خرید زندگی
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران عنوان كرد

ساخت شهرك بازیافت با رایزنی محیط زیست

ساخت شهرك بازیافت با رایزنی محیط زیست

خرید زندگی: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، اجرای طرح پردازش اقماری زباله ها در اطراف شهر برای افزایش كیفیت پسماند عالی و ارتقای كیفی كمپوست، افزایش ظرفیت زباله سوزی و تولید ۲5 مگاوات برق از 1500 تن زباله را از برنامه های سازمان برشمرد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور در حاشیه بازدید از آرادكوه با اشاره به كنترل تولید زباله در دو سال قبل اظهار داشت: در این مدت كاهش محسوسی در میزان زباله های جمع آوری شده داشتیم. قبل از این روزانه حدود ۷۵۰۰ تن زباله جمع آوری می شد و این میزان در دو سال قبل به ۵۰۰۰ تن كاهش پیدا كرده است. این اتفاق با كم كردن پسماند حجیم مانند لاستیك، شیشه و... رخ داده است.
وی با اشاره به اینكه بناداریم با اجرای طرح «كاپ» تفكیك از مبداء را با مكانیزهای بهتری انجام دهیم، اضافه كرد: اولین گام طرح «كاپ» مربوط به مخازن است مخازن اختصاصی خشك و تر را در ساختمان های بلندمرتبه، شهرك ها، مجتمع های مسكونی و ادارات قرار دادیم و شهروندان می توانند در ازای تحویل پسماندهای خشك مبلغی دریافت نمایند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اجرای طرح پردازش اقماری زباله ها در اطراف شهر برای افزایش كیفیت پسماند عالی و ارتقای كیفی كمپوست، افزایش ظرفیت زباله سوزی و تولید ۲۵ مگاوات برق از ۱۵۰۰ تن زباله را از دیگر برنامه های این سازمان برشمرد.
بگفته علیپور، بیشتر از ۹۰درصد ساختمان های شهرداری مجهز به مخازن تفكیك زباله خشك و تر شده اند.
وی به ساخت شهرك بازیافت اشاره نمود و اظهار داشت: الان در حال رایزنی با محیط زیست هستیم تا بعد از جذب سرمایه گذار، شهركی را در مجاورت مركز بازیافت بسازیم تا شركت هایی كه وظیفه بازیافت زباله های خشك را دارند، در این شهرك مستقر شوند كه در این صورت تمامی پردازش های اقماری جمع آوری می شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اشاره كرد: بودجه سال آینده سازمان مدیریت پسماند با تمركز بر روی تفكیك زباله از مبدأ، خرید مخازن و سیستم جمع آوری پسماند پیشنهاد شده كه امیدواریم بتوانیم درسال آتی برنامه های پیش بینی شده را به بهترین شكل اجرا و رضایتمندی شهروندان را تامین نماییم.
وی با اشاره به اجرای طرح كاهش پسماند بعنوان یكی از مهمترین برنامه های دوره جدید مدیریت شهری اضافه كرد: اجرای طرح كاپ را بمنظور كاهش پسماند و هزینه های دفع آن در دستور كار قرار دادیم و تا سال ۱۴۰۰ نحوه دفع و دفن تغییر خواهدنمود.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران، علیپور درانتها با تاكید بر استفاده بهینه از منابع این سازمان بعنوان یكی از اهداف مهم، اظهار داشت: درآمد حاصل از مدیریت پسماندهای خشك و تر در ازای كار زیست محیطی با مدلهای مشخص انجام می شود همین طور عوارض پسماند كه قسمتی از درآمدهای سازمان است باید واقعی تر شود.
منبع:

1398/11/03
20:28:17
5.0 / 5
3955
تگهای خبر: تولید , ساخت , سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خرید زندگی