خرید زندگی

كاشت 5000 اصله درخت و گل زینتی در خاش

كاشت 5000 اصله درخت و گل زینتی در خاش

به گزارش خرید زندگی ایسنا/سیستان و بلوچستان شهردار خاش با اشاره به كاشت ۵ هزار اصله درخت و كشت گل و گیاه زینتی در سطح پاركهای محله ای، بلوارها و میادین، اضافه كرد: در فاز نخست عملیات كاشت كاج تهران و توپی در بلوارها و پاركهای سطح شهر با همكاری واحد فضای سبز در حال اجرا می باشد.


عبدالمجید تمندانی در گفت و گو با ایسنا اضافه كرد: كاشت گل و گیاهان زینتی و جایگزین كردن درختان همیشه سبز مانند سرو و كاج به جای درختان خشك و نارون در سطح معابر و بوستان های این شهر شروع شده است.
وی اضافه كرد: فضای سبز زیبایی بصری ویژه ای را به محیط پیرامون می بخشد، ازاین رو اجرای طرح غرس درخت های همیشه سبز و ماندگار و مقاوم به اقلیم منطقه و حذف درخت های خشك در دستور كار این شهرداری قرار گرفته است.

وی بیان نمود: كاهش آلودگی هوا، كاهش بیماریهای تنفسی، محل زیست مناسب برای پرندگان، افزایش ذخیره منابع آب زیرزمینی، تلطیف هوا، افزایش سرانه فضای سبز، پیشگیری از هرگونه فرسایش خاكی، آبی و بادی و ایجاد فضای مطلوب در سطح شهر از مهم ترین مزایای كاشت درخت است.
شهردار خاش اضافه كرد: شرایط آب و هوایی و سازگاری با اقلیم منطقه، نیاز آبی كم، بومی بودن و نگهداری آسان از مهمترین اهداف این طرح است.

تمندانی با اشاره به اینكه احیاء بلوارها، میادین و پارك های محله ای با هدف سرسبزی و زیباسازی همچون مهمترین برنامه های شهرداری خاش است بیان نمود: فضای سبز و توسعه آن سبب ارتقاء روحیه نشاط و شادابی در بین شهروندان می شود.1398/11/09
20:27:39
5.0 / 5
4106
تگهای خبر: شهرداری , شهروند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خرید زندگی