خرید زندگی

سكونت بیشتر از ۵۰ درصد شهروندان مركز شهر تهران در بافت فرسوده

سكونت بیشتر از ۵۰ درصد شهروندان مركز شهر تهران در بافت فرسوده

خرید زندگی: با عنایت به سكونت نیمی از شهروندان منطقه 11 در محله های دارای بافت فرسوده، كمیته خدمات و زیر ساخت ستاد باز آفرینی پایدار كلان شهر تهران، ارتقای كیفیت زندگی و رفع مشكلات شهری را پیگیری می كند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، بامداد امروز بیست و چهارمین جلسه كمیته خدمات و زیر ساخت ستاد باز آفرینی پایدار كلان شهر تهران با حضور محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و رئیس كمیته خدمات و زیر ساخت ستاد بازآفرینی تهران، نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱، نمایندگان سازمان ها و ارگان های دولتی و معاونین این منطقه به منظور بررسی اقدامات انجام شده برمبنای برنامه عملیاتی دفاتر نوسازی توسعه محلی در بافت فرسوده انجام شد.

در این جلسه موضوعات زیر ساختی در بافت فرسوده همچون جابجایی و تعویض تیرهای برق معارض و فرسوده در محلات بافت فرسوده، تأمین روشنایی گذرهای بافت فرسوده، جابجایی پست برق معارض در بافت فرسوده، تغییر تعرفه خدماتی (برق، آب و گاز) در اماكن ارائه دهنده خدمات عمومی و غیر انتفاعی، تكمیل و اصلاح شبكه آب و فاضلاب، نوسازی یا مقاوم سازی مدارس در محلات بافت فرسوده، تعیین تكلیف مدرسه ناموس متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام، تعیین تكلیف زمین معروف به اتوبان كودك متعلق به اداره كل اوقاف و امور خیریه استان تهران، تدوین برنامه عملیاتی جهت ساماندهی مشاغل، استفاده از ظرفیت ابنیه واجد ارزش تاریخی در منطقه، تأمین پاركینگ با همكاری بیمارستان های فارابی، لقمان، روزبه و فهمیده و تدقیق بافت فرسوده در محله عباسی مطرح و تعهدات سازمان ها و ارگان های دولتی جهت پیگیری و اجرا مصوب شد.

محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و رئیس كمیته خدمات و زیر ساخت ستاد بازآفرینی تهران با اشاره به اهمیت منطقه ۱۱ به لحاظ قرار گیری قسمتی از تهران قدیم و حصار ناصری در این منطقه، وجود پردیس حكومتی، ابنیه تاریخی و بناهای خاص فرا ملی اظهار داشت: توجه به باز آفرینی و نوسازی بافت فرسوده این منطقه از اهمیت بسیار زیادی برخوردارست.

او با ذكر این نكته كه بیشتر از ۵۰درصد شهروندان منطقه ۱۱ در بافت فرسوده سكونت دارند؛ تدقیق بافت فرسوده خصوصاً محله عباسی را حائز اهمیت دانست و اضافه كرد: در برنامه ریزیها نگاه ما صرفا كالبدی نبوده و باید نگاه اجتماعی را تقویت كرده و دستگاهها با این رویكرد در سوژه پروژههای باز آفرینی منطقه ۱۱ كمك كنند.

تقی زاده اشاره كرد: نسبت به ارتقای كیفیت زیست و رضایتمندی شهروندان و ساكنان كه در منطقه ۱۱ اسكان دارند، بستههای تشویقی نوسازی بافت فرسوده درباب تخفیف عوارض و تراكم تشویقی كه برای مردم ایجاد انگیزش كند و... اهتمام جدی شود تا بتوانیم شرایط مناسبی برای زیست در محدوده بافت فرسوده برای شهروندان منطقه ۱۱ فراهم نماییم.

در این جلسه نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ ضمن بررسی میزان نوسازی دربافت فرسوده از سال ۱۳۷۶ تا اختتام شهریور ۱۳۹۸ از نوسازی ۴۸/۹ درصد از محدوده بافت فرسوده به مساحت ۱۳۲/۱ هكتار، معادل ۸۸۵۲ پلاك آگاهی داد كه از شروع سال ۷۶ تا اختتام شهریور ماه سال ۹۸ انجام شده است.
منبع:

1398/09/10
21:06:33
5.0 / 5
4536
تگهای خبر: اجتماعی , خدمات , خیریه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خرید زندگی