خرید زندگی

راه اندازی پویش سراسری درخت كاری در شهرداری ها

راه اندازی پویش سراسری درخت كاری در شهرداری ها

به گزارش خرید زندگی مدیركل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور از شروع به كار پویش سراسری درخت كاری در شهرداری ها با شعار ˮ درخت دوستی بنشانیمˮ اطلاع داد.


سید حبیب راضی در گفتگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار داشت: این پویش به صورت مستمر در یكسال آتی از جانب شهرداری ها پیگیری خواهد شد و در هفته منابع طبیعی و روز درخت كاری در اسفندماه اقدامات ویژه ای با همكاری شهرداری ها، شوراها، سازمان های مردم نهاد، دستگاه های اجرایی مرتبط و بهره گیری از ظرفیت رسانه ها و شبكه های اجتماعی و صداوسیمای استانی انجام می شود.
وی ادامه داد: در اجرای این پویش از تمامی ظرفیت های قانونی همچون قانون هوای پاك و آئین نامه اجرایی ماده 22 این قانون كه اخیرا در هیات وزیران تصویب شده، استفاده می شود.
راضی افزود: تمامی ملاحظات و پیوست های علمی، زیست محیطی، اجتماعی و فرهنگی و آموزشی مطرح در این عرصه در برنامه ریزی ها و اقدامات اجرایی مدیریت شهری لحاظ و به آنها توجه كافی و لازم خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه سلامت محیط زیست، ضامن حفظ سلامت و نشاط جامعه می باشد، اظهار داشت: مبحث محیط زیست و حفاظت از آن همچون مطالبات و انتظارات مردمی از مدیریت شهری است و در این راستا حفظ و گسترش فضای سبز شهری در كیفیت زیست شهروندان موثر است و مبحث درختكاری دارای دو كاركرد اكولوژیكی و اجتماعی می باشد كه به حفظ محیط زیست كمك می نماید.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به اهمیت مبحث لزوم دارد مردم، تشكل های مردمی، سازمان های مردم نهاد و فعالان فضای مجازی بیشتر از گذشته در این حوزه فعال شوند و وظایف و تكالیف خویش را در قبال محیط زیست مرور نموده و برای ادای سهم و مسئولیت خود در همكاری با مدیریت شهری تلاش كنند.
1398/11/07
20:50:59
5.0 / 5
4150
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خرید زندگی