خرید زندگی

ملوانان از مزایای بازنشستگی و بیمه درمانی بهره مند می شوند

ملوانان از مزایای بازنشستگی و بیمه درمانی بهره مند می شوند

به گزارش خرید زندگی معاون اقتصادی وزیر كشور با تاكید بر توجه به معیشت مرزنشینان و ساحل نشینان، اظهار داشت: بر مبنای مصوبه هیئت دولت ملوانان از مزایای بازنشستگی، بیمه درمانی و عیدی آخر سال بهره مند می شوند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، بابك دین پرست در بررسی وضعیت بنادر شهرستان گناوه با اشاره به اینكه نتایج این بازدیدها برای حل مشكلات بنادر و گمركات در جهت بهبود معیشت مرزنشینان بررسی می شود، تصریح كرد: همه موارد عینی در بنادر استان بوشهر كه بررسی های اولیه در تهران انجام شده و همه مستندات آن آماده بود از نزدیك مشاهده شد و روند اجرایی مصوبه هیت وزیران در بنادر بررسی می شود.
معاون وزیر كشور با اشاره به اینكه بعد از بازدیدها از دیگر بنادر كشور، روز یكشنبه هفته آینده حسب دستور وزیر كشور نشستی برگزار می شود، تصریح كرد: در این جلسه آنچه در بازدیدها مشاهده شد و بررسی نظرات مسؤلان دستگاه های مرتبط تصمیمات لازم عرضه می شود.
وی با تاكید بر كمك معیشت و رونق كسب و كار ساحل نشینان خاطرنشان كرد: در نشست یاد شده اگر مصوبه هیئت دولت احتیاج به اصلاح برای كمك به معیشت، رونق كسب و كار و رفاه حال مردم استان های جنوبی باشد، محقق می شود.
دین پرست با تاكید بر پیشگیری از قاچاق و اقدام های غیرقانونی اظهار داشت: مبحث كولبران در استان های غربی و شمال غربی كشور مورد بررسی قرار گرفته و هفته گذشته دولت و با حمایت اعضا به خصوص رئیس جمهور مصوبه های خیلی خوب اتخاذ و خیلی از ابهامات موجود برای اجرایی كردن تصویب نامه قبلی برطرف شد كه بخشی از آنان مشمول ملوانان در استان های جنوبی هم می شود.
معاون اقتصادی وزیر كشور با اشاره به اینكه امروز در شهرستان گناوه از ۳ پروژه اقتصاد مقاومتی شامل شهرك شیلاتی، تولید جوجه یك روزه و كشتارگاه طیور صنعتی و اسكله بندرریگ بازدید شد، اضافه كرد: هیئت دولت در ۲ سال قبل برنامه های منظم و مشخصی در حمایت و حل مشكلات معیشتی مردم در استان های مرزی كشور داشته است.
وی با تاكید بر اجرایی شدن ضوابط و مقررات و قوانین خاطرنشان كرد: در ارتباط با معیشت ملوانان استان های جنوبی مصوبه های خیلی خوبی در هیئت وزیران اتخاذ شده است.
دین پرست با اشاره به اینكه وزیر كشور بعنوان نماینده رئیس جمهور در ستاد مبارزه قاچاق كالا و ارز است، تصریح كرد: در ۱۳ آبان سال جاری جلسه بسیار خوبی با حضور مسؤلان دستگاه های ذیربط تشكیل و تسهیلات و معافیت هایی كه در مصوبه هیئت وزیران برای ملوانان اعطا شد مورد بررسی قرار گرفت.
معاون اقتصادی وزیر كشور اضافه كرد: در ۲ ماه اخیر پیگیری های جدی برای رفع موانع و مشكلات در راه اجرای مصوبات شده است.
وی بیان نمود: یكی از مهم ترین بندهای مصوبه هیئت دولت، كالای همراه ملوان مربوط به موتورلنج ها با تناژ زیر ۵۰۰ تن و ملوانان آنها بود كه در هر سال شش بار و در هر سفر به مقدار ۱۵ میلیون تومان معافیت ملوانی اختصاص پیدا كند.
وی با تاكید بر این نكته كه ملوانان باید تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار بگیرند، اضافه كرد: در مصوبه هیئت دولت تصریح شده كه ملوانان از مزایای بازنشستگی، بیمه درمانی و حتی عیدی آخر سال بهره مند شوند.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، معاون اقتصادی وزیر كشور با تاكید بر توجه به معیشت مرزنشینان و ساحل نشینان اظهار داشت: یكسری الزامات مشخص و مهمی برای دستگاه های اجرایی تعیین شده كه امكان اجرای بعضی از آنان به جهت نبود زیرساخت ها وجود ندارد.
1398/10/19
20:24:45
5.0 / 5
4297
تگهای خبر: اجتماعی , تولید , دولت , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
خرید زندگی