خرید زندگی
یك كارشناس فرهنگی؛

سفر اربعین باید با تربیت فرهنگی دانش آموزان همراه باشد

سفر اربعین باید با تربیت فرهنگی دانش آموزان همراه باشد

به گزارش خرید زندگی كارشناس فرهنگی مدارس صدرا اظهار داشت: سفر اربعین باید همراه با تربیت فرهنگی و ایجاد تحول در اعتقادات دانش آموزان باشد.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، طاهره دبیرلو كارشناس فرهنگی مدارس صدرا در نشست دبیرخانه ایده ها و تجربیات آموزشی – تربیتی كانون مدارس اسلامی با محوریت اربعین اظهار داشت: مدارس معارفی صدرا در دو مقطع تحصیلی متوسطه اول و دوم به صورت دولتی فعالیت می نمایند.
وی با اشاره به اینكه در عصر امروز باید دانش آموزان را به صورت عمیق به صورت عمیق با مسائل دینی آشنا نماییم، گفت: نسل امروز آشنایی و پیوند سطحی آنها با مسائل اعتقادی را قبول نمی كنند. به همین دلیل سفر اربعین یكی از مصادیقی است كه می تواند دانش آموزان را به صورت عمیق با مسائل اعتقادی آشنا كند.
دبیرلو اشاره كرد: سفر اربعین باید همراه با تربیت فرهنگی دانش آموزان باشد.
كارشناس فرهنگی مدارس صدرا با اشاره به اینكه یكی از موضوعات این سفر هزینه مالی آن برای دانش آموزان بود بیان كرد: به همین دلیل ما طرح هایی همچون ارائه تخفیف به دانش آموزان نخبه، فعالان فرهنگی و... را اجرا كردیم تا بتوانیم بار مالی این سفرها برای دانش آموزان كاهش دهیم.
وی با اشاره به اینكه امسال برای نخستین بار دختران مدرسه صدرا این سفر را تجربه كردند، گفت: به سبب موضوعات مسائل فرهنگی امكان همراهی مادران را نیز در این سفر فراهم كردیم و این امر سبب تعامل و ورود خانواده ها به سفر اربعین شد.
دبیرلو با تاكید بر ضرورت رعایت تركیب سنی دانش آموزان در این سفر اشاره كرد: تركیب سنی دانش آموزان همسفر و تفاوت های رفتاری آنها بسیار اهمیت دارد. بنا بر این مدیران مدارس باید به این نكته توجه كرده و دانش آموزان مقاطع مختلف را با یكدیگر همراه نكنند.
كارشناس فرهنگی مدارس صدرا درانتها اشاره كرد: یكی از تاثیرات مثبت سفر اربعین را افزایش تعامل دانش آموزان با یكدیگر خواند و اضافه كرد: یكی از نتایج موثر این سفر، افزایش تعامل و ارتباط موثر دانش آموزان با یكدیگر و با نوجوانان عراقی بود بطوریكه ما شاهد تقویت روحیه مشاركت و ایثار میان دانش آموزان بودیم.


منبع:

1398/08/21
22:41:59
5.0 / 5
4024
تگهای خبر: آموزش , خانواده , دولت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
خرید زندگی