خرید زندگی
معاون استاندار تهران:

نیازمند بازبینی در ایمنی ساختمانهای بلندمرتبه هستیم

نیازمند بازبینی در ایمنی ساختمانهای بلندمرتبه هستیم

به گزارش خرید زندگی معاون عمرانی استانداری تهران از ورود جدی تر استانداری تهران به ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه آگاهی داد و اضافه كرد: با نظارت و پایش دقیق باید از بروز حوادث تلخی همچون آتش سوزی ساختمان پلاسكو جلوگیری نماییم.


محمد تقی زاده در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه در تهران اظهار داشت: یكی از موضوعاتی كه در شهر تهران به واسطه وجود ساختمان های بلند مرتبه با قدمت طولانی مطرح است موضوع ایمنی ساختمانها است. در حقیقت در زمان راه اندازی بعضی از این ساختمان ها اساسا تكنولوژی ایمنی در حد امروز نبوده پس نیازمند بازبینی در ایمنی این ساختمانها هستیم.

وی اضافه كرد: برمبنای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مقرر شده است شهردار ی تهران در سطح شهر از ساختمانها بازدید داشته باشد و ساختمانهایی كه ضعف ایمنی و یا كمبودهایی در این عرصه دارند احصاء كند و نسبت به استانداردسازی و رفع نقصها آنها اقدام نماید.
وی افزود: متاسفانه در محدود مركزی شهر تهران هنوز ساختمانهای زیادی داریم كه نقصها ایمنی دارند و هریك همانند ساختمان پلاسكو می توانند خطر آفرین باشند و بدتر آنكه تا به امروز اقدام جدی برای آنها نشده است.
معاون استاندار تهران با اشاره به اینكه سازمان آتش نشانی در سطح شهر تهران در حوزه ایمنی ساختمانها گام های خوبی برداشته است اضافه كرد: توسط سازمانهای متولی ایمنی به مالكیت این ساختمان ها اخطارهایی داده شده و در بعضی موارد سیستمهای اطفای حریق نصب شده است اما بی شك این اقدامات كافی نیست.
وی افزود: لازم است در بعضی از این ساختمانها از حیث سازه ای مثل طراحی پله فرار تغییراتی اعمال شود تا هنگام بروز حوادث شاهد واكنش مناسب از سازه باشیم.
وی اشاره كرد: برمبنای قانون جدید سازمان مدیریت بحران تغییر ساختاری خواهد داشت و به ریاست وزیر كشور كار خواهدنمود بر همین مبنا استانداری تهران نیز ورود جدی تری در حوزه ایمنی ساختمان های تهران خواهد داشت و با نظارت دقیق بحث ایمن سازی ساختمان های بلند مرتبه را پیگیری خواهیم كرد.
منبع:

1398/11/04
16:19:27
5.0 / 5
4124
تگهای خبر: ساخت , سازمان , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خرید زندگی