خرید زندگی
استاندار تهران خبرداد

تعیین محل قرنطینه برای بازگشت دانشجویان ایرانی از چین

تعیین محل قرنطینه برای بازگشت دانشجویان ایرانی از چین

به گزارش خرید زندگی استاندار تهران با بیا اینكه 75 درصد كودكان كار و خیابان از اتباع هستند كه یا به صورت رسمی گواهی سكونت داشتند و یا از اسفند 97 یا خرداد 98 قاچاق این كودكان به كشور انجام شده بود، اظهار نمود: از آنها بعنوان كودكان كار و خیابان بهره گرفته می شد. پس هماهنگی خوبی انجام شده تا نسبت به پذیرش و بازگشت به چرخه تحصیل آنان اقدام گردد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در نشست خبری عنوان كرد: در پاییز سال جاری نرخ بیكاری در سطح استان تهران، به ۹.۴ دهم رسید این در شرایطی است كه در پاییز سال قبل نرخ بیكاری ۱۲.۵ درصد بود كه بر همین مبنا یكی از ۵ استان با بیشترین كاهش نرخ بیكاری شناخته شده است. موضوعی كه با همدلی و پویایی همه ی دستگاههای ذیربط به دست آمد. این همكاری ها كاهش ۲.۱ دهم نرخ بیكاری را رقم زد. در سال ۹۸ یكی از هدف گذاری های اصلی ما تحرك در مشاغل خانگی بود. پارسال ۴۸۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار مشغول كار شدند و امسال نیز تلاش خواهیم كرد این روند ادامه پیدا كند.
محسنی بندپی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر این كه در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و عمرانی در سطح استان تهران شاهد تحرك خوبی بودیم، اضافه كرد: متوسط درآمد خانواده شهری در سال ۹۵ سه میلیون و ۶۹۶ هزار تومان، در سال ۹۶، ۴ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان یعنی ۱۶ درصد رشد نسبت به سال قبل و در سال ۹۷، ۵ میلیون و ۳۳۵ هزار تومان شد كه نسبت به سال قبل ۲۴ درصد رشد را تجربه كردند.
استاندار تهران افزود: همین طور در هزینه خانوار شهری درسال ۹۵ عدد ۳ میلیون و ۴۵۵ هزار تومان به ثبت رسید. در سال ۹۶، ۳ میلیون و ۹۹۹ هزار تومان و در سال ۹۷، ۴ میلیون و ۸۷۲ هزار تومان ثبت شده كه بیشترین هزینه یعنی ۴۷ درصد برای اجاره مسكن، ۱۹ درصد برای خوراكی ها، بهداشت و درمان ۹ درصد، حمل و نقل ۹ درصد، پوشاك و كفش ۲ درصد، تحصیل و آموزش ۱.۹ دهم درصد و تحصیل و سرگرمی یك درصد بوده است.
وی درباره عملكرد استانداری تهران در حوزه ی مقابله با لطمه های اجتماعی اظهار داشت: عمده ترین لطمه اجتماعی كه اعتیاد است در سطح استان مورد توجه قرار گرفت كه در چارچوب تبصره ۱۶ در حال مدیریت و راهبری است. در ارتباط با معتادین متجاهر امروز ما ظرفیت مازاد داریم. این در شرایطی است كه زمانی در استان تهران با كمبود ظرفیت برای نگهداری و جمع آوری معتادین متجاهر روبرو بودیم. در این راه برای این كه اقدامات مدیریت بهتری شود استان تهران به سه حوزه ی تهران مركز، تهران غرب و تهران شرق تقسیم بندی شده تا باتوجه به هدف گذاری هایی كه برای مبارزه با اعتیاد و جمع آوری معتادین متجاهر شده در این سه ساختار شاهد موفقیت بیشتری باشیم. همین طور در محدوده شوش و هرندی كه زمانی محل تجمع معتادین متجاهر بود پاكسازی خوبی انجام شد كه نشان از اقدامات جامع و تخصصی در این عرصه دارد.

بازگشت كودكان كار غیر مجاز بدون قیم افغان به كشورشان
وی در ادامه با اشاره به اینكه در مورد كودكان كار و خیابان نیز دور معیوبی وجود داشت به شكلی كه ۷۵ درصد این كودكان از اتباع هستند كه یا به صورت رسمی گواهی سكونت داشتند و یا از اسفند ۹۷ یا خرداد ۹۸ قاچاق این كودكان به كشور انجام شده بود، اظهار نمود: از آنها بعنوان كودكان كار و خیابان بهره گرفته می شد. پس هماهنگی خوبی انجام شده تا نسبت به پذیرش و بازگشت به چرخه تحصیل آنان اقدام گردد و آن دسته ای كه بوسیله قاچاق آمده بودند و هیچ قیمی هم نداشتند نیز با هماهنگی وزارت امور خارجه و امور اتباع به كشور خود بازگردانده خواهند شد كه این كار ظرف حدود ۴ ماه آینده جنبه اجرایی خواهد داشت.
استاندار تهران در پاسخ به سوال ایسنا درباب ساخت و سازهای غیر مجاز و بازداشت شهردار لواسان اظهار داشت: بی شك برابر ضوابط و قوانین باید جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز گرفته شود. این كار بوسیله كمیسیون ماده ۱۰۰ در محدوده شهرها و كمیسیون ماده ۹۹ خارج از محدوده شهرها انجام می شود.
وی اشاره كرد: اساسا هر گاه كه مقام قضایی به لحاظ ضوابط و مقررات اطلاعاتی را درباره احتمال وقوع تخلف دریافت كند هر یك از مسئولین دستگاهها را می تواند احضار كند كه در این حوزه نیز شهردار لواسان احضار و بازداشت شده و در حال پیگیری است.

