خرید زندگی
رئیس بسیج مستضعفین كشور:

خطرات لطمه های اجتماعی كمتر از تهدیدات خارجی نیست

خطرات لطمه های اجتماعی كمتر از تهدیدات خارجی نیست

به گزارش خرید زندگی ایسنا/كرمان رئیس بسیج مستضعفین كشور با تبیین لطمه های اجتماعی اشاره كرد: نباید لطمه های اجتماعی را دست كم گرفت. خطرات این لطمه ها كمتر از تهدیدات خارجی نیست و هر چه توسعه پیدا كند ریشه می دواند؛ چرا نرخ طلاق بالا است؟ یكی از دلیلهای آن افزایش نرخ اعتیاد است؛ بدین سبب سپاه برمبنای رسالت انقلابی كه دارد قسمتی از عرصه های خودش را به این موضوعات اختصاص داده و این كار داوطلبانه بوده است.


سردار غلامرضا سلیمانی قبل از ظهر امروز دوم بهمن ماه در آئین افتتاح بزرگترین كمپ ترك اعتیاد جنوب شرق كشور در استان كرمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: این مجموعه و اردوگاه باشرایط بسیار خوبی مورد بهره برداری قرار گرفته است كه می تواند سرفصل جدیدی در مبارزه با اعتیاد و توزیع مواد مخدر در استان باشد.
وی با اشاره به مشكلات خانواده های معتادین متجاهر اظهار نمود: همه ما عضو جامعه اسلامی هستیم پس نمی توانیم نسبت به رنج بسیار سنگینی كه خانواده های معتادان به خصوص معتادان متجاهر متحمل می شوند، بی تفاوت باشیم و باید با آلام آنها همدردی نماییم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین كشور ایجاد كمپ واقعی را به صورتی بهترین نمونه همدردی با خانواده های معتادین دانست و اضافه كرد: ایجاد این اردوگاه، یك صیانت خداپسندانه همدردی است و می تواند یك الگو و سرآغاز فصل جدیدی برای پاكسازی جامعه از لطمه های ناشی از اعتیاد باشد.
وی با اشاره به مراحل سم زدایی و پاكسازی و در كنار آن بازگشت این افراد به جامعه بعنوان عضوی از آحاد جامعه اسلامی كه در اردوگاه های صیانت انجام می شود افزود: این اردوگاه نمونه ای از اردوگاه هایی است كه افرادی كه ترك كرده اند بعنوان عضوی مولد، كارآفرین، شاغل و در راه و پروسه رونق اقتصادی كشور می توانند ایفای نقش كنند.
سلیمانی با تاكید برآنكه بنای ما صرفاً بسنده كردن به ایجاد اردوگاه های صیانت نیست عنوان كرد: معاونت اجتماعی سازمان بسیج قرار نیست تنها به اردوگاه صیانت اكتفا كند پس با همكاری هیئت های اندیشه ورز و نخبگان سطح كشور طرح هایی تهیه كرده كه در چارچوب برنامه های سال ۹۹ و متناسب با اقتضائات بومی هر استان و هر شهرستان، موضوع اعتیاد را به صورت مردمی و گسترده و ایجابی در دستور كار قرار خواهد داد.
وی از امكان پذیر بودن مبارزه و مواجهه با اعتیاد و پایین آوردن نرخ اعتیاد بوسیله ظرفیت های بومی محلی سخن گفت و اضافه كرد: همه دستگاه ها و نهادها و خیرین و سازمان های مردم نهاد می توانند كمك حال این مجموعه های فعال باشند تا آن دسته از خانواده هایی كه آمادگی دارند را آموزش داده و پشتیبانی و مشاوره صورت گیرد و بتوانند به صورت مستمر از یك پروسه راهنمایی و مشاوره بهره گیرند و با نسخه های بومی در درون خانواده، فرد گرفتار ماده مخدر را مورد درمان قرار دهند.
رئیس بسیج مستضعفین كشور افزود: اگر همه كمك نماییم كه این طرح عملیاتی شود هم كاهش هزینه ها را به دنبال دارد و هم می تواند بدون نیاز به زیرساخت، فرد را درمان كنند و در حجم های بسیار وسیع تری درمان معتادین در مركز توجه ما و خانواده قرار دهد چون خیلی از این خانواده ها هستند كه می خواهند عضو گرفتار شده اعتیاد را درمان كنند اما راه آنرا یاد ندارند.
وی بیان كرد: كاری كه به صورت اردوگاهی انجام می شود مخصوص معتادان متجاهر است و در كنار آن یك روش هم تعریف یك پروسه كاملاً مردمی و مبتنی بر روش های ایجابی كه ۹۰ درصد استفاده از این روش برای مبارزه با توزیع مواد مخدر سنتی و صنعتی است.
سلیمانی افزود: با وجود همه مجاهدت ها، جانفشانی ها و مواجه هایی كه در ارتباط با مواد مخدر صورت می گیرد اما متاسفانه هنوز شاهد عرضه مواد مخدر در جامعه هستیم پس بسیج برای این طرح داده كه امیدوارم همه در امتداد اجرای آن گام بردارند.
رئیس بسیج مستضعفین كشور با بیان این مطلب كه همانطور كه ما به تلفات جاده ای اهمیت می دهیم باید به تلفات مواد مخدر نیز اهمیت دهیم و در ادامه با طرح این سوال كه چرا مردم به صورت مردمی حساسیت نشان نمی دهند و عادی است؟ اشاره كرد: این عادی شدن برای مردم محله ها بسیار خطرناكست پس روش ایجاد انگیزه برای مبارزه با مواد مخدر باید در میان مردم فراگیر شود و حساسیت در همه اقشار اتفاق بیفتد و این كار از بسیج بر می آید.
وی با تبیین لطمه های اجتماعی اشاره كرد: نباید لطمه های اجتماعی را دست كم گرفت. خطرات این لطمه ها كمتر از تهدیدات خارجی نیست و هر چه توسعه پیدا كند ریشه می دواند؛ چرا نرخ طلاق بالا است؟ یكی از دلیلهای آن افزایش نرخ اعتیاد است؛ بدین سبب سپاه برمبنای رسالت انقلابی كه دارد قسمتی از عرصه های خودش را به این موضوعات اختصاص داده و این كار داوطلبانه بوده است.
منبع:

1398/11/02
23:06:27
5.0 / 5
4230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
خرید زندگی