خرید زندگی
پورسیدآقایی خبر داد

نامه نگاری شهردار و وزیر كشور به دولت برای دریافت اتوبوس و واگن مترو

نامه نگاری شهردار و وزیر كشور به دولت برای دریافت اتوبوس و واگن مترو

خرید زندگی: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از نامه نگاری شهردار تهران و وزیر كشور به دولت برای دریافت اتوبوس و واگن مترو آگاهی داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن پورسید آقای بامداد امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه نصب فیلترهای دوده بر روی اتوبوس های دو كابین با حضور در جمع خبرنگاران در مورد كمبود حمل و نقل عمومی به دنبال افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: مردم حق دارند و انتظار می رفت حداقل با افزایش قیمت بنزین حمل و نقل عمومی بهتر شود.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با بیان این كه البته شهردار تهران و وزیر كشور به دولت نامه نوشتند تا قسمتی از درآمدهای سهمیه بندی بنزین به توسعه حمل و نقل عمومی به خصوص خرید اتوبوس اختصاص پیدا كند، اظهار داشت: حالا كه استقبال مردم از حمل و نقل عمومی بهتر شده است باید از این فرصت استفاده نمائیم چونكه تجربه نشان داده معمولا به دنبال افزایش هزنیه ها یك الی دو ماه مردم از حمل و نقل عمومی استفاده می نمایند اما اگر امكانات كافی نباشد پس از مدتی باردیگر به حمل و نقل شخصی خود روی می آورند.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در مورد میزان كاهش ترافیك پایتخت به دنبال افزایش قیمت بنزین با بیان این كه عدد دقیقی ندارم اظهار داشت: اما در هفته اول در مترو شاهد افزایش 11 درصدی مسافران كه حدود 200 هزار نفر می شود، بودیم و در شبكه اتوبوسرانی نیز به خصوص در خطوط بی. آر. تی تعداد مسافران افزایش یافته بود.
وی درباره نامه پلیس به شهرداری و بیان ایرادها اظهار داشت: اشكالاتی كه پلیس از اجرای طرح جدید ترافیكی گرفته بود سطحی و غیر كارشناسی بود به شكلی كه حتی در مورد كاهش ساعات طرح آلودگی هوا پیشنهاد داده بودند كه زمان اختتام طرح ساعت 17 باشد اما با دلیلهای كارشناسی به آنها گفتیم تعیین این زمان یعنی ساعت 17 بعنوان زمان پایانی طرح تنها سبب افزایش ترافیك می شود و نهایتا ساعت 18 را بعنوان زمان اختتام طرح اعلام كردیم و كوشیدیم نتایجمان به شكلی باشد كه به نفع مردم و ترافیك شهر باشد.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در مورد وضعیت هوای پایتخت نیز با بیان این كه امروز ششمین روزی است كه هوای پایتخت در حالت سكون است، افزود: هوا خوب نیست اما وارد شرایط ناسالم برای همه گروه ها نیز نشده ایم و مدارس هم برای آن كه به گروه های حساس آزار وارد نشود، تعطیل شد.

وی در صورتیكه آخرین وضعیت شرایط هوا را از روی اپلیكیشن شركت كنترل كیفیت هوا چك می كرد، اشاره كرد: هم اكنون در ساعت 11: 30 دقیقه بامداد 9 منطقه در شرایط سالم قرار دارند، اما 7 منطقه شاخص آلایندگی شان در حدود 160 است و مابقی مناطق شاخص آلایندگی شان بر روی عدد 120 مانده است كه البته میانگین آنها نشان از وضعیت نامناسب هوا دارد اما این كه در روز ششم شرایط سكون هوا هنوز وارد مرحله ناسالم برای همه نشده ایم نشان از آن دارد كه پایداری شهر افزایش پیدا كرده است و این در حالیست كه شهرهای اقماری تهران وضعیت بمراتب بدتری دارند.

منبع:

1398/09/07
12:13:29
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: پلیس , دولت , شهرداری , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خرید زندگی