خرید زندگی
استاندار قزوین:

جامعه ای كه اهل نماز است باید اخلاق علوی ونبوی هم در آن جاری باشد

جامعه ای كه اهل نماز است باید اخلاق علوی ونبوی هم در آن جاری باشد

به گزارش خرید زندگی استاندار قزوین اظهار داشت: جامعه ای كه اهل نماز است باید اخلاق علوی و رفتار نبوی هم در آن جاری باشد تا آینده آن تضمین شود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، پنجمین اجلاس استانی نماز و مدرسه روز یكشنبه با حضور آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، حجت الاسلام محی الدین محمدیان دبیر ستاد تفسیر قران كشور، جمالی پور استاندار، مدیران كل دستگاههای اجرایی، روحانیون و خانواده شهدا و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در سالن تبلیغات اسلامی قزوین اجرا شد. هدایت الله جمالی پور در این اجلاس ضمن تقدیر از كسانی كه در ترویج فرهنگ نماز تلاش می كنند اظهار داشت: عبادت بوسیله نماز اتفاق می افتد اما نماز خواندن با عامل بودن به نماز فرق دارد برای اینكه كسی كه نماز بخواند و اهل عمل نباشد هم به خود و هم جامعه لطمه می زند و رفتارغیر اخلاقی شكل می گیرد. استاندار قزوین اشاره كرد: اگر نماز خوان شدیم و تهمت زدیم و مخل اخلاق بودیم فقط نماز را خوانده ایم و عامل نبوده ایم و مشكل امروز جامعه این است كه خیلی ها نماز می خوانند ولی رفتارمان دینی و تقوایی نیست.
جمالی پور افزود: باید اگر در جامعه نماز جاری شده اخلاق نبوی و علوی هم ساری باشد تا به سعادت بشری برسیم. وی اظهارداشت: برخی افراد نماز خوان بوده اند اما با نماز می توان جنایت هم رقم زده اند در صورتیكه نماز باید جامعه را اصلاح كند و ناپاكی ها را از جامعه بزداید. استاندار قزوین بیان كرد: مدرسه بهترین مكانی برای تبلیغ دین و نماز است و اگر فرزندانمان را در كودكی اهل نماز و رفتار اخلاقی كردیم در بزرگسالی مشكلی نخواهیم داشت. وی افزود: باید برای كودكان در سنین پایین سرمایه گذاری نماییم برای اینكه هر چه كارخانه بسازیم اما به آموزش اهمیت ندهیم راه به جایی نخواهیم برد. جمالی پور اظهارداشت: امروز دنیا در حوزه آموزش و پرورش در سنین كودكی سرمایه گزاری نموده به نتیجه رسیده اند و ما هم در یك مقطع وقتی برای بستن كمربند ایمنی آموزش كودكان را جدی گرفتیم به نتایج خوبی رسیدیم.
وی اظهار داشت: اگر بخواهیم جامعه علوی و آرمانی داشته باشیم باید در مدارس سرمایه گزاری نموده و تلاش نماییم آموزش و پرورش به نقطه ایده ال برسد و الزامات اولیه را تامین نماییم تا معلم دغدغه معیشت نداشته باشد تا آینده كشور تضمین شود. جمالی پور یادآورشد: قسمتی از آموزش احكام دینی باید در مدارس گفته شود و از آنجائیكه روحانیت و مساجد نقش برجسته ای در ترویج علوم دینی دارند لازم است از آنها در مدارس بیشتر استفاده نمائیم. وی افزود: باید مدرسه و مسجد در كنار هم بعنوان یك كانون تربیتی محسوب شود و در مساجد مسایل اجتماعی گفته شود و اداره آن نیز توسط خود مردم به ویژه جوانان باشد. استاندار قزوین اشاره كرد: مردم اگر صداقت در رفتار، گفتار را در مدیران ببیند اعتماد می كنند و اگر غیر از این باشد نتیجه عكس خواهد داشت پس بهتر است با تحكیم نناز در بین خانواده ها دغدغه جامعه را كمتر نماییم.
وی افزود: دغدغه رهبری مسایل اجتماعی است و با نماز می توان آسیبها را كم كرد. در ادامه از ادارات فعال در عرصه نماز و یاوران نماز تجلیل شد.

1398/09/10
14:59:50
5.0 / 5
4170
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , خانواده , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
خرید زندگی