خرید زندگی
الویری خبر داد

افزایش سهم شهرداری ها از محل مالیات بر ارزش افزوده

افزایش سهم شهرداری ها از محل مالیات بر ارزش افزوده

خرید زندگی: رئیس شورای عالی استانها از افزایش سهم شهرداری ها از محل مالیات بر ارزش افزوده آگاهی داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مرتضی الویری بامداد امروز در جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان یك خبر خوش اظهار داشت: لایحه مالیات بر ارزش افزوده مدتهاست كه در دستور كار مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

وی با بیان این كه یكی از مهمترین مواد این لایحه كه مربوط به مدیریت شهری می شود، ماده ۴۱ است كه سهم شهرداری ها را از محل مالیات بر ارزش افزوده مشخص می كند اظهار داشت: طبق روال از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، یك درصد به ورزش و امور فرهنگی، ۵ درصد به دولت و ۳ درصد به شهرداری ها اختصاص پیدا می كند.

رئیس شورای عالی استانها با بیان این كه باتوجه به اهمیت درآمد پایدار در شهردار ی ها سعی كردیم كه سهم شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده افزایش یابد اظهار نمود: ما خواستار افزایش ۵۰ درصدی این سهم بودیم كه چون احتمال مغایرت با قانون ششم توسعه را داشت لازم بود كه دو سوم آرای در مجلس را كسب كند كه با تلاش و پیگیری های زیاد توانستیم برای این پیشنهاد آرا را كسب نماییم.

الویری اضافه كرد: مجلس شورای اسلامی امروز سهم دولت و شهرداری ها را از محل مالیات بر ارزش افزوده به صورت مساوی و ۵۰-۵۰ در نظر گرفته است.

به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، بر طبق این مصوبه مجلس شورای اسلامی از این پس سهم شهرداری ها از محل مالیات بر ارزش افزوده به مانند دولت ۴ درصد خواهد شد.

منبع:

1398/11/01
17:49:28
5.0 / 5
4601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خرید زندگی