خرید زندگی

تثبیت چند باغ در جلسه امروز شورای شهر

تثبیت چند باغ در جلسه امروز شورای شهر

خرید زندگی: اعضای شورای شهر تهران در جلسه فوق العاده بامداد امروز خود به بررسی پرونده باغات پرداختند و چند باغ را به تثبیت رساندند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، صبح امروز در جلسه فوق العاده روزهای سه شنبه شورای شهر تهران باز هم بررسی پلاك های ثبتی درباب باغ بودن یا نبودن پرونده های ارجاعی به شورای شهر تهران روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و تمام وقت جلسه به بررسی این پرونده های پلاك ثبتی اختصاص یافت.
در ابتدا محمد سالاری – رئیس كمیسیون معماری و شهرسازی – با اشاره به جزئیات یك پرونده، اظهار نمود: این ملك در منطقه سعادت آباد به مساحت ۱۰۰۰ متر است كه كاربری قدیم آن مسكونی بوده و زیرپهنه فعلی آن R۱۲۲ است كه در سال ۱۳۹۵ این ملك توسط شورای شهر تهران باغ تشخیص داده شده است و در سال ۱۳۹۷ نیز كمیسیون ماده ۱۲ اعلام نموده است كه این ملك باغ است.

به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران با تایید نظر كمیسیون شهرسازی در خصوص باغ بودن این ملك، این ملك را باغ اعلام نمودند.

همین طور اعضای شورای شهر تهران یك ملك با پلاك ثبتی مشخص در محله دركه را بدون بحث و تبادل نظر باغ اعلام نمودند.

سالاری در ادامه به تشریح یك پلاك ثبتی دیگر پرداخت و اظهار داشت: این ملك در خیابان اعجازی قرار دارد و زیرپهنه آن R۱۲۲ است كه كمیسیون ماده هفت در سال ۱۳۹۷ این ملك را با داشتن ۱۵۶ اصله درخت باغ اعلام نموده است، اما در بررسی ها مشخص شد این ملك ۲۷ اصله درخت دارد كه به سبب نقص سیستمی تعداد درختان باردیگر بطور مداوم تكرار شده است.

وی افزود: در جلسات پیش نیز این پرونده را بررسی كردیم اما اعضای شورای شهر درخواست داشتند كه استعلام سند ستاندن شود كه ما نیز این اقدام را انجام دادیم.

صدراعظم نوری در واكنش به این سخنان، اظهار نمود: ما در مورد این پرونده به صورت مفصل صحبت كردیم و تعداد درختان دو بار به سبب نقص سیستم تكرار شده نه چند بار و هم اكنون این ملك ۸۴ اصله درخت دارد كه حدنصاب باغ بودن را دارا است.

وی با بیان این كه مناطق گاهی نظرات درستی درباره باغات نمی دهند، اظهار داشت: نظر كمیسیون ماده هفت شرط است نه این كه ما از منطقه استعلام نماییم، چونكه گاهی دیده شده منطقه به كمیسیون ماده هفت نامه ها را ارجاع نمی دهد.

زهرا نژادبهرام در واكنش به این پرونده اظهار داشت: این مساله قبل تر هم در شورا مطرح شده بود و اعضای شورا اعلام نمودند كه به سبب ابهامات نیازمند استعلام و سند هستیم و پیشنهاد می شود به سبب ابهامات موجود این پرونده به كمیسیون تخصصی برگشت داده شود تا بتوانیم تصمیم درستی در این خصوص اتخاذ نماییم.

به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران در مورد این پرونده خاص رأی به برگشت كمیسیون دادند.

در ادامه محمد سالاری به تشریح خاصیت های یك پرونده دیگر پرداخت و اظهار داشت: این ملك در منطقه سعادت آباد به مساحت ۸۴۰ متر است كه هم اكنون زیرپهنه آن R۱۲۲ بوده و كمیسیون ماده هفت در سال ۱۳۹۸ این ملك را با داشتن ۷۲ اصله درخت، باغ اعلام نموده است و نظر ما نیز بعنوان كمیسیون تخصصی این است كه این ملك باغ است.

