خرید زندگی
یك عضو كمیسیون شوراها:

قانون مدیریت بحران كشور جامع است

قانون مدیریت بحران كشور جامع است

به گزارش خرید زندگی یك عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی تصریح كرد كه قانون مدیریت بحران كشور با جمع بندی نظرات كارشناسی و با نگاه همه جانبه تدوین و ابلاغ گردیده است.


محمد محمودی شاه نشین در گفتگو با ایسنا، با اشاره به انتقادهای وارده به قانون مدیریت بحران كشور در ارتباط با تمركز بر كلانشهرها بیان كرد: روی قانون مدیریت بحران كشور كار زیادی انجام شده است و در كمیته های مختلف مجلس شورای اسلامی جلساتی با حضور كارشناسان وزارت كشور، سازمان آتش نشانی، هلال احمر، اورژانس، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی و همه دستگاه های در رابطه با مدیریت بحران برگزار شده است.
این عضو كمیسیون شوراها در ادامه اظهار نمود: در كمیسیون امور داخلی كشور و كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم بحث طولانی در ارتباط با این قانون شده است. در تدوین این قانون همه جوانب در نظر گرفته شده و شاید قانون نواقصی داشته باشد، اما قابل رفع است.
نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: با تصویب و ابلاغ این قانون، مدیریت بحران كشور از بلاتكلیفی خارج شده و دیگر مدیریت چندپارچه وجود ندارد. امروز زمانی كه در یك استان با بحران روبرو می شویم نفر اول و اصلی كه قانون باید یقه آنرا بگیرد و با آن روبرو شود مشخص است.
محمودی شاه نشین در ادامه تصریح كرد: با تصویب و ابلاغ قانون مدیریت بحران مسئولیت تمام بخش ها شفاف است و تمام وظایف بخش بندی شده است. پیش از تصویب این قانون زمانی كه یك اتفاق رخ می داد هر دستگاهی مسیر خویش را پیش می گرفت اما در این قانون وزیر كشور نفر پاسخگو است و همه دستگاه ها باید از او تبعیت كنند. من این را قبول ندارم كه بگوییم این قانون صرفا به نفع كلانشهرهاست بلكه مدیریت كلان در قانون جدید دیده شده است.1398/08/16
20:59:07
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
خرید زندگی