خرید زندگی

تمهیدات شهرداری تهران برای مراسم خاكسپاری پیكر سردار شهید سلیمانی

تمهیدات شهرداری تهران برای مراسم خاكسپاری پیكر سردار شهید سلیمانی

به گزارش خرید زندگی رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از آماده باش ۱۰۰ درصدی شهرداری تهران برای برگزاری مراسم خاكسپاری پیكر سردار قاسم سلیمانی اطلاع داد.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، غلامحسین محمدی، بااشاره به جلسه ظهر امروز معاونین شهردار تهران در مورد اتخاذ تهمیدات ویژه مراسم خاكسپاری پیكر سردار شهید قاسم سلیمانی كه با ریاست شهردار تهران برگزار شد، اظهار داشت: شهرداری تهران عمیقا با مردم شهر تهران در سوگ از دست دادن سردار شهید قاسم سلیمانی همراه می باشد و از همان لحظات ابتدایی انتشار خبر شهادت، شهردار تهران دستور دادند كه كلیه بخش های مرتبط برای گرامیداشت و زنده نگهداشتن یاد و نام این شهید وارد عمل شوند.
وی با بیان این كه سازمان زیباسازی ۳۰ هزار متر مربع فضای محیطی شهر را به زنده نگهداشتن نام و یاد شهید سردار قاسم سلیمانی مختص كرده است اظهار داشت: ظهر امروز جلسه ای به ریاست شهردار تهران در جهت هماهنگی بیشتر برای پوشش مراسم خاكسپاری پیكر این شهید برگزار گردید.
رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان این كه پیشبینی می شود كه علاوه بر مردم شهر تهران جمعیت زیادی از شهرهای اطراف جهت شركت در این مراسم حضور یابند اظهار داشت: بنابراین اتوبوسرانی، تاكسیرانی و مترو در آماده باش ۱۰۰ درصد قرار دارند و اتوبوس و مترو هم در روز تشییع پیكر سردار، مجانی خواهد بود.
او درباره تمهیدات شركت واحد اتوبوسرانی هم اظهار داشت: با عنایت به پیشبینی حضور شهروندان از سایر استان های كشور در این مراسم، اتوبوس های شركت واحد اتوبوسرانی از محل های ورودی تهران و همینطور در مراكز منتهی به مراسم خاكسپاری مستقر می شوند.
محمدی درباره اقدامات متروی تهران هم اظهار داشت: شركت متروی تهران هم آماده پذیرایی از مردم تهران است و مترو و اتوبوسرانی در روز دوشنبه در این مسیرها مجانی هستند، همینطور اقدامات لازم برای اطلاع رسانی به مردم در ایستگاه های مترو و اتوبوس هم تدارك دیده شده است.
به گفته محمدی، شهردار منطقه ۶ ضمن بازدید از دانشگاه تهران دستورات لازم را برای پاكسازی محیطی و آماده سازی مراسم تدارك دیده اند. با عنایت به پیشبینی حضور میلیونی مردم در این مراسم تداركات لازم توسط نیروهای خدمات شهری منطقه و معاونت مركز هم دیده شده است.
وی اظهار نمود: در این نشست معاونان خدمات شهری، حمل و نقل فرهنگی و اجتماعی و امور مناطق حضور داشتند و مقرر شد علاوه بر منطقه ۶ تهران برای مناطق ۱۱ و ۱۲ كه احتمال دارد در مراسم خاكسپاری پیكر سردار سلیمانی درگیر شوند هم برنامه ریزی های صورت گرفت.
رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در خاتمه با بیان این كه دانشگاه تهران محل تشییع پیكر شهید سردار سلیمانی است و بنابراین تمامی نواحی منطقه ۶ تدارك لازم را برای پاسخگویی هر چه بیشتر به مردم خواهند داشت خاطرنشان كرد: پیشبینی می شود كه جمعیت میلیونی در مراسم خاكسپاری پیكر این سردار شهید شركت نمایند و بنابراین برنامه ریزی های دقیقی برای پاسخگویی به این حضور میلیونی انجام دادیم.

1398/10/14
21:59:32
5.0 / 5
4172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خرید زندگی