خرید زندگی
سردار شرفی در گفت وگو با مهر:

در اغتشاشات اخیر صرفا افرادی كه رفتار مجرمانه داشتند، دستگیر شدند

در اغتشاشات اخیر صرفا افرادی كه رفتار مجرمانه داشتند، دستگیر شدند

به گزارش خرید زندگی جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا اظهار داشت: در اغتشاشات اخیر اینطور نبود كه كسانی فله ای دستگیر شوند و افرادی كه دستگیر شدند حتما مبادرت به عمل مجرمانه كرده بودند.سردار محمد شرفی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آیا كسی در اغتشاشات اخیر بی گناه دستگیر شده است، اظهار نمود: تشخیص اینكه چه كسی گناهكار است یا بی گناه با دستگاه قضائی است.
وی اظهار داشت: تشخیص این مورد در صلاحیت پلیس نیست، معمولاً پلیس در صحنه فردی كه اعمال مجرمانه داشته باشد را دستگیر می كند.
جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا اظهار داشت: پلیس شاهد صحنه است، یعنی عمل و اقدام مجرمانه را در كسی می بیند و او را دستگیر می كند.
سردار شرفی خاطرنشان كرد: این طور نیست كه پلیس فله ای كسانی را دستگیر كند و ببرد افرادی كه دستگیر شده اند حتما مبادرت به عمل مجرمانه كرده و دستگیر شده اند.
وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینكه فیلم هایی در فضای مجازی انتشار یافته است كه درآن فیلم ها مأموران یگان ویژه مبادرت به تخریب اموال عمومی می كنند آیا این فیلم ها مورد بررسی قرار گرفته است و صحت دارد؟ اظهار داشت: طبیعی است این فیلم ها ساختگی و جعلی است، مگر می شود مأمور نیروی انتظامی چنین اقدامی را انجام دهد و برخلاف رسالت و ذات خود عمل كند؟ با قاطعیت و صراحت می گویم این مورد امكان ندارد.
در مبارزه با اعتیاد باید هم پیشگیری نماییم، هم درمان و هم مقابله
جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا با اشاره به جشنواره فیلم های ۱۱۰ ثانیه ای پلیس كه اخیرا اختتامیه آن انتشار یافت، اظهار داشت: همایش ها و كنفرانس هایی در میان تمامی كشورهای جهان تشكیل شده و در آنجا درباره بحث سیاست های كلان نحوه مقابله با این بلای خانمان سوز تصمیمات بسیار خوبی گرفته شده و همه كشورهای دنیا را وادار كردند تا بر مبنای اراده سیاسی خود سیاست گذاری كنند. هم مقابله جدی است، هم پیشگیری و هم درمان.
سردار شرفی اظهار نمود: مقام معظم رهبری هم سیاست های كلان خویش را درباره مبحث مواد مخدر در ۱۱ بند مفصل ابلاغ فرمودند. یكی از مهمترین محورها بحث پیشگیری اجتماعی از مواد مخدر و در واقع افزایش آگاهی عمومی است.
وی اظهار داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از سال ۹۷ مبادرت به برگزاری جشنواره فیلم های ۱۱۰ ثانیه ای كرده است كه تقریباً ۲۵۰ مقاله به مركز جشنواره توسط اهالی هنر تحویل داده شد و این مقالات داوری شدند و ۱۵۰ مقاله برتر انتخاب گردید.
جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا افزود: از این تعداد ۱۲ اثر فیلم ۳۰ ثانیه ای و انیمیشن را انتخاب كردیم كه از آنها هم تجلیل به عمل آمد.
سردار شرفی خاطرنشان كرد: مستحضر هستید یكی از رسالت های اصلی هنرمندان و رسانه بحث انتقال آموزه های اجتماعی به مردم و افزایش آگاهی های عمومی است. اگر افزایش آگاهی های عمومی بر مبنای هنر و به شكل هنرمندانه باشد عمق می یابد و اثربخشی بسیار فراوانی دارد.
جانشین معاون هماهنگ كننده ناجا بیان كرد: ازاین رو به نظر من یكی از اصلی ترین اهداف نیروی انتظامی در این حوزه اجتماعی كردن و مسئول سازی كردن مبارزه با مواد مخدر و افزایش آگاهی های عمومی به شكل هنرمندانه و در واقع آگاهی دادن به مردم در مورد مخاطرات مواد مخدر بود كه امیدوارم این اثرات تأثیرات خوبی را در جامعه داشته باشد.

1398/10/11
12:17:36
5.0 / 5
4253
تگهای خبر: اجتماعی , اموال , پلیس , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خرید زندگی