خرید زندگی
معاون استاندار تهران خبر داد

ادامه بررسی تشخیص منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران

ادامه بررسی تشخیص منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران

خرید زندگی: معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینكه سه منبع آرادكو، منابع دامی و آبفا می توانند از متهمان اصلی انتشار بوی نامطبوع در تهران باشند، از ادامه بررسی تشخیص منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران اطلاع داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محمد تقی زاده در تشریح جزئیات دومین جلسه بررسی منبع یا منابع انتشار بوی نامطبوع تهران اظهار داشت: در جلسه امروز یكشنبه مقرر شد سه دستگاه شهرداری تهران، آبفا و محیط زیست بررسی هایی را در این حوزه انجام دهند و نتیجه را در جلسه بعدی ارائه نمایند. همینطور جلسات بررسی منبع یا منابع انتشار بوی نامطبوع تهران به صورت هفتگی تا جمع بندی قطعی ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: در جلسه امروز شهرداری تهران در تكمیل گزارش قبلی خود گزارشی را عرضه كرد كه مبحث جدیدی در آن نبود اما درمورد تماسهای تلفنی شهروندان در زمینه انتشار بوی نامطبوع با سامانه 137، تراكنش مناطق 22 گانه عرضه شد كه در آن مشخص بود تماس ها بیشتر در محور منطقه 2، چمران و نواب بوده است.
وی افزود: همینطور تیمی از شهرداری تهران امروز به جلسه آمده بودند كه بعد از بررسی ها و مطالعات نظرشان این بود كه وارونگی هوا و رطوبت رابطه معناداری با انتشار بو در تهران ندارد. همینطور آنها معتقد بودند مصرف سوخت مازوت توسط كارخانه سیمان و برخی صنایع دیگر هم رابطه معناداری با انتشار بوی نامطبوع در تهران ندارد. این مورد درحالی توسط این كارشناسان رد شد كه هم اكنون سوخت مازوت مصرف نمی گردد و برپایه قول وزیر نفت به آنها سوخت گاز داده شده است.
معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به درخواست شهرداری تهران برای دادن فرصت جهت تكمیل مطالعات توسط این تیم اظهار داشت: تیم كارشناسی شهرداری كار خویش را ادامه می دهند و در جلسه بعدی اطلاعات تكمیلی را عرضه خواهند كرد. همینطور 80 نقطه بعنوان نقاط انفصال شبكه فاضلاب كه بعضاً تجمع فاضلاب هم در آنها اتفاق می افتد، توسط شهرداری ارائه شد كه امكان دارد منبع بوی نامطبوع تهران باشند كه آبفا این مورد را رد كرد اما مقرر شد كه این نقاط توسط شهرداری به مجموعه آبفا جهت بررسی و تهیه گزارش معرفی شوند.
وی ادامه داد: در این نشست گزارشی هم در مورد منابع انتشار بوی نامطبوع فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) عرضه شد. همینطور مقرر شد محیط زیست در فراخوانی با مراكز پژوهشی دانشگاه ها جهت عرضه پروپوزال برای عقد قرارداد طرح بررسی منشأ بوی نامطبوع تهران وارد عمل شوند.1398/10/09
13:50:35
5.0 / 5
4377
تگهای خبر: شهرداری , شهروند , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی