خرید زندگی

ضرورت آمادگی شهرداری ها و دهیاری ها برای بارش های پیشرو

ضرورت آمادگی شهرداری ها و دهیاری ها برای بارش های پیشرو

به گزارش خرید زندگی معاون عمرانی استاندار تهران با تاكید بر ضرورت آمادگی شهرداری ها و دهیاری ها برای بارش های پیشرو اظهار داشت: باید با برنامه ریزی دقیق تجهیزات لازم برای مقابله با بارش ها در سطح استان مهیا شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محمد تقی زاده در جلسه شورای مدیران حوزه معاونت عمرانی استانداری تهران اظهار داشت: با عنایت به این كه فصل زمستان و بارش برف و باران در پیش است تمامی مدیران در سطح استان در حوزه های روستایی و شهری خصوصاً شهرداران، دهیاران و فرمانداران باید نسبت به لایروبی كانال ها و پاكسازی مسیر آب های سطحی اقدام نمایند.
وی ادامه داد: در درون شهرها شهرداری ها مكلفاند تجهیزات لازم را برای مقابله با بارندگی های پیشرو فراهم آورند و نقصها موجود را رفع كنند در حوزه روستایی نیز دهیاران مكلف اند كه تجهیزات مورد نیاز خودرا هر چه سریعتر كامل كنند تا هنگام بارندگی مشكلی در راه های مواصلاتی ایجاد نشود. باید شارژ مخازن شن و نمك خصوصاً در راه های مواصلاتی اصلی استان صورت گیرد.
وی اشاره كرد: دیگر اصل غافلگیری در سطح استان تهران برای مقابله با بارش ها پذیرفته نیست؛ امروز هواشناسی می تواند از چند روز قبل پیش بینی بارش ها را انجام دهند پس شهرداران و دهیاران تجهیزات لازم را از پیش آمده كنند و از همه ظرفیت ها برای ارائه خدمات بهره بگیرند.
معاون عمرانی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به سوژه نظارت بر دستگاه های اجرایی، شهرداری ها و دهیاری ها در حوزه آلایندگی تجهیزاتشان اشاره نمود و اضافه كرد: گاهی در شهرداری ها برخی تجهیزات و كارگاه ها از آلایندگی بالایی برخوردار می باشند ابتدا باید از همین دستگاه ها برای كاهش آلودگی هوا اقدامات صورت گیرد كه این امر مستلزم نظارت حوزه عمرانی استانداری به شهرداری ها و دهیاری های استان تهران است.
وی ادامه داد: هم اكنون در حوزه ساماندهی پسماند نیز مشكلات بسیاری وجود دارد پس باید تمام پروسه جمع آوری، انتقال، تفكیك از مبدا و دفن پسماند به صورت یك پروسه دیده شود و در هر دو حوزه روستایی وشهری برنامه مدون برای دفع پسماندها وجود داشته باشند.
وی افزود: گاهی مواردی مشاهده می شود كه در زمین های اطراف برخی شهرستان ها انباشت زباله ها وجود دارد كه مشكلات بسیاری را برای استان به وجود آورده است. باوجود این كه ما سوژه ایجاد سایت ویژه ای برای پسماندها را در فشافویه دنبال می نماییم اما شهرستان ها نیز با باید با روش علمی و صحیح هم اكنون پسماندهای خودرا سازمان دهی كنند.
تقی زاده با تاكید بر ضرورت توجه به سوژه فرهنگ سازی در حوزه پسماند اظهار داشت: آموزش شهروندان در حوزه پسماند از اهمیت بسزایی برخوردارست و كمك می نماید در ساماندهی پسماند شهروندان بعنوان ذی نفعان اصلی شهر و روستا نقش موثری داشته باشند.
وی افزود: در حوزه ساخت و سازهای روستایی نیز توجه مدیران باید به صورت دقیق به اجرای قوانین و ضوابط جلب شود. امروز در بعضی نقاط استان وضعیت خارج از ضوابط در حوزه ساخت و سازها بسیار مشهود وجود دارد كه باید توسط فرمانداری ها و دهیاران كنترل و نظارت دقیقی اعمال شود. نباید تخلف ساختمانی بعنوان منبع درآمدی محسوب شود.
منبع:

1398/09/25
20:33:39
5.0 / 5
4273
تگهای خبر: آموزش , خدمات , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
خرید زندگی