خرید زندگی
شهردار تهران:

قصد نداریم نمایشگاه بین المللی تهران را تعطیل نماییم

قصد نداریم نمایشگاه بین المللی تهران را تعطیل نماییم

خرید زندگی: شهردار تهران اظهار داشت: بنا نداریم فعالیت نمایشگاه بین المللی تهران را تعطیل نماییم چونكه این نمایشگاه قسمتی از اقتصاد شهر است و می توان مشكلات ترافیكی مربوط به برگزاری نمایشگاه را حل كرد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، پیروز حناچی، بعدازظهر دوشنبه در جلسه شورای حمل و نقل و ترافیك كه در ساختمان شهرداری تهران برگزار شد، درباره وضعیت برگزاری نمایشگاه ها در مجموعه شهر آفتاب، اضافه كرد: الان فضای نمایشگاهی در جنوب شهر داریم كه اساسا باید از ظرفیت آن استفاده نمائیم. البته در خیلی از شهرهای مطرح دنیا، فضاهایی برای برگزاری نمایشگاه در مركز شهر وجود دارد كه امكانات حمل و نقلی مناسب برای دسترسی به آنها فراهم گشته است. در تهران نیز می توانیم برای برگزاری نمایشگاه های بزرگ در شهر برنامه ریزی نماییم و اقداماتی را انجام دهیم تا خیابان های اطراف شاهد ترافیك سنگین نباشند. وی اظهار داشت: الان با عنایت به امكاناتی كه در حوزه رصد ترافیك در اختیار داریم، می توانیم آمارهای دقیقی از میزان ترافیك معابر پیرامونی محل برگزاری نمایشگاه ها داشته باشیم و از این اطلاعات برای نمایشگاه های بعدی استفاده نمائیم. حناچی درباره امكان باز كردن مسیر نمایشگاه بین المللی تهران از جانب صدا و سیما، اضافه كرد: در مورد بازگشایی این معبر پیش از این كه اقدامی صورت گیرد باید بررسی شود كه مصوبه شورای عالی ترافیك مغایرتی با اسناد بالادستی و مصوبات شورای عالی امنیت ملی نداشته باشد. وی با طرح پیشنهادی در خصوص استفاده از وسایل حمل و نقل موقتی مانند تله كابین های مخصوص برای دسترسی به نمایشگاه بین المللی عنوان كرد: در بعضی از شهرها از تله كابین های مخصوص با واگن های 30 نفره استفاده می شود كه ما هم می توانیم از این امكان استفاده نمائیم. شهردار تهران، گزینه تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران را رد كرد و اظهار داشت: بنا نداریم فعالیت نمایشگاه مذكور را تعطیل نماییم چونكه این نمایشگاه قسمتی از اقتصاد شهر است و می توان مشكلات پیش آمده را با برنامه ریزی و اقدامات درست حل كرد.
در این نشست همین طور نمایندگانی از پلیس راهنمایی و رانندگی نقطه نظراتی درباره طرح ترافیك و ملاحظات پلیس راهور در این زمینه را مطرح نمودند. حناچی در پاسخ به این اظهارات اظهار داشت: كارشناسان این ملاحظات و نظرات را بررسی می كنند اگر نتیجه كارشناسی ها نشان دهد تغییراتی لازم است این كار باید صورت گیرد. هم اكنون حدود شش ماه از اجرای طرح ترافیك جدید گذشته است و بر این اساس می توان این طرح را حالا بررسی و اگر در صورت ضرورت تغییراتی را اعمال كرد.


منبع:

1398/08/14
10:22:14
5.0 / 5
4547
تگهای خبر: امنیت , پلیس , ساخت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
خرید زندگی