خرید زندگی
یك عضو شورای شهر تهران نطرح كرد

بررسی بودجه شهرداری در جلسه ای باحضور حداكثری اعضای شورا

بررسی بودجه شهرداری در جلسه ای باحضور حداكثری اعضای شورا

خرید زندگی: یك عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر اهمیت بررسی بودجه سال آینده شهرداری تهران درخواست نمود شرایط لازم برای حضور حداكثری اعضا در جلسه بررسی بودجه برقرار شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده در دویستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذكری با اشاره به عدم حضور بعضی از اعضای شورا كه به لحاظ رعایت سفارش های پزشكی در این نشست حضور پیدا نكردند، اظهار داشت: با توجه به این كه یك سوم از اعضای شورای شهر در جلسه امروز حضور ندارند و مقرر است بودجه سال آینده شهرداری تهران بررسی شود پیشنهاد می كنم جلسه بررسی بودجه به شكلی مدیریت شود تا اعضای بیشتری در آن حضور داشته باشند.
وی اضافه كرد: باید برای رسیدگی به لایحه بودجه شرایط لازم را برای حضور حداكثری اعضای شورا فراهم نماییم یا اینكه باتوجه به رعایت مسائل بهداشتی جلسات به روشی اجرا شود كه نیاز به حضور فیزیكی عموم افراد نباشد و بتوانیم از طرق دیگر موضوع را دنبال نماییم.
حبیب زاده تاكید كرد: شورای شهر تعطیل شدنی نیست و از آن طرف بودجه شهرداری نیز باید در اسرع وقت بررسی شود اما باید تصمیمات به شكلی اتخاذ شود تا اعضای بیشتری در شورا حضور داشته باشند.

لزوم بهره گیری از همه توان مدیریت شهری برای مقابله با ویروس كرونا
محمد سالاری نیز در تذكری با اشاره به گزارش ارائه شده درباب اقدامات شهرداری تهران در مقابله با ویروس كرونا كه توسط شهردار تهران در صحن شورا ارائه شد، اظهار داشت: گزارش خوبی ارائه شد. موضوعی كه بعنوان یك نگرانی در سطح جهانی مطرح شده به شكلی است كه مسئولیت اصلی با حاكمیت و دولت می باشد. البته مدیریت شهری همه ظرفیت خودرا در همه سطوح در كنار سایر نهادها باید به كار بگیرد.
وی اضافه كرد: نحوه ورود به این عرصه نیاز به پروتكل های خاص دارد و در این امر وزارت بهداشت متولی است. متأسفانه هنوز دستگاه ها و نهادهای دولتی به گونه شایسته موضوع را جدی نگرفته اند پس امروز در شورا باید به همراه شهرداری، كمیته بحرانی تشكیل دهیم.
سالاری تاكید كرد: مردم نگران هستند و در این شرایط نمی توانند یك ماسك ساده و سایر تجهیزات را تهیه كنند. پس باید در حد وسع خود این كار را انجام دهیم. همین طور اگر نیاز به تغییر در حوزه حمل و نقل عمومی است باید این كار صورت گیرد كه شهردار تهران در این مورد چیزی نگفت.
رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه باید برگزاری جلسات عمومی در سطح شهرداری و شورا بررسی شود و درباب آن تصمیم گیری لازم صورت گیرد، اضافه كرد: شهردار تهران در این مورد نیز چیزی نگفتند. نیاز است كه نیروهای مازاد دوركار شوند. همین طور در مورد میادین و فروشگاه های شهروند نیز باید الگوهایی ارائه شود و در دستور كار قرار گیرد كه سایر نهادها نیز از این الگوها بهره بگیرند.
وی تاكید كرد: اعتقاد دارم علاوه بر اینكه جلسات شورا نباید تعطیل شود نیاز است كه جلسات فوق العاده ای برگزار نماییم و همكاران بهر دلیلی اگر مشكوك بودند نیایند كه به درستی در جلسه امروز حضور پیدا نكردند.

منبع:

1398/12/04
23:17:15
5.0 / 5
3749
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دولت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
خرید زندگی