خرید زندگی
یك مسئول عنوان كرد:

خبری كه برای آتش نشانی اراك دردسرساز شده

خبری كه برای آتش نشانی اراك دردسرساز شده

به گزارش خرید زندگی ایسنا/مركزی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراك با اشاره به اینكه خبر پخش گاز ادورانت در سطح شهر اراك صحت نداشته و تكذیب می شود، اظهار داشت: این خبر نكرانی مردم را به دنبال داشته و سبب شده كه تماسهای زیادی از جانب مردم با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی برقرار شود.


مسعود آقازیارتی امروز دوشنبه ۱۲ اسفندماه در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: متاسفانه طی چند روز اخیر خبری در فضای مجازی در خصوص انتشار گاز ادورانت توسط آتش نشانی اراك به منظور مهار تكثیر ویروس و ضدعفونی كردن شهر اراك انتشار یافته است و پیگیری های صورت گرفته نشان داد كه نظیر چنین خبری در شهرهای رشت و بندرعباس هم توسط برخی كاربران فضای مجازی بازنشر می شود.
وی ادامه داد: در این پیام توسط فرد یا افرادی در فضای مجازی می شود، از مردم خواسته شده كه از منازل خود بیرون نیایند چون كه سازمان آتش نشانی در نظر دارد گاز ادورانت را برای گندزدایی محیط در سطح شهر پخش كند.
آقازیارتی با تاكید بر اینكه این خبر تكذیب شده و به هیچ وجه حقیقت ندارد، اظهار داشت: مبحث گندزدایی و ضدعفونی كردن فضاهای شهری ارتباطی به سازمان آتش نشانی ندارد و این كار توسط حوزه خدمات شهری شهرداری صورت می گیرد.
وی با اشاره به نگرانی هایی كه به دنبال انتتشار این خبر كذب در سطح شهر بوجود آمده است، بیان نمود: متاسفانه تماسهای زیادی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی صورت می گیرد كه سبب شده این خط ارتباطی اضطراری مردم با آتش نشانی اشغال شود و این نگرانی سبب تشدید استرس ناشی از كرونا در میان مردم شده است.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراك در ادامه با تاكید بر اینكه گاز ادورانت ماده ای شیمیایی است كه برای بودار كردن گاز شهری استفاده می شود و اصلا خاصیت گندزدایی ندارد، خاطرنشان كرد: سوءاستفاده های صورت گرفته در این خصوص از راه مراجع نظارتی، قضایی و پلیس فتا در دست پیگیری است.
وی بیان نمود: عملیات گندزدایی در تمامی اماكن عمومی نظیر ترمینال ها، حمل و نقل عمومی، فضاهای عمومی، سرویس های بهداشتی پارك ها، نشیمن گاهها و... و توسط آب ژاول و سایر مواد ضدعفونی به صورت روزانه و مستمر به همت معاون خدمات شهری شهرداری اراك انجام می شود.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراك در ادامه بر رعایت نكات بهداشتی و توجه به بهداشت فردی و ایمن سازی فضای شهری بعنوان بهترین راه برای مقابله با ویروس كرونا، تصریح كرد و اضافه كرد: از شهروندان درخواست می شود اخبار مربوط به این بیماری را از خبرگزاری های رسمی و پایگاههای خبری معتبر دریافت نمایند و از بازنشر اخبار جعلی و كذب اجتناب كنند.
وی پرهیز مردم از تجمعات را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: به شهروندان سفارش می شود كه از تردد بی مورد در فضای شهری اجتناب و به هشدارهای بهداشتی توجه نمایند.1398/12/12
19:33:33
5.0 / 5
3590
تگهای خبر: بهداشت , پلیس , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
خرید زندگی