خرید زندگی
سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد

ارائه گزارش كمیته حقیقت یاب حذف كلمه شهید از تابلوهای شهری تا دو هفته آینده

ارائه گزارش كمیته حقیقت یاب حذف كلمه شهید از تابلوهای شهری تا دو هفته آینده

خرید زندگی: سخنگوی شورای شهر تهران، از تحویل گزارش كمیته حقیقت یاب، در مورد حذف كلمه شهید از برخی تابلوهای شهری تا دو هفته آینده به هیات رئیسه شورای شهر آگاهی داد.


علی اعطا در گفت و گو با ایسنا، درباب آخرین وضعیت كمیته حقیقت یاب حذف نام شهدا از تابلوهای شهری اظهار داشت: در بعضی از رسانه ها اخباری در مورد حذف كلمه شهید از تابلوهای شهری منتشر گردید و اظهار نظرهایی نیز از طرف بعضی از مسئولین بیان و سبب شد كه شورای شهر تهران بازرسی هایی را در سوژه حذف كلمه شهید از برخی تابلوهای شهری را آغاز كند.
وی با بیان این كه پیشنهاد تشكیل كمیته ای جهت بررسی همه ابعاد این اتفاق از طرف كمیسیون نظارت و حقوقی عنوان شد، اظهار داشت: پیشنهاد بر این بود كه این كمیته در نقش حقیقت یابی وارد شود كه با حكم رئیس شورای شهر چنین كمیته ای با تركیب پنج نفر شروع به كار كرد.
رئیس كمیته حقیقت یاب حذف كلمه شهید از تابلوهای شهری با بیان این كه بلافاصله بعد از تشكیل كمیته حقیقت یاب تیم كارشناسی تشكیل و مقرر شد كه از چند منبع مجموعه اطلاعات جمع آوری، تطبیق و صحت سنجی شود، اظهار داشت: در نهایت مقرر شد فرضیه هایی را بر اساس اطلاعات به دست آمده پیش بینی نماییم و این فرضیه ها به محك سنجش گذاشته شود تا نهایتا سوژه حذف كلمه شهید از برخی تابلوهای شهری واكاوی شود.
اعطا با بیان این كه بر همین مبنا مكاتبه ای با شهرداران ۲۲ منطقه داشتیم كه اطلاعات دقیقی در مورد معابر و تابلوهایشان عرضه كنند، اضافه كرد: خوشبختانه این اتفاق سبب شد كه یك بانك اطلاعاتی خوبی از معابر تهران و نام آنها ایجاد كنیم و در نهایت مناطق ۲۲ گانه گزارشی از وضعیت معابرشان در خصوص این كه آیا تابلوی مساله دار (تابلوهایی كه كلمه شهید ندارد) دارند یا نه؟ پیمانكارش چه كسی بوده؟ چه زمانی نصب شده؟ و بعضی از سوالات دیگر را پاسخ دادند.
وی با بیان این كه از طرف دیگر با رسانه های رسمی مكاتبه شد و از آنها خواستیم كه مستندات خودرا ارائه كنند، اظهار داشت: البته از این ۱۰ رسانه، برخی پاسخ ندادند كه فرض را بر این گذاشتیم كه اطلاعاتی بیشتر از آنچه كه منتشر نمودند، ندارند و همین طور با مسئولانی كه در این زمینه اظهار نظر كرده بودند مكاتبه داشتیم و از آنها خواستیم كه مستندات شان را ارائه نمایند.
رئیس كمیته حقیقت یاب حذف كلمه شهید از تابلوهای شهری با بیان این كه همین طور با شورایاران ۳۵۴ محله مكاتبه كردیم تا هرگونه مشاهدات عینی خود در خصوص وجود تابلوهای مساله دار را ارائه كنند، اظهار داشت: این مسیری كه تشریح كردم، طی شده اما در مورد دستاوردهای این كمیته تا زمانی كه به نتایج نهایی نرسیم، صحبتی نمی كنم.
وی ادامه داد: در حال تدوین گزارش هستیم و بنظر می رسد ظرف دو هفته آینده گزارش كمیته حقیقت یاب در مورد ابعاد مختلف حذف كلمه شهید از بعضی از تابلوهای شهری، تحویل هیات رئیسه شورای شهر شود.
رئیس كمیته حقیقت یاب حذف كلمه شهید از تابلوهای شهری با بیان این كه یكی از دستاوردهای این اتفاق این بود كه منطقه به منطقه و به تفكیك نواحی و محلات بانك اطلاعاتی كاملی از معابر تهران و اسامی آنها به وجود آمد كه در گذشته وجود نداشت، اظهار داشت: كمیته نامگذاری نیز مقرر است نقشه جی ای اس معابر و اسامی آنها را تهیه نماید.
منبع:

1398/08/17
17:21:41
5.0 / 5
4120
تگهای خبر: شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
خرید زندگی