تعیین محل قرنطینه برای بازگشت دانشجویان ایرانی در چین
استاندار تهران در پاسخ به سوال دیگری درباب ویروس كرونا اظهار داشت: تابحال موردی از مبتلاشدن به این ویروس در كشور نداشتیم اما این ویروس خطرناكی است و باید آمادگی لازم را داشته باشیم. در زمینه های بهداشتی و كنترل بیماریهای واگیر ما از تجهیزات و تمهیدات خوبی برخورداریم. روز گذشته برای بازگشت دانشجویان ایرانی از چین جلسه ای در استانداری تهران برگزار و تمهیداتی برای قرنطینه این دانشجویان اندیشیده شده است تا در صورت وجود مورد مشكوك نسبت به درمان آنها اقدام گردد.
وی افزود: سازمان بهداشت جهانی در سه مورد ویروس فلج اطفال، ابولا و ویروس كرونا آگهی داده، پس آمادگی و پیشگیری ها باید وجود داشته باشد و در همین مسیر نیز جلسه ای با حضور نمایندگان دستگاههای ذیر بط در استانداری تهران برگزار شده تا محل قرنطینه نیز توسط وزارت بهداشت تعیین شود.
استاندار تهران در پاسخ به سوال دیگری درباب ارزیابی طرح كاهش آلودگی هوا نیز اظهار داشت: اساسا وزارت كشور و استانداری نسبت به ارزیابی عملكرد این طرح در سال ۹۸ اهتمام جدی دارد و علامت سوال جدی در كنار این طرح گذاشته شده. از ابتدا نیز مقرر بود این طرح به صورت آزمایشی انجام و بعد از ارزیابی ادامه پیدا كند. هم اكنون نیز طراح آن در شهرداری حضور ندارد و بجای دیگری رفته. پس برای سال آینده تصور نمی كنم این طرح به همین شكل ادامه پیدا كند.
استاندار تهران درباره راه اندازی سایت دفن پسماندهای ویژه در استان تهران نیز اظهار داشت: زمین این سایت تملك و در اختیار پیمانكار قرار گرفته و هم اكنون نیز مراحل آماده سازی دفن پسماندهای ویژه و صنعتی در این سایت در حال انجام می باشد.
محسنی بندپی درباب آلودگی هوا تهران و اقداماتی كه درباب كاهش آن انجام شده است، اشاره كرد: بعضی از خودرو ها در استان تهران قدمت بالایی دارد. در دنیا نیز مبارزه علمی و تخصصی به صورت اصولی در این عرصه انجام می شود و عمر مفیدی جهت استفاده از خودرو ها قرار داده می شود.
استاندار تهران اضافه كرد: در قانون هوای پاك نیز معاینه فنی برای خودرو ها بعد از یك سال اجبار گذاشته شده و عمر ده ساله برای آنها تعیین شده است. بر همین مبنا باید حمل و نقل ریلی افزایش پیدا كند و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی محقق شود. بر همین مبنا مقرر شده محل تهاتر نسبت به نوسازی ناوگان كلان شهرهادر تهران اقدام نماییم. هنوز متاسفانه برخی كارخانه ها در كشور همچون سایپا و ایران خودرو، خورویی كه تولید می كنند مصرف سوختش در صد كیلومتر با استانداردها فاصله ی زیادی دارد.
وی افزود: اساسا برای كاهش آلودگی هوا باید به موضوعات دیگری همچون ارتقاء كیفیت سوخت، توجه ویژه داشته باشیم همه این موارد در كارگروه كاهش آلودگی هوا احصا شده و در مورد بوی نامطبوع تهران نیز دستگاههای مختلف سهمی را بر عهده دارندكه موظفند نسبت به رفع آنها اقدام نمایند. البته فراخوانی نیز توسط استان برگزار شده تا به صورت علمی و تخصصی با بهره گیری از توان دانشگاهی مطالعاتی در این حوزه صورت گیرد. موضوع دیگری كه باید مورد توجه قرار گیرد این است كه در زمستان به علت كاهش فشار گاز برخی صنایع از گاز سولفور استفاده می نمایند كه با تغییر سوخت این كارخانه ها شاهد كاهش بوی نامطبوع در تهران بودیم.
استاندار تهران در پاسخ به سوال دیگری درباب فعالیت برخی خودرو ها در استان تهران كه از سایر استانها برای كار می آید اظهار داشت: با استاندار یكی از این استانها كه بیشترین تعداد افراد از این استان به تهران می آیند صحبت شد تا نسبت به تامین اشتغال برای آنها اقدام گردد تا آنها به استان خود بازگردند. این افراد به تهران می آیند و با خودرو كار می كنند و شبها نیز در همان خودرو استراحت می كنند.
منبع:

1398/11/13
08:36:39
5.0 / 5
4457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
خرید زندگی