رسولی در واكنش به این نظرات اظهار داشت: شهرداری تهران در این ملك درخت كاشته و حالا ما می خواهیم این ملك را كه شهرداری در سنوات مختلف در آن درخت كاشته به باغ تبدیل نماییم و این مالك را بیچاره می كند.

صدراعظم نوری در واكنش به این سخنان، اظهار نمود: مالك این ملك ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) بود و شهرداری طی سنوات مختلف در این ملك درخت كاشته است و پس از مدتی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) این ملك را به یك شخص دیگری می فروشد و مالك زمان خرید باید دقت می كرد كه چه ملكی را خریده است.

به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، در نهایت اعضای شورای شهر تهران به نظر كمیسیون شهرسازی در خصوص باغ بودن این ملك رأی مثبت دادند.

در ادامه سالاری به تشریح یك پرونده دیگر پرداخت و اظهار داشت: این ملك درمحله دربند منطقه یك به مساحت ۱۲۰۰ متر قرار دارد كه زمین مشجر و با كاربری فرهنگی است كه كمیسیون ماده هفت این زمین را در سال ۱۳۹۷ باغ اعلام نموده است و هم اكنون نیز ۹۱ درخت در این ملك قرار دارد و ما نیز معتقدیم این ملك باغ است.

اعضای شورای شهر نیز با آرای حداكثری خود این ملك را باغ اعلام نمودند.

در ادامه سالاری افزود: در یك پرونده دیگر در منطقه جنت آباد به مساحت ۵۴۵۰ متر قرار دارد كه سند این ملك باغ است و كمیسیون ماده هفت نیز نظر بر باغ بودن این ملك دارد و از آنجایی كه در متن سند این ملك باغ اعلام شده، ما نیز آنرا باغ اعلام می نماییم.

به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران بدون بیان نظرات موافق یا مخالف این ملك را باغ اعلام نمودند.

در ادامه سالاری افزود: ملك بعدی در خیابان پاسداران قرار دارد كه ۵۷۶ متر است و كاربری آن مسكونی تعیین شده كه این ملك با داشتن ۳۳ اصله درخت سبز باغ تعیین شده است.

اعضای شورای شهر نیز این ملك را باغ اعلام نمودند.

در ادامه سالاری به تشریح یك پرونده دیگر پرداخت و اظهار داشت: این ملك در محله سعادت آباد در منطقه ۲ با داشتن ۷۵۰ متر مساحت قرار دارد كه سند آن شش دانگ باغ اعلام شده است و كاربری فعلی آن R۱۲۲ تعیین شده است.

وی با بیان این كه كمیسیون ماده هفت در سال های دور اعلام نموده است كه این زمین با داشتن ۱۳ اصله درخت باغ محسوب نمی گردد، اما در سال ۱۳۹۶ باردیگر اعلام نموده كه این ملك با داشتن ۱۵ اصله درخت باغ است، اظهار نمود: كمیسیون شهرسازی نیز صرفا به این علت كه در سند باغ اعلام شده این ملك را باغ اعلام نموده است.

محسن هاشمی با بیان این كه تصاویر و نقشه ها نشان میدهد كه در ۵۰ درصد این باغ ساخت وساز شده، اظهار داشت: اگر ما این زمین را باغ اعلام نكنیم هیچ اتفاقی نمی افتد و به نظرم این ملك باغ نیست.

صدراعظم نوری در واكنش به سخنان هاشمی اظهار داشت: اگر این ملك باغ اعلام نشود مطمئن باشید مالك در نخستین فرصت نسبت به تخریب و نوسازی ملك خود اقدام نموده و درخت های باقی مانده را نیز از بین می برد.

به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر به باغ بودن این ملك رأی مثبت دادند.
منبع:

1398/11/15
23:29:01
5.0 / 5
4513
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
خرید زندگی