خرید زندگی
شهردار تهران خبر داد:

ارائه لایحه درباب كسب و كارهای هوشمند به شورا

ارائه لایحه درباب كسب و كارهای هوشمند به شورا

خرید زندگی: شهردار تهران از ارائه لایحه در حوزه كسب و كارهای هوشمند به شورای شهر تهران آگاهی داد.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، پیروز حناچی در همایش «تهران هوشمند» با اشاره به اینكه باید فرزند زمانه خویشتن باشیم، اظهار داشت: هم اكنون در شرایطی هستیم كه جمعیت جوان و تحصیلكرده ما جزو مزیت كشور محسوب می شوند. اگر از این مزیت و فرصت استفاده نكنیم و برای این نیروی جوان برنامه ریزی نشود، این نیرو می تواند به تهدید تبدیل گردد.
وی افزود: نیروهای جوان و تحصیلكرده می توانند با مشاركت، حركت هنرمندانه ای را رقم بزنند و وظیفه ما در شهرداری، ایجاد كسب و كار عمد در این حوزه می باشد.
شهردار تهران با اشاره به اینكه شهرداری می تواند بعنوان اصلی ترین شتاب دهنده این حوزه در شهر ایفای نقش كند، اظهار داشت: ایجاد محیط مناسب برای بخش خصوصی، یكی از وظایف شهرداری است. دراین زمینه لایحه ای برای مناسب سازی فضاهای استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان به شورای شهر ارائه خواهیم كرد.
حناچی در ادامه با اشاره به بررسی لایحه درآمدهای پایدار در مجلس اضافه كرد: اگر چنین اتفاقی رخ دهد، یكی از تحولات مهم طی سه دهه اخیر انجام شده و نقطه عطفی برای شهرداری های كشور است.
وی با تاكید بر اینكه باید در جهت هوشمندسازی شهر حركت نماییم، اشاره كرد: تشكیل شورای راهبردی تهران هوشمند با حضور افراد حقیقی و تأثیرگذار، یكی از كوشش های ما در این راستا است.
شهردار تهران همین طور با اشاره به معرفی ایده های نوآورانه به شهروندان اظهار داشت: در بعضی از میادین اصلی مانند هفت تیر و ایستگاه های مترو، كارهای این حوزه كه توسط بخش خصوصی ارائه می شود را به شهروندان معرفی می نماییم.
حناچی درباب مقاومت در ارائه دیتا كه توسط رئیس شورای شهر تهران عنوان شد، گفت: در همه كشورها مقاومت هایی در حوزه ارائه اطلاعات وجود دارد اما هم اكنون بیشترین دیتاها در اختیار بخش خصوصی قرار دارد.
وی همین طور به طرح جامع پسماند اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح در مراحل پایانی خود به سر می برد و اصلی ترین هدف ما در طرح جامع، كاهش پسماند و كاهش حمل پسماند به آرادكوه خواهد بود. هم اكنون از ۷۰۰۰ تن زباله در روز به ۶۰۰۰ تن زباله رسیده ایم كه با همین آهنگ حركت خواهیم كرد.


منبع:

1398/09/18
14:00:10
5.0 / 5
4063
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
خرید زندگی