشته باشد.1398/12/17
15:00:49
5.0 / 5
3533
تگهای خبر: اجتماعی , خدمات , زندگی , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
خرید زندگی